Zdrowie

Czas nowych postanowień, czyli co dla zdrowia w nowym roku?

Redakcja
Redakcja
27 grudnia 2016
Fot. Materiały prasowe
 

Noworoczne postanowienia często są jak fajerwerki – pojawiają się z hukiem i szybko znikają. W 2017 roku porzućmy wymówki i zadbajmy o kręgosłup – to on sprawia, że idziemy przez życie wyprostowani, z dumnie podniesioną głową. Od czego zacząć? Od zdrowego myślenia – holistyczne podejście do naszego organizmu przyniesie ulgę nie tylko plecom. Jak to zrobić, podpowiedzą specjaliści Columna Medica, kliniki specjalizującej się w rehabilitacji i nieinwazyjnym leczeniu narządu ruchu.

Pokonaj ból

Wielu z nas doskwiera ból pleców. Nieprawidłowa pozycja siedząca, niewygodne łóżko, niedostateczna aktywność ruchowa, uboga w cenne witaminy i minerały dieta, nadwaga czy zmiany zwyrodnieniowe, to tylko kilka z przyczyn tych dolegliwości. Aby skutecznie walczyć z bólem kręgosłupa, nie wystarczy doraźne leczenie i sporadyczna aktywność. W Columna Medica oprócz konsultacji i kompleksowych badań, fizjoterapeuci dbają o dobór ćwiczeń, które wspomogą naszą kondycję. Klinika specjalizuje się w leczeniu wybranych schorzeń ortopedycznych, neurologicznych i reumatologicznych. Pomaga w szybkim przywróceniu sprawności, redukcji bólu towarzyszącego schorzeniom i urazom, a przede wszystkim uniknięciu operacji w wybranych przypadkach. Z myślą o potrzebach swoich pacjentów Columna Medica stworzyła autorskie programy rehabilitacyjne, ortopedyczne i neurologiczne. Dzięki indywidualnie dobranym programom ćwiczeń i zabiegów specjaliści mogą szybko i skutecznie likwidować lub zmniejszać dolegliwości kręgosłupa. Spotkania z dietetykiem oraz strefa Medical Wellness stanowią idealne dopełnienie holistycznego podejścia do pacjenta.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Jedz na zdrowie

Zdrowie zaczyna się w kuchni, dlatego o odpowiedniej diecie warto myśleć na co dzień. Naturalne produkty mogą skutecznie wesprzeć naszą kondycję. Z tego względu o zbilansowane posiłki należy zadbać, równolegle do aktywności fizycznej czy prowadzonego procesu rehabilitacyjnego, w przypadku dolegliwości bólowych kręgosłupa. Warsztaty dietetyczne w Columna Medica  to praktyczna wiedza z zakresu racjonalnego żywienia. Często nie zdajemy sobie sprawy z błędów, jakie popełniamy przygotowując posiłki, dlatego warto skonsultować plan żywienia ze specjalistą. Czasem nawet to co zdrowe może nam szkodzić. Dlatego też Columna Medica oferuje badania pod kątem nadwrażliwości pokarmowych oraz składu mikroflory. Dzięki nim specjaliści kliniki pomagają stworzyć indywidualny plan żywieniowy, który pomaga odzyskać nie tylko wymarzoną sylwetkę, ale także świetne samopoczucie. Właściwie dobrany sposób odżywiania przyspieszy nasz metabolizm i doda energii. Klinika oferuje również ekskluzywny program Detox, który wspomaga oczyszczanie organizmu. Wszystko po to, byśmy mogli cieszyć się zdrowiem jak najdłużej.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Odpocznij

Nowy Rok zacznijmy z nową siłą. Aby mieć jej pod dostatkiem, musimy równoważyć intensywną pracę z odpoczynkiem i relaksem. – Columna Medica to kompetencja, standard zachodnich kurortów, unikatowość i autentyczność. Dbamy o to, by nasz gość czuł się wyjątkowo. To także miejsce idealne do wyciszenia i regeneracji. Wszystko co nas otacza, wpływa na nasze samopoczucie i powrót do zdrowia, dlatego tak ważne jest gdzie i jak odpoczywamy – mówi Julita Małuszyńska, prezes Columna Medica.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Columna Medica to indywidualnie dobrane zabiegi, wykwalifikowana kadra i najwyższej klasy sprzęt medyczny, ale także czterogwiazdkowy hotel, restauracja i luksusowa strefa Medical Wellness. Klimatyczna sceneria ponad stuletniego, sosnowego lasu, nowoczesne wyposażenie i wysoki standard usług zapewniają wyjątkowy komfort pobytu i sprawiają, że Columna Medica sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających gości.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Columna Medica


Zdrowie

7 trudnych, ale motywujących rzeczy, które musisz zaakceptować w życiu

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
27 grudnia 2016
Fot. iStock / misfire_asia
 

Życie bywa trudne, ale na pewno bardzo ciekawe. To dość sprawiedliwe rozwiązanie, sprawia, że nie raczej nie jest nam tu, na Ziemi, nudno. Jeśli przeżywacie właśnie te trudniejsze momenty, przypomnijcie sobie kilka prostych, pocieszających prawd o życiu, które powinniśmy zaakceptować, żeby było nam nieco łatwiej.

1. Każdy się czegoś boi, każdy odczuwa niepewność. Nie jesteś wyjątkiem.

2. Nigdy nie będziesz w 100% pewny  swoich decyzji. Ale zawsze lepiej podjąć decyzję, zadziałać, niż pozostać biernym, bez wpływu na swoje życie.

3. Zawsze jest ktoś lepszy od ciebie. Więc nie ma sensu się porównywać.

4. Z życiu nie masz wpływu na nic, prócz własne myśli i działania. Dlatego zawsze powinieneś mieć nadzieję na najlepsze, ale także być gotowym na najgorsze.

5. Nic nie trwa wiecznie. Wszystko się zmienia. Ludzie się zmieniają. Ty również. Za chwilę może nas nie być.

6. Życie to nie jest bajka. Z tego również powodu, trudno przewidzieć co się w nim wydarzy. Życie jest zawsze ekscytujące, sprawia, że nigdy nie będziesz się nudzić.

7. Ciężka praca nie gwarantuje sukcesu. Sukces to wypadkowa wielu czynników, również takich, które są od ciebie niezależne.


Źródło: lifehack.org

 


Zdrowie

Ziemia – planeta ludzi. Byłam raz samotna, na dłużej… O sile dobrej samotności

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
26 grudnia 2016
Fot iStock/lolostock

Lubię samotność. Nie na bardzo długo i nie wtedy, kiedy czuję, że tracę grunt pod nogami. Ale uważam, że każdy z nas powinien jej doświadczyć chociaż raz w życiu po to choćby, żeby docenić obecność innych ludzi tuż obok. Wierzę w dobre, zbawienne działanie samotności, kiedy zaczynamy traktować najbliższych jako pewnik, kiedy zamiast wdzięczności i miłości dajemy im złość i pogardliwe „co ty tam wiesz”.

Byłam raz samotna, na dłużej. W obcym mieście, w środowisku którego nie rozumiałam i w którym czułam się kimś zbędnym. Zdarzało mi się płakać wieczorami w poduszkę, wysyłać listy przepełnione słowami tęsknoty i odliczać dni do powrotu do domu. Taka samotność uświadomiła mi, jak ważne jest dla mnie miejsce, w którym wyrosłam i ludzie, którzy mnie otaczali – mój dom, moi rodzice, przyjaciele, mój pokój, który bez względu na życiowe zawirowania czekał na mnie i chyba dalej czeka.

Z tej nowej, samotnej perspektywy, perfekcjonizm i solidność mojego taty przestawały być denerwującym czepialstwem. Z kieliszkiem wina i rozrzewnieniem wspominałam jego troskę i chęć powiedzenia mi o „wszystkim”, przekazania jakiś prostych praw, które miały, jak magiczny talizman ochronić mnie przed całym złem tego świata gdzieś tam, z dala od jego opiekuńczych ramion.

Przypominałam sobie słowa, dotyczące najbardziej prozaicznych spraw, takich jak płacenie rachunków na czas, unikanie wszelkich innych zaległości, konieczność polegania na sobie, moralny, wewnętrzny imperatyw prawdomówności i uczciwości wobec innych ludzi. Niezależnie od tego, jacy ci ludzie są i kim są. Te wszystkie zdania przestawały być tam, w samotności, zrzędzeniem, nudzeniem, prawieniem morałów i rozprawianiem o rzeczach oczywistych, a stawały wartością, którą mogę jemu, mojemu tacie zawdzięczać. Czymś, co okazywało się prawdą doświadczoną empirycznie, sprawdzoną na własnej skórze.

Nie mówcie, że samotność jest przekleństwem, bo  tworzycie ją sami, siłą woli. Macie w sobie moc i możliwości, by przekuć ją w coś dobrego, pięknego i mądrego, budującego, budzącego waszą świadomość. W wartość dodatnią, która wzbogaci wasze życie. Ale możecie także, całkiem po prostu, pozwolić jej rozpanoszyć się na dobre, rządzić waszymi decyzjami, karać was złymi, negatywnymi emocjami, pogrążać w stagnacji.

Od nas zależy, jaką samotność wybierzemy. Ona jest w naszych rękach.

 


Zobacz także

Jak rozpoznać autyzm przed 18-tym miesiącem życia. Jest kilka niepokojących objawów, na które warto zwrócić uwagę

Jak ważne jest nastawienie do choroby, żeby przeżyć?

Za dużo żurku, białej kiełbasy i śledzia z oleju? Wypróbuj sprawdzone sposoby na świąteczne przejedzenie