Go to content

Skóra pod pełną ochroną

fot. Caroline Hernandez/Unsplash

Sezon urlopowy powoli dobiega końca. Dni stają się coraz krótsze i bardziej chłodne. W zależności od kaprysów pogody być może będziemy mieli jeszcze okazję cieszyć się słońcem we wrześniu, a nawet w październiku. Część z nas chcąc przedłużyć sobie lato, wybierze się na posezonowe wakacje w ciepłe i spokojne miejsce. Nadejdzie jednak czas, kiedy aura przestanie nas rozpieszczać, opalenizna zblednie, a nasza skóra… nadal będzie wymagać ochrony, również tej przeciwsłonecznej.

Wygląd zewnętrzny i kondycję naszej skóry determinuje wiele czynników od środowiska w jakim żyjemy, przez nasz styl życia, po jej codzienną pielęgnację, o której powinniśmy pamiętać przez cały rok. Nasza cera inaczej reaguje na warunki atmosferyczne latem kiedy dominuje słońce, powodując jej zaczerwienie i ryzyko poważnych oparzeń, a inaczej zimą gdy spada temperatura narażając ją na przesuszenie i podrażnienie. Wiosną i jesienią zmagamy się z szarością, także tą widoczną na naszej twarzy, nierzadko dodatkowo zaognionej przez alergie. A przecież skóra to nasza najważniejsza bariera ochronna, dlatego dbanie o jej dobrostan jest koniecznością, której nie warto zaniedbywać.

Lato w pełni…

Pogoda dopisuje, słońce mocno przygrzewa, plaża zachęca do słodkiego lenistwa, a chłodne fale obiecują orzeźwienie. My czujemy się błogo, ale nasza skóra nie ma łatwo. Jak pokazują badania 21% Polaków stosuje produkty z filtrami UV wychodząc na słońce, 37% stosuje je tylko przy silnym nasłonecznieniu, a 23% nie używa ich wcale. 1 Pamiętajmy, że „zdrowa opalenizna” nie istnieje, chociaż 29% uważa ją za atrakcyjną, a blisko 60% czuje się lepiej mając opaloną skórę 2 , to zaczerwienienie i brązowienie skóry, jest niczym innym jak mechanizmem obronnym organizmu przed działaniem uszkadzających ją czynników, czyli promieniowaniem UVA i UVB. I chociaż może ono korzystnie wpływać, na proces produkcji witaminy D3, to ma również niezaprzeczalnie negatywny wpływ na wygląd i kondycję naszej skóry. Wystawiona na jego działanie ulega zmianom i procesom prowadzącym do przedwczesnego starzenia, objawiającego się wszelkiego rodzaju przebarwieniami, suchością, zmniejszeniem elastyczności i zwiększoną ilością zmarszczek.

Urlop, a po urlopie…

Wakacje zakończone, walizki upchnięte do szafy, a wraz z nimi kostiumy kąpielowe, słomkowe kapelusze i … kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym. A to błąd, bo koniec sezonu urlopowego, to nie koniec działania promieni słonecznych na naszą skórę. Mamy z nim do czynienia codziennie przez cały rok, nawet w szare dni, gdy słońce skrywa się za chmurami. Kosmetyki ochronne należy więc włączyć do codziennej pielęgnacji, aby zabezpieczyć odsłonięte partie ciała. Szerokie spektrum działania, zapewnią te wyposażone w filtry UVA i UVB oraz wysoki wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej SPF30 (do stosowania w sezonie jesienno-zimowym), oraz SPF 50 (na wiosnę i lato). Znaleźć je można również w kosmetykach Biotherm Waterlover Sun Spray SPF50 i Waterlover Sun Milk Mleczko do opalania SPF 30. Blokują one promieniowanie UV nawet w 97%. Intensywnie nawilżają, są wodoodporne o lekkiej, szybko wchłaniającej się konsystencji. W pełni ekologiczne, nie powodują podrażnień, mogą być stosowane nawet przy bardzo suchej i wrażliwej cerze.

Filtry przeciwsłoneczne bez przeszkód możemy łączyć z makijażem, a także kremami pielęgnacyjnymi. Trzymać się należy jednak podstawowej zasady: warstwa kosmetyku z faktorem musi być zawsze na wierzchu, tylko wtedy ma szansę spełnić swoje zadanie. Aby zapewnić skórze należytą troskę po dokładnym jej oczyszczeniu zastosujmy preparat głęboko nawilżający w postaci serum Life PlanktonElixir, preparatu z najwyższym stężeniem Planktonu Termalnego o kompleksowym działaniu ochronnym, wzmacniającym i regenerującym lub krem na dzień Blue Therapy Red Algae zapewniający intensywne odżywienie, ujędrnienie i wygładzenie skóry.

 

Doskonałym uzupełnieniem będzie krem pod oczy Life PlanktonEye, bo ten obszar zasługuje na szczególne traktowanie, skóra jest w tym
miejscu nawet 4-krotnie cieńsza, niż w pozostałych partiach twarzy. Kosmetyk zmniejsza obrzęki, nawilża i regeneruje. Teraz możemy przystąpić do nakładania makijażu, a na sam koniec zaaplikować odpowiednią warstwę filtrów ochronnych.

Julia Ufnalewska-Tkacz, ekspertka marki Biotherm zaznacza: „Zabezpieczenie skóry przed negatywnymi skutkami nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne jest niezwykle ważne. By ich uniknąć, konieczne jest stosowanie preparatów z filtrami UV, powinno stać się to rutyną w naszej codziennej pielęgnacji.” I dodaje: „Skóra ma za zadanie chronić nasz organizm, aby mogła w pełni spełniać to zadanie, my również musimy zadbać o jej bezpieczeństwo.”

Zadbaj o swoją skórę z kosmetykami Biotherm z serii Life Plankton™

1 Narodowy Test Zdrowia Polaków 2022, Autor raportu Medonet
2 Kuros F., Pinas K., Skalska K., Skupień J., 2019. Świadomość młodego społeczeństwa na temat wpływu działania promieni UV oraz profilaktyka fotostarzenia się skóry.