O tym, jak istotną rolę odgrywa w pielęgnacji cery kobiety demakijaż, powinna wiedzieć każda z nas. To podstawa oczyszczania cery, szczególnie jeśli kobieta jest miłośniczką codziennego makijażu. Położyć się spać bez wykonanego porządnie demakijażu, to tak jak położyć się spać z nadal brudną buzią.
Demakijaż ma za zadanie oczyścić skórę, zmyć z niej nagromadzony kurz, nadmiar sebum, pot, bakterie, które osady zatykają pory. Czysta skóra szybciej się regeneruje i lepiej przyswaja składniki odżywcze z kremów nakładanych na noc. Natomiast skóra nieoczyszczana, zaskoczy najpewniej zaczerwienieniami oraz niespodziankami w postaci wyprysków i wągrów.
Demakijaż w wersji „eko”
Na drogeryjnych i aptecznych półkach stoi mnóstwo kosmetyków do demakijażu. Nie jest powiedziane, że sama nie możesz zrobić własnego kosmetyku, którym nie tylko oczyścisz, ale także odżywisz skórę twarzy i szyi. Wystarczy iść do kuchni i sięgnąć po różne spożywcze produkty.
1. Olej kokosowy lub z awokado
Dobrze sobie poradzi do zmycia makijażu, a jego antybakteryjne i nawilżające właściwości uspokoją wrażliwą cerę i nawilżą przesuszoną. Z kolei olej z awokado jest łagodny dla skóry, koi ją i chroni oraz zmywa nawet wodoodporny makijaż za jednym pociągnięciem wacika. Oleje zapewniają zastrzyk witamin i cennych kwasów tłuszczowych, ale mogą nie być odpowiednie dla cery skłonnej do wyprysków.
2. Mleko lub jogurt
Kleopatra kąpała się w mleku, ty możesz myć nim twarz. Po prostu namocz nim wacik i przetrzyj całą twarz. Proteiny i tłuszcz nawilżą skórę intensywnie. Aby demakijaż był bardziej kompleksowy połącz mleko z olejem z migdałów. Jogurt naturalny ma działanie kojące i nawilżające. Podobnie jak z mlekiem, na czysty wacik nałóż jogurt i okrężnymi ruchami przetrzyj nim twarz. Spłucz twarz chłodną wodą.
3. Aloes
Kupną, ekologiczną wodę aloesową możesz przemywać twarz samodzielnie, albo połączyć ją z oliwą z oliwek w proporcji 1 litr wody aloesowej na 1/2 szklanki oliwy extra virgin.
4. Sok z ogórka
Oczyszczający i świetnie nawilżający i rozjaśniający cerę łagodzi również stany zapalne i podrażnienia. Kosmetyk jest prosty w użyciu- sok wyciśnięty z ogórka na waciku, a także w połączeniu z oliwą z oliwek lub z mlekiem.
5. Oliwa z oliwek
Ukochany specyfik starożytnych Greków, aż po dziś jest w stałym, kosmetycznym użytku. Doskonała do skóry suchej i wrażliwej, zmyje nawet wodoodporny makijaż.
6. Miód i soda
Zmieszaj łyżkę miodu, szczyptę sody i odrobinę oleju (np. oliwa z oliwek). Powstałą pastą zmywaj makijaż za pomocą wilgotnej, ciepłej gazy.
źródło: dzielnicastylu.pl