Lifestyle Psychologia

Malkontentom powiedz: stop! Narzekanie jest dla słabych

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
25 kwietnia 2016
Malkontentom powiedz: stop! Narzekanie jest dla słabych
Fot. Unsplash / CC0 Public Domain
 

Ojej, znowu poniedziałek.” „O matko, jak ja wyglądam”. „Kurczę, ale mi się nie chce…”. Z narzekania nic dobrego nie wyniknie. To tylko negatywna postawa, którą bardzo łatwo zarazić innych i wyhamować ich optymizm. Narzekanie skupia naszą uwagę jedynie na niesprzyjających okolicznościach. No i chyba wszyscy znacie zasadę samospełniających się przepowiedni…

Nie narzekaj, bo:

– to nic nie zmieni
– to dyskwalifikuje wartość uczucia dyskomfortu w naszym życiu (tak, to uczucie JEST potrzebne)
– narzekanie jest nieatrakcyjne
– stawia cię w roli „ofiary”

8 zasad na odwyku od narzekania:

1. Zmiany są ważne.

Wielu z nas narzeka tylko dlatego, że nie potrafi dostrzec możliwości wynikających z – na pierwszy rzut oka – negatywnych zmian. Lubimy to, co bezpieczne bo znane. Zamiast traktować „nowe” jako kolejną przeszkodę, którą stawia na twojej drodze los/inni ludzie zacznij widzieć w niej szansę na rozwój, doświadczenie, naukę.

2. Świat nie jest idealny

Ludzie też nie. Przestań starać się dostosowywać swoich najbliższych i twoje otoczenie do swoich wygórowanych oczekiwań. Zaakceptuj ten brak perfekcji. Z radości i wdzięczności za to co masz można czerpać dobrą energię garściami. A, pamiętaj – to, że życie jest słodko-gorzkie jest zupełnie normalne. Spotka cię w nim i to, co dobre i to, co boli. Właśnie tak jest dobrze.

3. Konstruktywna krytyka a zwykłe „jojczenie” to dwie różne sprawy

Są chwile, kiedy warto zwrócić komuś uwagę na to, że popełnił błąd. Ale nie chodzi o to, by go przy tym zdołować i pokazać całą beznadziejność sytuacji, tylko, żeby zmotywować do odnalezienia właściwej drogi. Weź to sobie do serca.

4. Skupienie na rozmówcy, a nie na sobie bardzo pomaga podczas rozmowy 🙂

Próbujesz właśnie rozwiązać jakiś problem? Zmień ton, z tego wiecznie zmęczonego belferskiego i pełnego negatywnych treści i wysłuchaj drugiej strony.
Nie wszystko jest czarno-białe. Nie zawsze twoje katastroficzne wizje muszą się ziścić.

5. Rozpoczynanie rozmowy od narzekania jest demotywujące

Oj, tak, robimy to bardzo często i nieświadomie. Gdyby nasze komunikaty na początku rozmowy były optymistyczne, pełne akceptacji, rozwiązywanie trudnych kwestii zajęłoby nam o wiele więcej czasu. Po prostu obu stronom „chciałoby się”. A tak, to się nie chce. I już.

6. „Nienarzekanie” podnosi samoocenę bardziej niż narzekanie

Bo czasem lubimy sobie ponarzekać, żeby podnieść swoją wartość (także w oczach innych). „Ale jestem zajęta” – to świetny przykład. „Zajęta”, czyli bardzo ważna. Niestety, na dłuższą metę ta taktyka jest raczej odstraszająca.

7. Obserwacja swoich emocji pomaga w walce z narzekaniem

Zastanów się w jakich okolicznościach narzekasz najczęściej? A może w obecności jakiejś szczególnej osoby? O konkretnej porze dnia? Za zwykłym „narzekaniem: może kryć się całkiem poważny problem.

8. Metoda „małych kroków” jest zbawienna

Gwałtowne „odstawienie” narzekania nie przyniesie efektów. Znasz przecież „efekt jo-jo”. Nie zakładaj, że „od jutra nie narzekasz i jesteś szczęśliwa”. Zacznij na przykład od wyznaczenia sobie jednego „pozytywnego dnia” i obserwuj jak ci będzie szło. Taki krótki czas pozwoli ci się lepiej skoncentrować na celu, jakim jest konsekwentne eliminowanie negatywnej postawy wobec życia i twojego otoczenia.

Ciągłe, uporczywe narzekanie nie służy nam dobrze w życiu. Sprzyja za to uczuciu niezadowolenia z tego, jakie to życie jest i frustracji, bo skupia naszą uwagę na wszelkich deficytach i porażkach. Żyjmy szczęśliwie, pozytywnie. Żyjmy z uśmiechem


Lifestyle Psychologia

Rozwiązanie konkursu “Metamorfozy według Ewy Chodakowskiej”

Redakcja
Redakcja
25 kwietnia 2016
“Metamorfozy według Ewy Chodakowskiej”
Fot. Materiały prasowe
 

Dziękujemy wam za wspólną zabawę! Za wasze zgłoszenia i podzielenie się tym, co was najbardziej motywuje! Trzymamy mocno kciuki za każdy krok i każdą przemianę.

Serdecznie gratulujemy laureatom i nie trzymamy was już dłużej w niepewności! Fantastyczne Balneokosmetyki wędrują do…

Laureaci:

Paula Braciszewicz

Marta Gawrońska

Ka An Patrzy

Laureatów prosimy kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników, tj do dn.: 01.05.2016 roku. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Jak przeżyć swoją metamorfozę?

Jesteś gotowa podjąć wyzwanie i zmienić swoje życie na lepsze? Interesują Cię profesjonalne treningi w pięknych sceneriach, zaprojektowane tak, byś schudła, nabrała lepszej kondycji i oderwała się od codzienności? Tylko połączenie ćwiczeń ze specjalnie dobraną dietą przyniesie spektakularne efekty. Spróbuj, przeżyj przygodę, zmień złe nawyki i poczuj się piękna.

Ciało na lato robi się w zimie!

Jak to zrobić?

Teraz jest idealny czas na zmiany, osiągnięcie upragnionej figury i odzyskanie pewności siebie dzięki metamorfozie przygotowanej w oparciu o program ćwiczeń i specjalnie skomponowanej diecie autorstwa samej Ewy Chodakowskiej.

Programy Metamorfoz według Ewy Chodakowskiej to :
– indywidualny program dietetyczny – 5 specjalnie dobranych posiłków w ciągu dnia
– konsultacja z instruktorem fitness przeszkolonym przez Ewę Chodakowską – optymalnie dobierająca program ćwiczeń
– komplet autorskich zajęć fitness Ewy Chodakowskiej z instruktorem
– bogaty pakiet aktywności oraz pakiet spa poprawiający jędrność skóry.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.


Lifestyle Psychologia

Kobiety oszalały na jego punkcie. Tęczowy rozświetlacz – w ciągu tygodnia wykupiono cały zapas

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
25 kwietnia 2016
Kobiety oszalały na jego punkcie. Tęczowy rozświetlacz - w ciągu tygodnia wykupiono cały zapas
Fot. Screen z Instagram / bitter.lace.beauty

Rozświetlacz PRISM z internetowego sklepu Etsy marki Bitter Lace Beauty sprawił, że kobiety oszalały z radości. I prawdę mówiąc się im nie dziwię, bo to jeden z kosmetycznych gadżetów, które cieszą na sam widok. Można, a raczej można było go nabyć na Etsy w cenie 22 dolarów. Okazał się takim hitem, że w ciągu tygodnia wirtualne półki zostały wyczyszczone do zera. Jednak producentka obiecuje, że już pracuje nad kolejną partią.

A dlaczego taki fajny? Zobaczcie same!

Oczywiście można go stosować na wiele rożnych sposób, jeśli jednak nie marzy się wam tęcza na policzkach 😉

.

.  

 

Pasuje do każdego typu urody i karnacji. .

Marka ma swojej ofercie jeszcze więcej smaczków 🙂 Zajrzyjcie do nich koniecznie.


Źródło: Instagram


Zobacz także

5 nieoczywistych sposobów na wykorzystanie sody oczyszczonej

Biorcy po prawej, dawcy po lewej. Od nas zależy, po której stronie chcemy żyć

10 ważnych znaków ze strony ciała, które potrzebuje pomocy