Go to content

Niezwykły wolontariat. Tatuażystka zakrywa blizny ofiar przemocy domowej|TAKA BABKA

Fot. Screen z Facebooka / <a href="http://on.fb.me/1KJwKRZ" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Flavia Carvalho - Daedra Art & Tattoo </a>

Fot. Screen z Facebooka / Flavia Carvalho

Są blizny, które nigdy nie znikają. Te, które pozostają w duszy, z czasem bolą tylko trochę mniej, ale te, które „przypominają” przy każdym spojrzeniu w lustro, można ujarzmić. Z niezwykłym projektem wolontariatu dla kobiet, które doświadczyły przemocy domowej wyszła brazylijska artystka tatuażu Flavia Carvalho. Aby wesprzeć kobiety, zupełnie za darmo wykonuje tatuaż na bliźnie.

Wywiad z tatuażystką, który ukazał się na łamach Huffington Post porusza. Sama bohaterka jest postacią niezwykłą, jej projekt chwyta za serce, ale też uzmysławia wagę problemu. Przemoc wobec kobiet jest obok, za ścianą, na ulicy. Nie ma kodeksu honorowego – nie wybiera według wieku, relacji. Jest nieprzewidywalna, zbyt często bezkarna. Kobiety na całym świecie doświadczają przemocy, zazwyczaj cierpią w milczeniu.

Troque a violência pela #paz, troque o ódio pelo #amor… #apeledaflor #tattoovoluntaria #electricink #cwbtattoo

Posted by Flavia Carvalho – Daedra Art & Tattoo on 4 sierpnia 2015

 

Cała historia rozpoczęła się dwa lata temu, kiedy Flavia pracowała nad pokryciem rozległej blizny na brzuchu jednego z klientów. Efekt wywołał wiele radości, a sam tatuaż okazał się niesamowitą formą terapii. Tatuażystka wykonuje darmowe tatuaże dla kobiet, które doświadczyły brutalnej przemocy domowej – zakrywa ich blizny i pozwala zrobić krok do przodu.

Zobaczcie, jak można odmienić czyjeś życie na lepsze.

Mais uma florzinha enfeitada pelo projeto A Pele da Flor! Lembranças ruins transformadas em cor e arte! Poder acompanhar…

Posted by Flavia Carvalho – Daedra Art & Tattoo on 18 sierpnia 2015

 

Mais uma tattoo do Projeto A Pele da Flor! 😀 Muita gente perguntou se no projeto só se tatuam flores haha, não…

Posted by Flavia Carvalho – Daedra Art & Tattoo on 26 sierpnia 2015

Tatuażystka swoją pomocą służy również kobietom po zabiegu mastektomii.

Primeira cobertura de mastectomia do projeto A Pele da Flor! Botões de lótus que remetem ao renascimento! :DAlgumas…

Posted by Flavia Carvalho – Daedra Art & Tattoo on 28 sierpnia 2015

 

Są na świecie przeróżne kobiece inicjatywy, akcje, kampanie… lecz kobiecie wsparcie i wyciągnięta dłoń do drugiej osoby – mają największą moc. Flavia Carvahlo robi bardzo wiele. Dzięki jej działalności świat dostrzegł skalę problemu, a ofiary przemocy nie muszą już codziennie oglądać jej skutków.

 

 

#takababka! Dziękujemy!

 

Źródło: Facebook, Huffington Post