Go to content

Rusza wirtualna budowa – na czele Kasia Cichopek

Fot. iStock / PeopleImages

„Spotykamy się online i budujemy…” – Kasia Cichopek opowiada o nowym projekcie, w który się zaangażowała. Projekt nosi tytuł „Najlepsze Miejsce dla Rodziny” – aktorka wspólnie z Piotrem Lichotą ze Stowarzyszenia Delta, przedstawią projekty budowy miejsca z mnóstwem edukacyjnych atrakcji dla całych rodzin. To rodzice zaangażowani w akcję zdecydują, jak to miejsce będzie wyglądać. Na pytanie, dlaczego aktorka dołączyła do akcji, odpowiada:  „Rola rodzica polega na wspomaganiu rozwoju dzieci. Pokazujmy im w formie zabawy, jaki niesamowity jest nasz świat, a będziemy zaskoczeni, jak szybko będą się rozwijać”. Do akcji można dołączyć na najlepszemiejscedlarodziny.pl. 

Akcja „Najlepsze Miejsce dla Rodziny” to wirtualna budowa, do której zaproszeni są wszyscy rodzice, którym zależy na rozwoju swoich dzieci. Chociaż na tym etapie wszystko odbywa się online, akcja dotyczy konkretnego miejsca, które już istnieje na mapie Polski. To plany jego rozbudowy. „O tym, co to za miejsce i jakie mamy pomysły, dowiedzą się rodzice, którzy dołączą do akcji. A to akcja zamknięta. Chcemy rozmawiać o szczegółach tylko z osobami, dla których tak jak dla nas, dzieci są najważniejsze.” – twierdzi Piotr Lichota, prezes Stowarzyszenia Delta.

tworzymy_najlepsze_miejsce_dla_rodziny

„Rodzice, którzy dołączą do akcji zobaczą projekty, które jeszcze nie ujrzały światła dziennego. Stowarzyszenie przygotowało dla nich również wiele niespodzianek w zamian za poświęcony czas, a nawet konkurs, w którym można wygrać rodzinną wycieczkę do USA” – zdradza Kasia Cichopek, aktorka wspierająca akcję. „Przygotowaliśmy z Piotrem materiał video, w którym pokazujemy bardzo krótką zajawkę z tego, co powstanie, i opowiadamy o tym, na czym polega akcja. Można go zobaczyć i dołączyć do nas pod adresem najlepszemiejscedlarodziny.pl”.

Coraz częściej mówi się o tym, że bawienie się jest nie tylko sposobem na nudę i przeżywanie pozytywnych emocji, ale także na szybką i skuteczną naukę.  Z roku na rok coraz większą popularnością w naszym kraju cieszy się na przykład pedagogika Montessori zorientowana wokół wszechstronnego rozwoju dziecka za pomocą naturalnych mechanizmów wspierających spontaniczną i twórczą aktywność. Według tej metodologii stymulowanie rozwoju dziecka poprzez różnego rodzaju materiały, pozwalające na zwiększanie horyzontów myślowych są bardzo ważne. Właśnie w taki sposób przygotowywane są projekty Najlepszego Miejsca dla Rodziny, a rodzice, którzy dołączą do akcji, otrzymują autorskiego e-booka Stowarzyszenia Delta na temat nauki poprzez zabawę.

nauka_przez_zabawe_to_najlepsza_metoda

Piotr Lichota w odpowiedzi na pytania o charakter akcji: „To największe przedsięwzięcie realizowane przez stowarzyszenie, chociaż mamy na koncie bardzo wiele projektów edukacyjnych. Tym razem chcemy zbudować dosłownie najlepsze miejsce dla polskiej rodziny, dlatego liczymy się ze zdaniem innych rodziców i chcemy zrobić to razem z nimi, poznać ich opinie na temat naszych koncepcji i zapytać o ich własne pomysły”. Razem z Kasią Cichopek zgodnie twierdzą, że liczą na spory odzew wśród internautów, którzy także są rodzicami, a przede wszystkim serdecznie zapraszają do udziału w akcji. Akcję wspiera również Hanbright S.A – twórca edukacyjnych aplikacji dla dzieci, takich jak Duckie Deck, Ciufcia.pl i Zosiaikevin.pl.

„Najlepsze Miejsce dla Rodziny” to projekt Stowarzyszenia Delta, organizacji zarządzającej trzema parkami edukacyjnymi w Polsce: Bałtowskim Kompleksem Turystycznym, Parkiem Nauki i Rozrywki w Krasiejowie oraz Juraparkiem w Solcu Kujawskim. Według prezesa stowarzyszenia, Piotra Lichoty: „Nauka przez zabawę to wspaniały zabieg edukacyjny, który tak naprawdę działa na wszystkich, niezależnie od wieku, dlatego – chociaż rozmawiamy z rodzicami o naszych dzieciach –  także im gwarantujemy dobrą zabawę”.


Artykuł powstał we współpracy z  najlepszemiejscedlarodziny.pl