Go to content

7 głównych grzechów, które mężczyźni popełniają w związku

„Nie komplikuj, ciesz się, ufaj". Czego mężczyzna może nauczyć o miłości kobietę
Fot. Pexels / freestocks / CC0 Public Domain

Pewien psycholog porównał zachowanie mężczyzn w związku do jazdy pociągu, który wciąż odbywa tę samą trasę, ciągnąc ciężkie wagony. Kobiety zaś w tym porównaniu były pilotami samolotów wykonujących skomplikowane akrobacje w powietrzu. Chociaż niebezpieczna, ich jazda jest ekscytująca. Są wszędzie i rozkoszują się zwrotami akcji. Rozkoszują się siłą i pracą, którą wkładają w relację, podczas gdy ich partnerzy rozpierzchają się wokół swoich pasji. Naszymi największymi błędami są brak zrozumienia dla naszych partnerów i tego, czego od nas potrzebują. A jakie są grzechy mężczyzn?

Myślą, że są morzem, a nie górą

Lubimy mężczyzn, którzy są solidni, stabilni i bezpieczni, jak góra. Możesz schronić się pod górą przed burzą. Góra jest pozornie wieczna. Morze jest nieprzewidywalne, niebezpieczne i ciągle się zmienia. Kiedy mężczyźni zachowują się jak morze, nie można na nich polegać, przychodzą i odchodzą.

Próbują kontrolować wiatr

Jesteś na statku na morzu, nie możesz kontrolować wiatru, a kiedy jesteś w związku z, nie możesz stale kontrolować emocji partnerki lub partnera. Silne emocje wymagają akceptacji, a potem rozmowy, a nie tłumienia ich bądź podsycania.

Boją się

Lubimy w związku mieć poczucie bezpieczeństwa. Każdy z nas się czegoś boi, ale kluczem jest nie pozwolić, by ten strach nas sparaliżował. Odwaga nie jest brakiem strachu, ale aktem jego pokonywania. Zaangażowanie również jest aktem odwagi.

Skupiają się jedynie na celu

Znajdują cel i skupiają się wyłącznie na nim, lekceważąc wszystko inne. Nagle okazuje się, że cała ich energia zogniskowana jest wyłącznie na tym, co aktualnie zajmuje ich myśli. Bez względu na to, czy takim celem jest praca, sport, czy coś innego, uznają swoje partnerki za pewnik, a potem dziwią się, kiedy one odchodzą.

Są niezdecydowani

Co jawi się ich partnerkom jako brak siły i odpowiedzialności. Kiedy odmawiamy podjęcia decyzji, unikamy odpowiedzialności za tę decyzję. Niezdecydowanie jest równoznaczne ze słabością i niestabilnością.

Nie zauważają jej emocji

Ponieważ często nie zwracają uwagi na własne stany emocjonalne. Po prostu nie dbają o to, jak się czują. Nie jest to dla nich ważne.

Chcą naprawiać rzeczy, które nie są zepsute

Naprawianie czegoś sprawia, że ​​czujemy, że coś osiągnęliśmy. Czujemy się lepiej o sobie i wszechświecie, gdy rzeczy są naprawione i przywrócone do porządku. Ale kobiety nie są rzeczami do naprawienia, nie przychodzą do swoich partnerów po to, by oni je naprawili. Szukają zrozumienia.


Na podstawie: powerofposivity.com