Go to content

Sprawdź, w jakiej fazie księżyca się urodziłaś, a dowiesz się kim jesteś i co cię czeka

Fot. iStock / Delpixart

Fazy księżyca ich wpływ na życie i zdrowie człowieka od wielu lat budzą budzą zainteresowanie. Skoro księżyc oddziałuje np. na przypływy i odpływy, dlaczego miałby nie wpływać na nas, przecież nasze ciało w dużej mierze składa się z wody. Ponoć w czasie pełni rodzi się więcej dzieci, jesteśmy też wtedy bardziej nerwowi. Z kolei nów to podobno świetny moment na operacje, maleje ryzyko krwotoków. To też czas na wszelkiego rodzaju aktywność, bo podczas nowiu jesteśmy pełni energii i siły.

Fazy księżyca ponoć też wpływają na nasz charakter i życie. Wystarczy w internetową wyszukiwarkę wpisać swoją datę urodzenia i zobaczyć w jakim momencie był wtedy księżyc. Z przymrużeniem oka, u mnie akurat się zgadza.

Nów

Jeśli przyszłaś na świat podczas nowiu twoim celem jest dążenie do lepszego statusu społecznego. Ciągle chcesz się rozwijać, jesteś kreatywna, skupiona na celu. Nie obawiasz się nowych doświadczeń, nie boisz się nowych relacji, choć czasem czujesz się nierozumiana przez innych. Urodzeniu w nowiu mają szczęście do nowych początków, bywają też zmuszani przez życie do budowania swojej osobowości od nowa.
Jeśli wygrywa ciemna strona: masz problem z przyznawaniem się do błędu, wpadasz w pułapkę perfekcjonizmu.

Księżyc przybywający

Jeśli przyszedłeś na świat podczas rosnącego sierpa Księżyca, jesteś zdeterminowana i uparta. Wiesz czego chcesz i potrafisz wytyczyć sobie drogę, którą powinieneś podążać. Cenisz tradycję, ale rozumiesz też postęp. Najwięcej życiowym przemian przejdziesz między 20 a 30 rokiem życia.
Jeśli wygrywa ciemna strona: czasem możesz być swoim najgorszym wrogiem.

Pierwsza kwadra

Najprawdopodobniej masz duszę wojowniczki, potrafisz zawalczyć o swoje, lubisz grać pierwsze skrzypce. Emocje, zarówno te dobre, jak i te złe przeżywasz intensywnie. Twoją życiową lekcją jest nauczyć się je kontrolować, co może się udać najwcześniej po trzydziestce, wtedy też zaczyna się najlepszy czas w życiu. Przerób też lekcję odpuszczania innym, bo jeśli tego nie zrobić, nie osiągniesz swoich celów i nie spełnisz marzeń. Wszystko jest w twoich rękach.

Księżyc tuż przed pełnią (rosnący garb księżyca)

Empatia, zdolność do prawdziwego współczucia to twoje mocne strony. Masz potrzebę zrozumienia i zbawienia świata. Czujesz się spełniona, gdy żyjesz według własnych zasad. Dobra materialne są dla ciebie mniej istotne, ważne jest pomaganie innym. Możesz mieć zdolności do uzdrawiania innych, świetnie sprawdzasz się jako terapeutka, czy lekarz. Ważne, żebyś nie przedkładała dobra innych ludzi ponad ładne. Twój dobry czas zaczyna się po czterdziestce, wtedy najczęściej już wiesz, że ważne jest też, żebyś zaopiekowała się sobą.

Pełnia

Jesteś urodzona pod szczęśliwą gwiazdą, masz ogromną szansę na sukces i spełnienie. Masz intuicję i najczęściej szybko wiesz, jaką drogą chcesz iść. W każdej dekadzie życia dostajesz do przerobienia inne lekcje. Ludzie, którzy przyszli na świat podczas pełni często stają się obiektem zazdrości innych.

Jeśli wygrywa ciemna strona: jesteś zaślepiona dążeniem do popularności.
Podczas pełni na świat przychodzą ludzie wrażliwi, którzy mają tendencje do depresji i nerwicy, dlatego tak ważna jest dla nich praca z emocjami i skupianie się na celu, który zwykle jest jasny i klarowny.

Ubywający księżyc (malejący garb księżyca)

Masz w sobie życiową mądrość, którą chcesz dzielić się z innymi. Zanim jednak do tego dojdzie twoje losy są burzliwe, możesz zmieniać szkoły, zawód, partnerów. To nie dzieje się przypadkiem, wszystko ma doprowadzić do tego, że staniesz się nauczycielem i przewodnikiem dla innych. Trzymasz się blisko ziemi, ale jesteś też kreatywna, rzadko się zdarza aż takie połączenie. Masz dużo energii, potrafisz się zmieniać, jesteś też charyzmatyczna.
Jeśli wygrywa ciemna strona: jesteś arogancka, zbyt pewna siebie i nie rozumiesz, że inni muszą popełniać swoje błędy.

Trzecia kwadra

Ludzie cię lubią, bo potrafisz ich słuchać i nie oceniać. Masz ogromną intuicję i masz w sobie coś z myśliciela. Nie zadowalają cię rzeczy powierzchowne, lubisz zgłębiać sens świata, ludzi, zdarzeń. Potrafisz bronić swoich przekonań.
Jeśli wygrywa ciemna strona: dużo czasu zajmuje ci walka z opinią innych, czasu, który mogłabyś poświęcić na rozwijanie siebie. Niepotrzebnie, bo świetnie sama wiesz, co robić i jak żyć.

Te osoby często dopiero po pięćdziesiątce czują się naprawdę wolne i niezależne. Wtedy już ich naprawdę nie obchodzą cudze opinie, zaczynają się realizować i być szczęśliwe.

Sierp ubywający

Jesteś prekursorem nowego sposobu myślenia, człowiekiem, który przekazuje innym nowe idee. Na ogół kiepsko ogarniasz życie codzienne, wolisz skupiać się na rzeczach wielkich i ważnych, które mogą zmieniać światu. Niewiele jest osób, które są tak dojrzałe, mądre i duchowo rozwinięte. Możesz mieć prorocze sny i umiejętność przewidywania zdarzeń.
Jeśli wygrywa ciemna strona: możesz „odlatywać” , nie dawać sobie rady z codziennymi obowiązkami, uciekać. Dlatego bardzo ważne jest, żebyś całe życie się „uziemniała”. To może być praca w ogrodzie, ale też skupianie się na tym co tu, teraz, na ziemi.