Lifestyle

Czy wiesz, jak prawidłowo wyrywać brwi? Uwaga – większość z nas dotychczas robiła to źle

Redakcja
Redakcja
22 maja 2018
Fot. iStock/master1305
 

W ostatnim czasie odnoszę wrażenie, że brwi przeżywają swój rozkwit. Oczywiście nie w dosłownym tego słowa znaczeniu – co to, to nie, ale faktycznie mówi się o nich coraz więcej i częściej zwraca się na nie uwagę. Już nie mają być cienkie i wyskubane do granic możliwości. Teraz wyglądać mają jak najbardziej naturalnie.

Jednak naturalnie nie znaczy, że mają być zaniedbane. Większość z nas co jakiś czas siada z pęsetą w ręce przed lustrem i wyrywa te włoski, które niesfornie nie rosną w idealnej linii naszych brwi. Okazuje się jednak, że większość z nas popełnia jeden i ten sam błąd próbując pozbyć się niechcianych włosków brwi.

Ekspert od brwi Sania Vucetaj ujawnia, że brwi powinniśmy skubać przy… słabym świetle. Zaskoczone? Z pewnością, przecież większość z nas próbuje doświetlić twarz, by dojrzeć wszystkie włoski, których chcemy się pozbyć. Okazuje się jednak, że mocne światło prowadzi do obsesyjnego wyrywania brwi, co prowadzi do tworzenia wręcz pajęczych, cienkich linii nad naszymi oczami. Im lepiej widzimy, tym większa chęć wyrwania jeszcze jednego włoska i kolejnego, by uzyskać idealny kształt. Tyle tylko, że ten kształt często na koniec staje się bardzo wyskubany, co nie wygląda ładnie.

Dlatego – drogie panie – od dziś jeśli będziecie chciały wyrwać niepotrzebne włoski swoich brwi róbcie t przy jak najbardziej naturalnym świetle. Pozwólcie swoim brwiom wyglądać jak najbardziej naturalnie.


źródło: The Sun

 

 

 


Lifestyle

W Rossmannie znów mega promocja 2+2 gratis. Tym razem kupujemy kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
22 maja 2018
Fot. Flickr/Adrián Pérez / CC BY 2.0
 

Ledwo zdążyłyśmy uprzątnąć kosmetyczki po mega promocji na kosmetyki do makijażu, a tu już czeka nas kolejne zakupowe wyzwanie. 😉 Rossmann po raz kolejny nas nie zawiódł. Do 28 maja, wszyscy klubowicze mogą skorzystać z promocji na kosmetyki do pielęgnacji twarzy 2+2 gratis.

Zakupy możecie zrobić online lub w drogerii, jest tylko jeden warunek: musicie być członkami Klubu Rossmann, czyli posiadać specjalną aplikację. Tym razem promocja jest jednorazowa, czyli możecie skorzystać z niej jeden raz. Jeśli wasz książę marzy o peelingu albo męskim kremie, raz, dwa zagońcie go do sklepu z apkami, niech założy swoje konto – i po rycersku odstąpi wam dwa, trzy produkty z puli. : )

Co można kupować?

Fot. Screen z Rossmann.pl

Fot. Screen z Rossmann.pl

Wszystkie produkty biorące udział w promocji, zostały oznaczone czerwonym kółeczkiem z napisem 2+2. Robiąc zakupy przez internet lub aplikację, klikając w banerek zostaniecie przekierowani na stronę produktów promocyjnych. A wśród nich znajdziecie m.in. kremy, serum, kapsułki, maski, peelingi, żele, produkty do demakijażu, oczyszczania czy dedykowane mężczyznom, itepe, itede. Promocja jest ogromna, więc grzech nie skorzystać!

Udanych łowów!


Lifestyle

Jedynacy mają większy kłopot z wiernością. Na to wskazują badania

Redakcja
Redakcja
22 maja 2018
Fot. iStock

Jedynacy nie cieszę się wspaniałą reputacją, ponieważ kojarzą się z osobami odrobinę egoistycznymi, skoncentrowanym na sobie i oczekującymi poświęcenia im uwagi przez bliskie osoby. Oczywiście nie ma tu jednej reguły, bo wiele zależy od charakteru, sposobu wychowania, doświadczeń z czasu dzieciństwa.

Jednak reputacja jedynaków to jedna rzecz, natomiast inną są obserwacje i prowadzone przez specjalistów badania w różnych dziedzinach. Tym razem pod lupę wzięto portal Illicit Encounters, który dedykowany jest osobom szukającym przygód poza małżeństwem. Eksperci ustalili, aż 34 proc. wszystkich użytkowników zarejestrowanych w serwisie to jedynacy.

Jedynacy zdradzają częściej?

Okazało się, że mężczyźni, którzy wychowywali się jako jedynacy, statystycznie dopuszczają się częściej zdrady niż mężczyźni, który mają rodzeństwo. Tłumaczone jest to faktem, że osoby wychowujące się bez rodzeństwa doświadczają znacznie intensywniejszego odczucia samotności i w związku tym częściej szukają dla siebie uwagi i zainteresowania w szerszym gronie. Konieczność bycia zauważonym, pragnienie zainteresowania swoją osobą sprawia, że jedynacy są bardziej skłonni do zdrady, desperacko manifestując w sposób pewne deficyty.

Co ciekawe portal przeprowadził również inne badanie, które pokazuje, że najwierniejsze jest rodzeństwo „średnie”. Z reguły takie dzieci otoczone są miłością zarówno ze strony rodziców, jak i rodzeństwa, więc lepiej sobie radzą z samotnością i nie szukają stałej uwagi dla swojej osoby.

źródło:  www.cosmopolitan.pl


Zobacz także

Gdyby disneyowski książę żył naprawdę, byłby skończonym palantem! Zobaczcie film

Miejsca, w których jadają najzamożniejsi ludzie

Miejsca, w których jadają najzamożniejsi ludzie

Nie wrzucaj zdjęć z wakacji na Facebooka – znajomi cię znienawidzą!