Lifestyle

O czym świadczy zazdrość? W tych czterech przypadkach nie o miłości

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
5 listopada 2018
Fot. iStock/Astarot
 

Mówi się, że im ktoś jest bardziej jest zazdrosny, tym bardziej kocha i tym mocniej zależy mu na bliskiej osobie. Nie jest to jednak reguła, a sama zazdrość przybiera różne oblicza. To skądinąd naturalne uczucie może motywować do zmian na lepsze lub powodować dyskomfort. Może objawiać się także wszczynaniem awantur, sprawdzaniem telefonu, kontrolowaniem. A to w wielu przypadkach przybiera patologiczną postać i staje się niebezpieczną normą.

Zazdrość, która stale się utrzymuje, a nawet się pogłębia, negatywnie wpływa na funkcjonowanie związku i może świadczyć o czymś zupełnie innym, niż o wielkim uczuciu.

4 rzeczy, o których może mówić zazdrość

1. O kompleksach

Jeśli ktoś nie czuje się pewnie w związku, podczas gdy jego partner jest towarzysko rozchwytywany, swoje kompleksy może ujawniać poprzez zazdrość. Taka osoba czuje się gorsza, niewystarczająco dobra i błędnie zakłada, że okazywanie zazdrości ściągnie uwagę partnera w jej kierunku. Tymczasem zazdrość i brak pewności siebie mogą rodzić frustrację, a ci, którzy nie potrafią sobie radzić ze swoimi niezrealizowanymi ambicjami, osaczają nimi bliską osobę.

2. O braku dojrzałości

Okazywanie zazdrości może być fajne na początku  związku. Jednak utrudniająca wspólne życie zazdrość może świadczyć o niedojrzałości emocjonalnej. W takim przypadku staje się ona specyficznym sposobem okazywania zaborczej miłości, a pewne zachowania stają się prowokacją, by zwrócić uwagę bliskiej osoby.

3. Żalu za utraconym

W pewnych przypadkach trudno jest się pogodzić z rozpadem związku, nawet gdy od dawna się nie układało. Kiedy odchodzi bliska osoba, zazdrość może pojawiać się z powodu tęsknoty i żalu za tym, co było dobre. Szczególnie trudno jest odzyskać emocjonalną równowagę, gdy były partner układa sobie życie na nowo, i nie kryje się ze swoim szczęściem.

4. Ze strachu przed samotnością

Trudna do poskromienia zazdrość może wynikać z chęci przywiązania do siebie bliskiej osoby. Osoby uciekające przed samotnością,   zazdrością i desperackim zachowaniem zwracają na siebie uwagę. Niestety takie próby zatrzymania przy sobie partnera na siłę, mogą przynieść odwrotny skutek.

Pamiętajmy, że kochać, to oznacza chcieć dobra drugiego człowieka, a nie realizować wyłącznie własne potrzeby, okazując je w negatywny sposób.

źródło:  volantification.pl 


Lifestyle

Wyjdź za faceta, który będzie najlepszym ojcem dla twoich dzieci

Redakcja
Redakcja
5 listopada 2018
Fot. iStock/freemixer
 

Są rzeczy ważne i mniej ważne, kiedy poznajesz faceta, który ma zostać twoim mężem. Zresztą, czy da się tak dokładnie przewidzieć, że to właśnie on, ten jedyny? Wyjdź za faceta, który będzie najlepszym ojcem dla twoich dzieci. po prostu.

Poślub osobę, która zje śniadanie w innym pokoju, kiedy twoje poranne mdłości tak ci się dadzą we znaki, że nawet widok jedzenia powoduje wymioty.

Poślub osobę, która nie chce wyłączyć tego niedorzecznego programu telewizyjnego, ponieważ wie, jak bardzo kochasz uwielbiać te głupoty.

Poślub osobę, która rzuci wszystko, aby przynieść wielkie opakowanie lodów swojej ciężarnej żonie, kiedy ta pisze do niego: „TO JEST PILNE”.

Poślub osobę, która będzie wiedziała dokładnie, jak cię pocieszyć w najtrudniejszych momentach, nie mówiąc ani słowa.

Poślub osobę, która będzie golić ci nogi, gdy nie będziesz tego  stanie zrobić sama, tuż po porodzie.

Poślub osobę, która powie ci, że jesteś superbohaterem, gdy będziesz potrzebowała to usłyszeć najbardziej.

Poślub osobę, która przyniesie kawę  do twojego łóżka ,bez pytania po  nieprzespanej nocy, kiedy opiekowałaś się chorym dzieckiem.

Poślub osobę, która zniesie niewiarygodnie trudną pracę, aby zapewnić rodzinie dobry byt.

Poślub osobę, która widziała cię w znoszonych dresach i niesamowicie seksownych dżinsach.

Poślub osobę, która zamieni nawet najbardziej przyziemne czynności w zabawną „randkę”.

Poślub osobę, która będzie wiedziała, że potrzebujesz przerwy i daje ci godzinę, dzień lub tydzień wolnego.

Poślub osobę, która ci nie powie, że zachowujesz się dziwnie, gdy będziesz miała wszystkiego dość.

Poślub osobę, która zobaczy tę uroczą, zabawną, niezwykle wymagającą małą osobę, którą urodziłaś i powie: Zróbmy to jeszcze raz.

Poślub osobę, która na pierwszym miejscu postawi ciebie i Twoją małą rodzinę.

Poślub osobę, która doda ci otuchy i będzie Twoim największym fanem.

Poślub osobę, o której wiesz, że pokaże twoim dzieciom jak być dobrym mężem.

Poślub osobę, która będzie najlepszym ojcem dla twoich dzieci.


Na podstawie: www.mother.ly


Lifestyle

Rak, który atakuje osoby pomiędzy 20. a 40. rokiem życia. Kiedy i co nam zagraża?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
4 listopada 2018
Fot. iStock/FatCamera
Następny

Temat nowotworów złośliwych jest coraz częściej poruszany, nagłaśniany. Chyba każdy miał styczność z tą chorobą w swoim otoczeniu. Nie można więc zakładać, że ten problem osób zdrowych nie dotyczy. Rak może atakować w każdym wieku, ale wiadomo, że pewne typy nowotworów złośliwych pojawiają się częściej u osób w określonym przedziale wiekowym.

Nie ma sensu mówić ogólnie na temat wszystkich nowotworów. Wiele zależy zarówno od samego typu raka, możliwości leczenia, jak i wieku pacjenta, jego kondycji fizycznej i psychicznej. Niestety nowotwory, mimo rozwoju medycyny, nadal zbierają straszne żniwo i statystyki pokazują, że choruje coraz więcej osób. Dlatego niezwykle istotna jest profilaktyka, a w razie zachorowania, szybka diagnoza i natychmiastowe podjęcie potrzebnego leczenia. Im szybciej, tym większe szanse na wyzdrowienie.

Rak u młodych kobiet i mężczyzn

Modzi (do 40 roku życia) chorują rzadziej na nowotwory, niż osoby starsze – to „jedynie” 5 proc. wszystkich przypadków raka. Jednak u nich choroba przebiega bardziej agresywnie, ponieważ komórki nowotworowe rozwijają się znacznie szybciej. Epidemiolodzy alarmują, że na raka może zachorować nawet co czwarta osoba. Obecnie najwięcej zachorowań dotyczy poniżej wymienionych typów nowotworów złośliwych.

1. Rak piersi

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym rozpoznawanym u kobiet, a ilość zachorowań zwiększa się po 35. roku życia (najwięcej zachorowań dotyczy osób pomiędzy 50. a 70. rokiem życia). U młodych kobiet nowotwór piersi najczęściej jest bardzo agresywny. Najpoważniejsze ryzyko zachorowania związane jest z mutacjami genów tzw. BRCA1/2 – u kobiet, u których stwierdzono te mutacje, ryzyko wystąpienia raka piersi w ciągu całego życia waha się od 50 do 90%.

2. Rak szyjki macicy

Szczyt zachorowań przypada na 45.–59. rok życia, jednak coraz częściej dotyka młode kobiety, przed 35. rokiem życia.  Rak szyjki macicy jest w skali świata drugim pod względem częstości występowania nowotworem kobiet — prawie połowa pacjentek umiera z jego powodu. Wczesny rak szyjki macicy zazwyczaj nie daje objawów, dlatego istotne jest regularne, co najmniej co 3 lata, wykonywanie badania cytologicznego. Niestety pacjentki bardzo często bagatelizują konieczność wykonywania badania i rak wykrywany jest już w zaawansowanym stadium.

3. Nowotwory mózgu 

Według Międzynarodowej Agencji badań nad Rakiem Polska zajmuje 4 miejsce pod względem częstości występowania guzów mózgu. Ponad 40% pierwotnych nowotworów wewnątrzczaszkowych to glejaki, które stanowią jednocześnie 70–80% pierwotnych nowotworów złośliwych OUN (ośrodkowy układ nerwowy).

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

Bilans życiowy przez czterdziestką? Nie ma czego się bać

Bilans życiowy przed czterdziestką? Nie ma czego się bać

6 zachowan toksycznych ludzi

10 najbardziej destrukcyjnych zachowań

„Wydamy Stanisławę jak najszybciej za mąż za 10 lat starszego kuzyna. Najważniejsze, żeby jego majątek nie przepadł i pozostał w rodzinie”