Uroda

Metoda przedłużania włosów na ringi

Redakcja
Redakcja
24 kwietnia 2019
Fot. iStock / Sofia Zhuravets
 

Przedłużanie włosów pozwala w ciągu kilku godzin spektakularnie odmienić wygląd. Jedną z najpopularniejszych metod dodania fryzurze długości i objętości jest metoda na ringi. Na czym polega i komu jest szczególnie polecana? Podpowiadamy. Metoda na ringi jest jedną z najpopularniejszych metod przedłużania włosów. Polega ona na połączeniu cienkiego pasemka naturalnych włosów z pasmem włosów do przedłużania. Spoiwem są cieniutkie obrączki — mikroringi wykonane z aluminium, miedzi lub brązu. Wewnątrz ringów znajduje się z reguły warstwa silikonu. To właśnie ona odpowiada za trwałość i siłę połączenia obu kosmyków. Rozmiar, rodzaj i kolor ringów dobiera się do rodzaju i struktury włosów klientki. Dzięki temu łączenia są dyskretne, a efekt naturalny.

Ile trwa i jak przebiega zabieg przedłużania?

Zabieg przedłużania włosów na ringi trwa z reguły od 2 do 4 godzin. Stylistka mocuje kolejne pasma włosów poziomo, niezbyt blisko krawędzi włosów. Przy pomocy specjalnego fryzjerskiego szydełka nakłada ring na naturalne wydzielone pasmo. Potem wkłada w niego pasmo włosów doczepianych i zaciska cążkami.

Fot. Materiały prasowe

Czy przedłużanie na ringi niszczy włosy?

Przedłużanie włosów metodą na ringi odbywa się bez użycia wysokiej temperatury. Inwazyjność zabiegu jest więc stosunkowo niewielka. Dobrze wykonany nie osłabi naturalnych włosów, a po zdjęciu doczepów fryzura będzie bez zarzutu.
Ważne: zwłaszcza w przypadku metody na ringi niezwykle ważny jest wybór sprawdzonej, doświadczonej stylistki. Żle założone obrączki mogą spowodować szybsze zsuwanie się pasm. Nieodpowiednio dobrany rozmiar i kolor spowodują nienaturalny, karykaturalny efekt. To jednak nie wszystko. Jeśli naturalne pasma będą cieńsze niż pasma włosów doczepianych, ich struktura może ulec znacznemu osłabieniu.

Dla kogo przedłużanie włosów na ringi?

Metodę na ringi powinny wybierać przede wszystkim panie, które chcą przedłużyć i zagęścić fryzurę bez użycia zgrzewarki i agresywnych środków chemicznych. Choć ringi będą odpowiednie dla posiadaczek cienkich, delikatnych włosów, mogą uczulać.

Trwałość metody na ringi

Trwałość metody na ringi wynosi około 3 — 4 miesięcy. Po upływie tego okresu należy zdjąć doczepy, korzystając z usług profesjonalnej stylistki. Samodzielne próby przeprowadzenia zabiegu mogą zniszczyć i połamać naturalne pasma.

Ile kosztuje przedłużanie włosów na ringi?

Koszt przedłużania włosów na ringi zależy od rodzaju i długości włosów, doświadczenia stylisty i renomy salonu fryzjerskiego i wynosi z reguły od 600 do 2500 zł.

źródło: https://besthair.pl/pol_m_Wlosy-Ringi-151.html

Artykuł sponsorowany 


Uroda

Jak znaleźć pracę po urlopie macierzyńskim?

Redakcja
Redakcja
24 kwietnia 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Podstawowy urlop macierzyński, który w przypadku urodzenia jednego dziecka trwa 20 tygodni, to dla kobiet czas na poznanie swojej nowo narodzonej pociechy. Jego koniec to dobry moment na zastanowienie się nad swoją przyszłością zawodową. Wrócić do dawnej pracy czy poszukać czegoś nowego? Decyzja ta wymaga udzielania odpowiedzi na wiele pytań.

Nie jestem gotowa na powrót do pracy – jakie mam opcje?

Najważniejsze jest oczywiście zastanowienie się, czy w ogóle jesteś gotowa na ponowne zajęcie się swoimi zawodowymi obowiązkami. Opieka nad maluchem jest niezwykle absorbująca, a pierwsze miesiące życia dziecka to dla rodziców niezapomniane chwile. Jeśli czujesz, że nie dasz rady skupić się w pracy, albo jeśli twój szkrab z różnych powodów wymaga większej uwagi, nie musisz wracać do pracy po upływie podstawowego urlopu macierzyńskiego.

Długość urlopu macierzyńskiego (przysługującego tylko w przypadku umowy o pracę) uzależniona jest od liczby urodzonych dzieci – 20 tygodni należą się w przypadku jednego dziecka, 31, gdy na świecie pojawia się dwójka, a 33 przy trojaczkach. Maksymalny wymiar tego urlopu to 37 tygodni, przy 5 lub większej liczbie dzieci. W tym czasie mama otrzymuje 100% swojego wynagrodzenia. Nie chcesz wracać do pracy? Rozwiązaniem może okazać się urlop rodzicielski:

 • 32 tygodnie (1 dziecko),
 • 34 tygodnie (2 lub więcej dzieci).

Kobieta otrzymuje wówczas 60% dotychczasowej pensji (80%, gdy od razu połączy urlop macierzyński z rodzicielskim – trzeba zrobić to do 21 dni po porodzie).

Po upływie tego czasu istnieje również opcja urlopu wychowawczego, który jest bezpłatny – trwa on 3 lata.

Chcę wrócić do pracy – czy dawna praca spełnia moje oczekiwania?

Decydując się na powrót do pracy, młoda mama ma do wyboru dwa kierunki – wybrać „starą firmę” lub zastanowić się nad nowym miejscem. Przyjrzyjmy się tej pierwszej wersji. Należy zapamiętać, że:

 • pracodawca musi umożliwić mamie powrót do pracy po zakończeniu urlopu macierzyńskiego,
 • jeśli pracowała ona co najmniej 6 miesięcy przed porodem, możliwy jest urlop wychowawczy,
 • pracodawca nie może obniżyć pensji lub zdegradować na niższe stanowisko.

Przed powrotem do dawnej pracy, trzeba omówić kilka kwestii. Na pewno jest to:

 • zadowolenie z pracy – czy lubiłam to, czym zajmowałam się na co dzień,
 • stałość – czy praca w Poznaniu, Gdańsku czy innym mieście, w którym mieszkam, jest stabilna,
 • wymiar – czy pasują mi godziny pracy,
 • dojazd – czy dam radę pogodzić to z opieką nad maluchem, etc.

Gdy odpowiedź na każdy z punktów brzmi „nie”, to nie ma się nad czym zastanawiać, czas obrać nową drogę. Pamiętaj, że w przypadku godzin pracy lub dojazdu istnieje szansa na dogadanie się z pracodawcą. Warto z nim porozmawiać na temat:

 • zmniejszenia etatu,
 • możliwości pacy zdalnej lub częściowo zdalnej (np. 3 dni w biurze, 2 w domu).

Nie bój się rozmawiać – twoja sytuacja życiowa to jedno, kompetencje i doświadczenie, które posiadasz, drugie.

Potrzebuję nowej pracy – jak ją znaleźć?

Poszukiwania pracy to nie lada wyzwanie, dlatego warto się do nich dobrze przygotować. Przede wszystkim należy zastanowić się nad swoją przyszłością – w jakiej branży się widzę, jakie mam oczekiwania odnośnie do mojej kariery, jakie są moje mocne i słabe strony, co sprawia mi satysfakcję, wolę prace w biurze czy w terenie. Ważne też, żeby opracować listę osiągnięć zawodowych i przygotować rzetelne CV, z którego potencjalnie zainteresowany pracodawca dowie się więcej na temat dotychczasowego doświadczenia i nabytych umiejętności (w międzyczasie warto pomyśleć o darmowych szkoleniach internetowych). Warto również wykorzystać ten czas na dopracowanie swoich profilów w mediach społecznościowych, np. na LinkedIn. Gdzie szukać ogłoszeń? Opcji jest całkiem sporo:

 • wyszukiwarki pracy typu pracuj.pl,
 • grupy branżowe w mediach społecznościowych,
 • aplikacje na urządzenia mobilne,
 • urzędy pracy,
 • agencje pracy,
 • targi pracy.

Nie należy przejmować się, że nie spełnia się wszystkich wymogów z ogłoszenia – przeważnie opisują one profil kandydata idealnego. Pomimo pewnych braków, zawsze jest szansa na zdobycie pracy.


Artykuł sponsorowany


Uroda

Nienawiść jest jedną z naszych integralnych emocji, która wiele mówi o nas samych

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
24 kwietnia 2019
Fot. iStock/knape

Żyjemy w świecie hejtu. Czasami czytam te wszystkie komentarze pod różnymi artykułami i szczerze mówiąc, jestem przerażona falą nienawiści, jaka się z ludzi wylewa. Skąd ona się bierze, skąd w nas taka potrzeba upokarzania, upodlania i udowadniania innym, że są nic nie wartymi śmieciami, głupkami, debilami. I ten kompletnie dla mnie bezrefleksyjny hejt to jedno. Najczęściej powstaje z fejkowych kont albo jest łatwo wytłumaczalny, łatwy do zdiagnozowania. Tym się aż tak nie przejmuję. Ale boli mnie nienawiść, jaką nosimy w naszych sercach. Ktoś powie: nienawiść to jedno z uczuć, jakim zostaliśmy obdarowani, jest naturalną emocją. Fakt. Nienawiść wpisana jest w naszą ludzką naturę, ale dlaczego nienawidzimy? Co więcej, czasami nienawidzimy nawet od pierwszego spojrzenia. Dlaczego? Wielu mówi, że to nasza intuicja, jak w przypadku miłości, tak i nienawiści podpowiada nam odpowiednią emocję. Nie jest tak jednak do końca. Przecież możesz kochać kogoś, kto na to w ogóle nie zasługuje, a nienawidzić początkowo tych, którzy okazują się cudownymi ludźmi.

Jedno jest pewne – to zupełnie naturalne, że czujemy nienawiść, zwłaszcza do ludzi, którzy wchodzą w wasze życie i natychmiast zaczynają wyrządzać nam krzywdę. Co jeśli jednak nasza niechęć, nienawiść nie jest niczym powodowana i trudno tu o logiczne wytłumaczenie?

To nie ty, to ja

Nienawiść na pierwszy rzut oka nie zawsze wynika z agresji lub złośliwego zachowania. Czasami uczucia, wyzwalane przez inne osoby, są informacją na nasz własny temat. Na pierwszy rzut oka nienawiść może być przyczyną uprzedzeń i dyskryminacji. Tyle tylko, że często podszyta jest pozorami, stereotypami, które mogą być dla nas niezwykle mylące.

Nie lubicie się nawzajem

Niektórych martwi to, co czują wobec innych. Budzi to w nich poczucie winy i zużywają bardzo dużo energii próbując to zmienić. Być może ich język ciała lub sposób mówienia, jest tym co odpycha. Przykład? Być może naszą niechęć budzi koś, bo unika bezpośredniego kontaktu wzrokowego i podnosi podbródek, gdy rozmawia z innymi, co może budzić fałszywe wysokie poczucie wartości równoznaczne z arogancją.

Nienawiść od pierwszego spojrzenia

Kiedy dwie osoby bardzo się od siebie różnią, często nie lubią się nawzajem. Może być jednak odwrotnie. Stare powiedzenie mówi, że przeciwieństwa się przyciągają. A co jeśli dwoje ludzi z kontrastującymi osobowościami się dogaduje? Cóż, twój nastrój ma z tym wiele wspólnego, a także to, jak druga osoba reaguje na różnice. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób wyrażasz opinię na dany temat. Jeśli ważna jest dla ciebie ekologia, mało prawdopodobne, że polubisz kogoś, kto ma tematy ekologii i ochrony środowiska w kompletnym poważaniu. Tak będzie ze wszystkimi obszarami naszego życia.

Brak umiejętności społecznych

Jest mnóstwo wspaniałych ludzi, którzy nie mają zbyt dobrych umiejętności społecznych. To stawia ich w znacznie bardziej niekorzystnej sytuacji w społeczeństwie, które ceni ekstrawersję. I nie chodzi tylko o to, że mogą oni robić złe pierwsze wrażenie. Po prostu nie pasują do ogółu. Mogą być niezdarni lub bardzo ostrożni albo po prostu niegrzeczne. Osoby społecznie nieudolni, nie mają pojęcia, jak nawiązać spontaniczną relację z innymi ludźmi.

A my niestety często odczuwamy nienawiść spotykając takie osoby. Trudność w rozmowach staje się istotną przeszkodą w nawiązywaniu przyjaźni. Ważne jest jednak, aby dać im i sobie trochę czasu, żeby zobaczyć, kim są naprawdę.

Przypominają ci kogoś innego

Czasami męczysz swój mózg, by dowiedzieć się i zrozumieć, dlaczego kogoś nie lubisz, i nic nie możesz wymyślić. Może obiektywnie wiesz, że jest dobrym człowiekiem, ale to nie ma znaczenia. Być może ta osoba przypomina ci kogoś, z kim miałaś złe doświadczenia i na poziomie świadomości nie zdajesz sobie sprawy, że kojarzysz tę nową osobę z drugą. I nie mówimy tylko o wyglądzie fizycznym. Czasami nawet tylko gest lub akcent może wywołać pewne niezbyt miłe wspomnienia. Małe szczegóły sprawiają, że myślisz o kimś z negatywnymi konotacjami w głowie. Może to oznaczać, że nie poradziłaś sobie z tym ,co wydarzyło się w przeszłości, że emocje, nadal są żywe, a tym masz za sobą nieprzepracowany temat.

Warto przyglądać się swoim wszystkim emocjom, także tym negatywnym, bo one tak naprawdę bardzo wiele mówią o nas. Tak jak nienawiść pokazuje nam nasze fałszywe przekonania, kompleksy, a także lęki, których nie chcemy za bardzo wypuszczać na światło dzienne. Tylko jak sobie z nimi inaczej poradzić? Nienawiść do innych bez poszukiwania jej źródła nie jest dobrym rozwiązaniem


Zobacz także

Jak działają fitohormony i czy pomagają w kobiecych dolegliwościach?

Jak działają fitohormony i czy pomagają w kobiecych dolegliwościach?

Majtochy Bridget Jones, czy zmysłowe koronkowe majteczki? Czyli czy wygodna bielizna może być też zmysłowa?

Jak wyglądają piersi u młodej kobiety

Wygląd piersi zmienia się wraz z wiekiem. Co się z nimi dzieje, gdy masz 20., 30., 40., 50. lat?