Go to content

Jeśli wątpisz w swój związek i w uczucie twojego partnera, musisz to przeczytać

Fot. iStock/South_agency

Kiedy kochasz kogoś szaleńczo, ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz jest zadowolenie się jedynie swoim własnym uczuciem. Chcesz wzajemności. Nie chcesz kwestionować, zastanawiać się, męczyć się myślami o tym, że ten związek nie ma szans, jeśli ty odpuścisz . Kwestionowanie uczucia wydaje się być sprzeczne z zaangażowaniem.

Kiedy jesteś już na pewnym etapie związku, po osiągnięciu pewnego punktu nie chcesz gdybać, wątpić. Jeśli wątpisz, rzuca się to cieniem na twoją relację. Trudne pytania trafią prosto w twoje serce i zasieją niepokój, cierpienie, niepewność. Będziesz inaczej patrzeć na tego, kogo kochasz. Możesz bać się tego, że kochasz.

Niepewność kiełkuje w nas czasem bez powodu. Zatruwa naszą podświadomość. Najważniejsze to znaleźć jej przyczynę, zrozumieć czego tak naprawdę się obawiamy, skąd biorą się nasze wątpliwości.

Możesz mieć powód, by wątpić w swój związek, ale może być i tak, że twoje wątpliwości są bezpodstawne.  Możesz obudzić się rano z ogromnym lękiem o przyszłość twojego związku. I co teraz?

Po pierwsze, uważnie siebie wysłuchaj siebie. Nie ignoruj ​​swoich wewnętrznych głosów, ale nie stań się ofiarą własnych spekulacji. Bądź tak rozsądny, jak pozwalają ci na to twoje emocje. Szukaj wsparcia od  znajomych i członków rodziny, ale nie zakładaj, że ich spostrzeżenia są dokładniejsze niż twoje.

Nie wybielaj się.  Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za porażki i sukcesy w naszych związkach. Oznacza to, że powinieneś starannie dobierać słowa, zwłaszcza gdy rozmawiasz z osobą, którą kochasz. Miłość bywa bolesna, myląca, wyczerpująca, frustrująca i przytłaczająco niesamowita. Prowadzi nas do miejsc, które cenimy i do miejsc, w których brzydzimy się być. Wydobywa absolutnie najlepsze i najgorsze w nas. Miłość wymaga brania ostrych zakrętów, wspinania się po stromych wzgórzach. Musisz wiedzieć, a nie gdybać, stawiać hipotezy. Ale musisz również mieć świadomość swoich błędów.

Jeśli masz wątpliwości, uspokój serce, zbadaj przyczynę swojego niepokoju. Nie bój się tego, czego się dowiesz. Tam, gdzie jest uczucie jest chęć walki o siebie nawzajem, chęć pracy nad sobą. Nie odpuszczaj, zadawaj pytania i szukaj odpowiedzi. Miłość znajdzie drogę.