Lifestyle

4 fazy księżyca – ich wpływ na zdrowie i urodę

Redakcja
Redakcja
4 maja 2018
Fot. iStock/eldinhoid
Następny

Księżyc i jego wpływ na cykle w przyrodzie oraz na nasze zdrowie i urodę, fascynował ludzi od wieków. Ci, którzy pragną żyć w zgodzie z rytmem natury, przyglądają się zmianom, jakie zachodzą w nich w trakcie całego miesiąca. Księżyca przybywa i ubywa cyklicznie, co wywiera zauważalny wpływ nie tylko na morza i oceany, ale całą przyrodę.

Cykl księżycowy

Miesiące księżycowe liczą sobie około 29 dni i podzielone są na cztery fazy:

  • nów — Księżyc jest niewidoczny, następnie dzień po dniu coraz więcej go przybywa na niebie,
  • pierwsza kwadra — to druga faza Księżyca, gdy widoczna się staje połowa jego tarczy,
  • pełnia — trzecia faza, w której możemy podziwiać naszego satelitę w pełnej okazałości,
  • ostatnia kwadra — to czas, kiedy księżyc zaczyna „znikać”.

Nasze organizmy składają się nawet z 70% z wody, więc wpływ księżyca może być przez nas odczuwany w pewien subtelny sposób. Znawcy tematu podkreślają, że konkretna faza księżyca wpływa na naszą witalność, koncentrację, nastrój, odczuwanie bólu, wzrost włosów i paznokci. Ci, którzy mają świadomość tego wpływu, poszczególne czynności odkładają na okres pełni czy nowiu, aby wykorzystać jak najlepiej sprzyjający im czas.


 

źródło: www.poradnikzdrowie.plkobieta.gazeta.pl

Lifestyle

4 typy pokarmów, które wprowadzają cię w zły nastrój. Oraz cztery, które poprawią humor

Redakcja
Redakcja
4 maja 2018
Fot. iStock/ guruXOOX
Następny

Mówi się, że jesteśmy tym, co jemy. I jest wiele prawdy w tym powiedzeniu. Jeśli stawiamy na dietę bogatą w niezbędne składniki odżywcze, nasze ciało i mózg będą za to wdzięczne. Jedzenie śmieciowych pokarmów działa odwrotnie. Pojawiają się problemy z cerą, tycie, gorsze samopoczucie. Nie trzeba się wiele zastanawiać, co jest dla nas najlepsze. 

Jedzenie wpływa nie tylko na nas fizycznie, ale także na nasz stan psychiczny i emocjonalny. Jedzeniem możemy poprawiać samopoczucie, ale również sprawić, że zabraknie energii, pojawią  się czarne myśli i niechęć do podejmowania działań. To nasza decyzja, czy sięgniemy po dobre produkty, które wesprą lepszy nastrój, czy po złe, których eksperci od żywienia zalecają unikać.

źródło: www.totalbeauty.com

 

Lifestyle

5 grzechów pielęgnacyjnych, które bardzo szkodzą cerze naczynkowej

Redakcja
Redakcja
4 maja 2018
Fot. istock / nemchinowa

Cerę naczynkową jest bardzo łatwo rozpoznać, to bardzo delikatny i dość kłopotliwy rodzaj cery. Jej posiadaczki skarżą się  na skłonności do występowania popękanych naczynek, zaczerwienienia, swędzenia i pieczenia. Często pojawia się silny rumień, który może pojawić się pod wpływem bardzo silnych emocji i stresu, a także ale także wahań temperatur, ostrego jedzenia, spożywania alkoholu.

Te mało estetyczne zmiany mogą się utrwalać i wtedy na skórze zauważalne stają się pajączki. Problem nasila się zazwyczaj po 30 roku życia.

Pielęgnacja cery naczynkowej nie jest łatwa, a kobiety nieświadomie popełniają błędy, które skutkują pogłębieniem istniejących problemów. Aby obłaskawić cerę naczynkową i pozbyć się uciążliwych czerwonych śladów, należy uważać na kilka rzeczy.

5 grzechów pielęgnacyjnych, które bardzo szkodzą cerze naczynkowej 

1. Stosowanie niewłaściwych kosmetyków

Cera naczynkowa wymaga bardzo delikatnej pielęgnacji. Stosowanie peelingów mechanicznych, kosmetyków z alkoholem w składzie, produktów o wysokim stężeniu kwasów AHA, w sposób dramatyczny podrażnia i tak już wrażliwą skórę. Należy uważać na kosmetyki z witaminą A, które mogą nasilać problem rumienia na twarzy.

2. Brak filtrów przeciwsłonecznych

Cera naczynkowa wymaga pielęgnacji, w której obecnie są filtry przeciwsłoneczne nie tylko podczas wakacji. Promieniowanie UVA powoduje rozszerzanie się naczyń krwionośnych i nasilenie problemu. Latem dobrze jest stosować kosmetyki z wysokim filtrem SPF 50, a poza nim przynajmniej SPF 30.

3. Mycie w bardzo ciepłej wodzie

Bardzo wrażliwa i zaczerwieniona cera bardzo źle reaguje na mycie jej w bardzo ciepłej wodzie. Wysoka temperatura otwiera naczynia krwionośne, więc zasila tym samym rumień. Nie wolno również pocierać twarzy ręcznikiem, tylko delikatnie zdjąć nadmiar wilgoci ręcznikami miękkimi lub jednorazowymi.

4. Mycie twarzy wodą kranową

Woda kranowa ma to do siebie, że podrażnia i wysusza skórę, która z natury jest bardzo wrażliwa i nadreaktywna. Najlepiej byłoby sięgać bo płyn micelarny i nim, w sposób delikatny, wykonywać codzienne mycie. Dzięki temu skóra będzie świeża i bez podrażnień.

5. Nieodpowiednia dieta

Cera naczynkowa bardzo często mści się za dietetyczne grzechy. Posiadaczki tego rodzaju cery, które spożywają produkty alergizujące, tłuste, wysokoprzetworzone i piją alkohol, mogą zauważyć pogorszenie stanu skóry.

źródło:  www.kobieta.plwww.claudia.pl


Zobacz także

10 pytań na temat Ultradelikatnej Suchej Pary (DMS)

Dieta Dąbrowskiej. Wytrzymałam dziesięć dni, jakie są moje wnioski?

Dieta Dąbrowskiej. Wytrzymałam dziesięć dni, jakie są moje wnioski?

5 nie zawsze typowych sygnałów, że w twoim ciele rozwija się nowotwór. Nie ignoruj ich, ryzykujesz zdrowiem i życiem