Go to content

Jak dbać o stopy? Które rytuały kosmetyczne pomagają cieszyć się zdrowymi i pięknymi stopami?

Fot. iStock

Aktywne życie, praca, dom oraz dalsze i bliższe podróże. Już dawno minęły czasy kiedy o stopy dbałyśmy tylko latem. Obecnie aktywne kobiety chcą mieć nienaganne pięty i perfekcyjne paznokcie u nóg przez cały rok. Coraz częściej i śmielej je odsłaniamy, nie tylko w czasie wakacji, ale też przez pozostałą część roku. Ulegamy czarowi pięknych sandałków na wysokim obcasie, chodzimy na jogę, basen czy po prostu stąpamy boso po domu. A to wszystko wymaga od nas dbałości o stopy. Pamiętajmy, że są one bardzo obciążone, bo rocznie pokonujemy pieszo ponad 200 kilometrów! Dlatego poświęćmy im w domowym zaciszu więcej uwagi zadbajmy o ich dobrą kondycję poprzez właściwą pielęgnację.

Zdrowo, w zgodzie z naturą

Dbanie o stopy to nie tylko kwestia estetyczna, ale nade wszystko zdrowotna. Sucha, zgrubiała i popękana skóra jest nieestetyczna, i potrafi nawet wywoływać ból. Stopy wymagają odpowiedniej, regularnej pielęgnacji oraz dobrych jakościowo, naturalnych kosmetyków z aktywnymi składnikami pochodzenia roślinnego.

Trzy kroki do zdrowych stóp

Stopy zyskają zdrowy i piękny wygląd jeśli w domu zatroszczymy się o nie
w kompleksowy sposób.

Pierwszy krok

Kojąca kąpiel – do ciepłej, ale nie gorącej wody dodajmy sól kosmetyczną, dzięki której stopy odpoczną. Zwłaszcza dobroczynne działanie mają preparaty z ekstraktami mięty, zielonej herbaty, drzewa herbacianego, lawendy, imbiru, nagietka i pomarańczy, jako że stanowią naturalną „zieloną kurację dla stóp”. Taka kąpiel przyda się nam szczególne po dniu spędzonym na szpilkach. Szczególną rolę w tym bukiecie ziół zajmuje nagietek. Jego kwiaty zawierają duże ilości flawonoidów, karotenoidów i saponin. Do tego obfituje w związki śluzowe, kwasy organiczne, fitosterole, witaminę C, magnez i mangan. To właśnie dzięki saponinom nagietek działa przeciwgrzybicznie oraz przeciwbakteryjnie. W połączeniu z olejkiem pomarańczowym łagodzi stany zapalne, przyśpiesza gojenie się np. otarć, ran. Rekomendowana kąpiel z dodatkami zwłaszcza po długim i męczącym dniu.

Drugi krok

Regeneracja – po kąpieli stopy należy starannie osuszyć oraz koniecznie nawilżyć. Masaż stóp i zastosowanie preparatu na zrogowaciały naskórek pozwoli go zredukować, a z czasem skutecznie usunąć. Warto wybierać preparaty, kiedy chcemy się pozbyć zbyt grubej skóry np. z pięt, zawierające w swoim składzie mocznik, olejek jojoba, pantenol, witaminę E i wyciąg z nagietka. Wieczorny masaż powinien stać się elementem naszej codziennej pielęgnacji. Po takim zabiegu szorstka i popękana skóra staje się znów miękka i gładka.

 Trzeci krok

Nawilżanie – jeżeli zależy nam na zachowaniu efektów osiągniętych w ramach pierwszego i drugiego kroku, powinniśmy zadbać następnie o trwałe nawilżanie, dzięki którym skóra stóp będzie zdrowa oraz piękna przez cały rok. Skuteczne nawilżanie zapewniają preparaty kosmetyczne mające w swoim składzie starannie dobrane proporcje składników odżywczych, w tym zwłaszcza wyciągu z nagietka i olejku pomarańczowego. Nagietek i olejek pomarańczy łagodzą stany zapalne, przyspieszają gojenie się ran, dlatego też są szczególnie przyjazne dla diabetyków.

Właściwie pielęgnowane stopy nie sprawiają kłopotów oraz są naszą ozdobą. Jeśli codziennie poświęcimy im trochę uwagi, będą zdrowe, zadbane i gotowe długo nieść nas przez życie.

Polecane kosmetyki do naturalnej pielęgnacji:

Kneipp® Kryształki do kąpieli stóp Nagietek & Olejek pomarańczowy 40 g/5,99 zł

Działają dezodorująco, myją i pielęgnują

Kneipp® Intensywny krem na zrogowaciały naskórek Nagietek & Olejek pomarańczowy 50 ml/ 29,99 zł

Skutecznie i trwale redukuje zrogowaciały naskórek

Kneipp® Masło do stóp Nagietek & Olejek pomarańczowy 100 ml/ 34,99 zł

Gładkie stopy już od pierwszego zastosowania

Kosmetyki do nabycia wyłącznie w sieci Rossmann.

Naturalne kosmetyki pielęgnacyjne do stóp, bezpieczne i zalecane również dla diabetyków.

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z marką Kneipp