Go to content

Peelingi do twarzy – jakie wybrać i jak je stosować?

Fot. Materiały prasowe

Peelingi mogą być świetnym uzupełnieniem pielęgnacji skóry, jednak do używania ich należy podchodzić odpowiedzialnie. Kosmetyki te działają bowiem złuszczająco – dzięki swoim drobinkom złuszczają martwy naskórek, przez co skóra staje się oczyszczona, gładka i jędrna.

W zależności od tego, jaką mamy cerę, do naszego użytku będą nadawały się różne peelingi. Na rynku znajdziemy te mechaniczne, maski peel-off oraz enzymatyczne, a także peelingi naturalne, które oprócz złuszczania dostarczają naszej skórze mnóstwa składników aktywnych i łagodzących. Jaki peeling będzie dla nas najlepszy?

Każda cera ma swoje potrzeby

Zanim dobierzemy jakikolwiek preparat do pielęgnacji skóry, warto najpierw poznać jej potrzeby. Ma to znacznie, gdyż cera tłusta będzie wymagała innych kosmetyków i zabiegów, niż na przykład cera sucha czy dojrzała. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów peelignów, które będą odpowiednie dla różnych rodzajów cer. Należy przy tym pamiętać, że peelingu nie powinno się wykonywać częściej, niż 1 w tygodniu, gdyż możemy zbytnio podrażnić czy przesuszyć skórę na twarzy. Jakie peelingi będą odpowiednie dla twojej cery?

Źródło: uniquecos.pl

Peelingi mechaniczne

To inaczej peelingi ziarniste, czyli takie, które posiadają wyczuwalne drobinki. To właśnie one odpowiadają za oczyszczenie skóry z nadmiaru sebum i odblokowanie zaskórników. Tego typu scruby będą odpowiednie dla skóry tłustej, mieszanej czy dojrzałej, jednak ważne, by nie stosować ich przy stanach zapalnych, trądziku czy cerze wrażliwej lub naczynkowej. Warto przy tym wybierać peelingi drobnoziarniste, które nie posiadają zbyt ostrych i dużych drobinek – takie preparaty mogą prowadzić do mikrouszkodzeń w skórze.

Peelingi enzymatyczne

W tego rodzaju peelingu za oczyszczanie odpowiedzialne są enzymy, co oznacza, że preparat taki nie zawiera drobinek i jest bezpieczny do stosowania na przykład przy cerze z problemami, takimi jak aktywny trądzik. Enzymy odpowiedzialne są za rozpuszczanie warstwy rogowej naskórka i złuszczanie się martwego naskórka. Peelingi enzymatyczne mogą być nieodpowiednie dla osób ze skórą wrażliwą, skłonną do reakcji alergicznych, więc przed nałożeniem takiego kosmetyku należy upewnić się, że nie mamy uczulenia na żaden ze składników.

Maski peel-off

Innym, popularnym rodzajem peelingu są właśnie maski peel-off, czyli takie, które nakładamy na skórę, a po ich wyschnięciu, ściągamy rękoma. Takie maski wnikają głęboko w pory skóry, pozbawiając ją zanieczyszczeń w momencie, gdy maskę z twarzy usuwamy. Mogą być stosowane przy każdym rodzaju skóry z wyjątkiem cery trądzikowej lub takiej z aktywnymi stanami zapalnymi.

Peeling naturalny?

Na rynku znajdziemy także peelingi naturalne, to znaczy takie, które w składzie posiadają składniki pochodzenia naturalnego. Takie peelingi mają dużo zalet: oczyszczają skórę, jednocześnie łagodząc podrażnienia, ujędrniając ją i dostarczając cennych witamin i składników aktywnych. Warto zatem w naszej pielęgnacji zawrzeć peeling naturalny, który pomoże naszej skórze odzyskać balans i blask.


Artykuł sponsorowany