Go to content

Metoda przedłużania włosów na ringi

Fot. iStock / Sofia Zhuravets

Przedłużanie włosów pozwala w ciągu kilku godzin spektakularnie odmienić wygląd. Jedną z najpopularniejszych metod dodania fryzurze długości i objętości jest metoda na ringi. Na czym polega i komu jest szczególnie polecana? Podpowiadamy. Metoda na ringi jest jedną z najpopularniejszych metod przedłużania włosów. Polega ona na połączeniu cienkiego pasemka naturalnych włosów z pasmem włosów do przedłużania. Spoiwem są cieniutkie obrączki — mikroringi wykonane z aluminium, miedzi lub brązu. Wewnątrz ringów znajduje się z reguły warstwa silikonu. To właśnie ona odpowiada za trwałość i siłę połączenia obu kosmyków. Rozmiar, rodzaj i kolor ringów dobiera się do rodzaju i struktury włosów klientki. Dzięki temu łączenia są dyskretne, a efekt naturalny.

Ile trwa i jak przebiega zabieg przedłużania?

Zabieg przedłużania włosów na ringi trwa z reguły od 2 do 4 godzin. Stylistka mocuje kolejne pasma włosów poziomo, niezbyt blisko krawędzi włosów. Przy pomocy specjalnego fryzjerskiego szydełka nakłada ring na naturalne wydzielone pasmo. Potem wkłada w niego pasmo włosów doczepianych i zaciska cążkami.

Fot. Materiały prasowe

Czy przedłużanie na ringi niszczy włosy?

Przedłużanie włosów metodą na ringi odbywa się bez użycia wysokiej temperatury. Inwazyjność zabiegu jest więc stosunkowo niewielka. Dobrze wykonany nie osłabi naturalnych włosów, a po zdjęciu doczepów fryzura będzie bez zarzutu.
Ważne: zwłaszcza w przypadku metody na ringi niezwykle ważny jest wybór sprawdzonej, doświadczonej stylistki. Żle założone obrączki mogą spowodować szybsze zsuwanie się pasm. Nieodpowiednio dobrany rozmiar i kolor spowodują nienaturalny, karykaturalny efekt. To jednak nie wszystko. Jeśli naturalne pasma będą cieńsze niż pasma włosów doczepianych, ich struktura może ulec znacznemu osłabieniu.

Dla kogo przedłużanie włosów na ringi?

Metodę na ringi powinny wybierać przede wszystkim panie, które chcą przedłużyć i zagęścić fryzurę bez użycia zgrzewarki i agresywnych środków chemicznych. Choć ringi będą odpowiednie dla posiadaczek cienkich, delikatnych włosów, mogą uczulać.

Trwałość metody na ringi

Trwałość metody na ringi wynosi około 3 — 4 miesięcy. Po upływie tego okresu należy zdjąć doczepy, korzystając z usług profesjonalnej stylistki. Samodzielne próby przeprowadzenia zabiegu mogą zniszczyć i połamać naturalne pasma.

Ile kosztuje przedłużanie włosów na ringi?

Koszt przedłużania włosów na ringi zależy od rodzaju i długości włosów, doświadczenia stylisty i renomy salonu fryzjerskiego i wynosi z reguły od 600 do 2500 zł.

źródło: https://besthair.pl/pol_m_Wlosy-Ringi-151.html

Artykuł sponsorowany