Go to content

Jaki jest twój wiek mentalny? Zrób test i dowiedz się, ile lat ma twoja dusza

Fot. iStock/kupicoo

Ile macie lat? Jak czujecie się ze swoim wiekiem? Czy wiecie, że oprócz wieku biologicznego, każdy z nas ma jeszcze swój wiek mentalny, czyli związany z tym, jak myślimy, działamy i mówimy? Innymi słowy, niektórzy ludzie mogą mieć duszę, które jest starsza niż ich organizm, a niektórzy być mentalnie młodsi, niż to pokazuje metryka urodzenia.

Dziś bawimy się z wami w odkrywanie ile lat ma wasza dusza. Wystarczy, że odpowiecie na poniższe pytania, tak szczerze, jak to możliwe. A następnie, odczytajcie wyniki.

Jaki kolor dominuje na kolejnych zdjęciach:

1.

Fot. iStock/Jarwis

a. ciemny brąz

b. jasnobrązowy

c. zielony

 

2. 

 

Fot. iStock/Dgwildlife

a. czarny

b. jasnobrązowy

c. pomarańczowy / żółty

3.

Fot. iStock/ramzihachicho

a. niebieski

b. zielony

c. pomarańczowy

4. 

Fot. iStock/ajt

a. zielony

b. czerwony

c. żółty

 

5. 

Fot. iStock/altocumulus

a. zielony

b. brązowy

c. różowy

 

6. 

 

Fot. iStock/Wolfgang_Steiner

a. ciemnozielony

b. jasnozielony

c. czerwony

 

7. 

Fot. iStock/Feejung

a. pomarańczowy

b. żółty

c. zielony

8.

Fot. iStock/sindlera

a. czerwony

b. pomarańczowy

c. zielony

Wyniki

Dominuje odpowiedź A

Jesteś starą duszą. Twój wiek mentalny wynosi około 75-80 lat. Często udzielasz porad w sprawach osobistych, znajomym i bliskim osobom. Czujesz się tak, jakbyś już kiedyś był na tej planecie. Wolisz spędzać czas samotnie, pisząc, spacerując lub pielęgnując kwiaty w ogrodzie. Kochasz spokój.

Dominuje odpowiedź B

Jesteś aktywną osobą, lubisz przebywać wśród ludzi. Twój wiek mentalny wynosi około 35-40 lat. Jesteś dość młody duchem, ale w życiu cenisz równowagę. Chętnie oddajesz się wszelkim pracom wymagającym kreatywności. Prawdopodobnie dobrze sprawdzasz się jako lider w życiu zawodowym. Wyróżniasz się w tłumie swoją pewnością siebie.

Dominuje odpowiedź C

Jesteś bardzo młodą duszą. Twój wiek mentalny to około 5-10 lat. Nie bierzesz życia zbyt poważnie, idziesz tam, gdzie kierują cię impuls i serce. Tak naprawdę nie dogadujesz się z ludźmi w twoim wieku, zawsze wolałeś towarzystwo młodszych osób. Po prostu nie masz o czym rozmawiać ze „starszymi”. Chcesz się śmiać, kochać i bawić się. Ludzi przyciąga do ciebie twój uśmiech i pozywtywne podejście do życia.

Kombinacja różnych odpowiedzi

Twój wiek mentalny prawdopodobnie zmienia się w zależności od pór roku. Czasami czujesz się jak dziecko, czasami możesz poczuć się jakbyś był bardzo stary, a czasem jesteś „gdzieś pomiędzy”. To zupełnie normalne, a większość z nas prawdopodobnie czuje się właśnie w ten sposób.


Na podstawie: powerofpositivity.com