Go to content

Zregeneruj skórę twarzy na wiosnę!

Fot. Materiały prasowe

Zima w naszym klimacie nigdy nie jest łatwym czasem dla skóry. Nawet jeśli przyroda nie raczy ładnymi krajobrazami pod białą pierzynką, wciąż mamy do czynienia z wiatrem zacinającym deszczem lub marznącym śniegiem. Czasem przez chmury przebije się oślepiające zimowe słońce. A na co dzień skóra ma do czynienia ze smogiem i wszelkimi innymi zanieczyszczeniami. Na dodatek ciągle zmieniamy otoczenie. Wychodzimy z suchych, ogrzewanych pomieszczeń na zewnątrz, a później znów wchodzimy do pracy, gdzie znowu mamy suche powietrze. Wielu z nas wydaje się to zupełnie normalne i niekiedy nawet nie przywiązujemy do tego wagi. Mnogość negatywnych czynników związanych z zimą nie oznacza jednak, że nie możemy nic zrobić, by poprawić kondycję skóry. Do codziennej pielęgnacji warto włączyć kilka prostych, ale niezwykle skutecznych sposobów, takich jak serum, maseczki czy booster typu Mineral 89. Przekonaj się, jak zadbać o skórę na wiosnę!

Co szkodzi skórze zimą?

Jednym z najbardziej znaczących elementów o negatywnym wpływie na skórę są właśnie czynniki atmosferyczne. Słońce najbardziej szkodzi latem, bo wysusza i przyspiesza proces starzenia się czy powstawania przebarwień. Jednak zimą promienie UV wcale nie odpuszczają. Do tego dochodzą mrozy i wiatr, które powodują, że skóra jest narażona na podrażnienia i wysuszanie. Staje się bardziej podatna na działanie wolnych rodników, które z kolei niszczą zdrowe komórki. Jednocześnie twarz to jedyna część ciała nieosłaniana zimą szczelnie przez ubrania. Innym czynnikiem, który zimą może się nasilać, jest kiepska dieta uboga w świeże warzywa i owoce, a za to bogata w cukier, tłuszcz i ograniczająca węglowodany. Zimą również pijemy mniej wody, a to ona odpowiada nie tylko za prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, ale też nawilża skórę od wewnątrz. Dlatego też tak ważne jest, by wiosną zadziałać kompleksowo i wprowadzić nie tylko nowe kosmetyki, ale też zwrócić uwagę na inne aspekty pozornie niezwiązane ze skórą.

Dlaczego regeneracja jest ważna?

Wbrew pozorom nie chodzi wyłącznie o wygląd, choć oczywiście w ostatecznym rozrachunku ma on ogromne znaczenie. Skóra zniszczona po zimie wygląda na szarą, zmęczoną, ale też bywa bardziej opuchnięta, nieprzyjemna w dotyku, szorstka. Takie problemy otwierają drogę dla podrażnień, zmian trądzikowych, stanów zapalnych, a przede wszystkim dla wolnych rodników. Ich niszczycielska działalność to jedna z ważniejszych przyczyn starzenia się skóry. Pozostawianie skóry na dłużej w takim stanie zatem odbija się nie tylko na jej wyglądzie, ale też na jej zdrowiu. Choć o skórę warto dbać cały rok, wiosną szczególnie dobrym pomysłem będzie poświęcenie jej nieco więcej uwagi. Ostatecznie chodzi też o zachowanie jej młodzieńczego wyglądu. Dobrym pomysłem będzie włączenie do codziennej pielęgnacji takich produktów jak maseczki czy boostery, jak np. Mineral 89 bądź serum. Ich skoncentrowany skład da skórze potężny zastrzyk nawilżenia i pobudzi ją do regeneracji.

Jak zregenerować skórę twarzy na wiosnę?

Na początek warto wziąć pod uwagę zmiany w diecie, wprowadzenie większej ilości wody, świeżych warzyw i owoców. Niezbędna będzie też właściwa pielęgnacja w domu, choć wizyta u kosmetyczki na tak prostym zabiegu jak choćby peeling kawitacyjny również nie zaszkodzi, a pomoże odsłonić młodsze warstwy naskórka i utoruje drogę kosmetykom. Warto wspomóc się takimi produktami jak maseczki. Można je stosować kilka razy w tygodniu, żeby wzmocnić skórę i mocno ją nawilżyć. Podobnie może zadziałać serum, choć jest to kosmetyk, który można stosować codziennie, ale tylko przez określony czas, np. kilka tygodni. Później należy zrobić przerwę, żeby nie rozleniwiać skóry. Ciekawym rozwiązaniem jest booster Mineral 89 z pogranicza serum i kremu do twarzy. Zawiera kwas hialuronowy o działaniu nawilżającym i wodę termalną bogatą w minerały. Ich wpływ z kolei pobudza naturalną zdolność skóry do regeneracji. Ma lekką konsystencję, szybko się wchłania i może być stosowany codziennie rano i wieczorem.


Materiał partnera