Go to content

Czas nowych postanowień, czyli co dla zdrowia w nowym roku?

Fot. Materiały prasowe

Noworoczne postanowienia często są jak fajerwerki – pojawiają się z hukiem i szybko znikają. W 2017 roku porzućmy wymówki i zadbajmy o kręgosłup – to on sprawia, że idziemy przez życie wyprostowani, z dumnie podniesioną głową. Od czego zacząć? Od zdrowego myślenia – holistyczne podejście do naszego organizmu przyniesie ulgę nie tylko plecom. Jak to zrobić, podpowiedzą specjaliści Columna Medica, kliniki specjalizującej się w rehabilitacji i nieinwazyjnym leczeniu narządu ruchu.

Pokonaj ból

Wielu z nas doskwiera ból pleców. Nieprawidłowa pozycja siedząca, niewygodne łóżko, niedostateczna aktywność ruchowa, uboga w cenne witaminy i minerały dieta, nadwaga czy zmiany zwyrodnieniowe, to tylko kilka z przyczyn tych dolegliwości. Aby skutecznie walczyć z bólem kręgosłupa, nie wystarczy doraźne leczenie i sporadyczna aktywność. W Columna Medica oprócz konsultacji i kompleksowych badań, fizjoterapeuci dbają o dobór ćwiczeń, które wspomogą naszą kondycję. Klinika specjalizuje się w leczeniu wybranych schorzeń ortopedycznych, neurologicznych i reumatologicznych. Pomaga w szybkim przywróceniu sprawności, redukcji bólu towarzyszącego schorzeniom i urazom, a przede wszystkim uniknięciu operacji w wybranych przypadkach. Z myślą o potrzebach swoich pacjentów Columna Medica stworzyła autorskie programy rehabilitacyjne, ortopedyczne i neurologiczne. Dzięki indywidualnie dobranym programom ćwiczeń i zabiegów specjaliści mogą szybko i skutecznie likwidować lub zmniejszać dolegliwości kręgosłupa. Spotkania z dietetykiem oraz strefa Medical Wellness stanowią idealne dopełnienie holistycznego podejścia do pacjenta.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Jedz na zdrowie

Zdrowie zaczyna się w kuchni, dlatego o odpowiedniej diecie warto myśleć na co dzień. Naturalne produkty mogą skutecznie wesprzeć naszą kondycję. Z tego względu o zbilansowane posiłki należy zadbać, równolegle do aktywności fizycznej czy prowadzonego procesu rehabilitacyjnego, w przypadku dolegliwości bólowych kręgosłupa. Warsztaty dietetyczne w Columna Medica  to praktyczna wiedza z zakresu racjonalnego żywienia. Często nie zdajemy sobie sprawy z błędów, jakie popełniamy przygotowując posiłki, dlatego warto skonsultować plan żywienia ze specjalistą. Czasem nawet to co zdrowe może nam szkodzić. Dlatego też Columna Medica oferuje badania pod kątem nadwrażliwości pokarmowych oraz składu mikroflory. Dzięki nim specjaliści kliniki pomagają stworzyć indywidualny plan żywieniowy, który pomaga odzyskać nie tylko wymarzoną sylwetkę, ale także świetne samopoczucie. Właściwie dobrany sposób odżywiania przyspieszy nasz metabolizm i doda energii. Klinika oferuje również ekskluzywny program Detox, który wspomaga oczyszczanie organizmu. Wszystko po to, byśmy mogli cieszyć się zdrowiem jak najdłużej.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Odpocznij

Nowy Rok zacznijmy z nową siłą. Aby mieć jej pod dostatkiem, musimy równoważyć intensywną pracę z odpoczynkiem i relaksem. – Columna Medica to kompetencja, standard zachodnich kurortów, unikatowość i autentyczność. Dbamy o to, by nasz gość czuł się wyjątkowo. To także miejsce idealne do wyciszenia i regeneracji. Wszystko co nas otacza, wpływa na nasze samopoczucie i powrót do zdrowia, dlatego tak ważne jest gdzie i jak odpoczywamy – mówi Julita Małuszyńska, prezes Columna Medica.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Columna Medica to indywidualnie dobrane zabiegi, wykwalifikowana kadra i najwyższej klasy sprzęt medyczny, ale także czterogwiazdkowy hotel, restauracja i luksusowa strefa Medical Wellness. Klimatyczna sceneria ponad stuletniego, sosnowego lasu, nowoczesne wyposażenie i wysoki standard usług zapewniają wyjątkowy komfort pobytu i sprawiają, że Columna Medica sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających gości.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Columna Medica