Go to content

Koziorożec (22.12 – 20.01)

Fot. iStock / Ratikon

Rok 2021 dla Koziorożców zapowiada się całkiem nieźle. Osoby urodzone w pierwszej i drugiej dekadzie znaku są pod wpływem przyjaznego trygona Urana. Koziorożce mają tendencję do sztywności i schematyczności myślenia, ale trygon Urana obudzi w nich wolność i kreatywność.

Zawodowo, osoby spod tego znaku, czeka ogromna szansa – pojawią się nowe pomysły i idee biznesowe. To bardzo dobry czas pod względem intelektualnym, możliwość rozwoju. Zdobywanie wiedzy przyniesie świetne wyniki i osiągnięcia. Osoby urodzone pomiędzy 8. a 15 stycznia czeka fenomenalny rok. Sekstyl Neptuna wprowadzi łagodność, lekkość i dystans do rzeczywistości. Najtrudniejsze momenty czekają na osoby urodzone pomiędzy 15. a 20. stycznia. Wszystko za sprawą koniunkcji Plutona, która działa bardzo radykalnie i głęboko. Urodzeni w tym okresie będą musieli pożegnać się ze swoimi starymi, wypalonymi układami, strukturami zwłaszcza w strefie zawodowej, uczuciowej i partnerskiej.

Kalendarium zdarzeń: Kwiecień i maj to był wyjątkowo trudny czas, a wszystko za sprawą opozycji Marsa, która przyniosła odpływ energetyczny, zmęczenie, wyczerpanie. Lekka poprawa i uspokojenie sytuacji nastąpiła w czerwcu. Osoby spod znaku Koziorożca miały szansę na fenomenalne, niezapomniane wakacje, najlepsze od wielu lat. To bardzo dobry czas od strony zdrowotnej i miłosnej. We wrześniu i październiku nastąpiło zwolnienie obrotów, stagnacja, zmęczenie i przepracowanie.

Końcówka roku 2021 będzie dobra, stabilna. Wyśmienicie zapowiada się luty 2022. Koziorożce lubią zimę – mają poczucie, że mogą się oddać twórczym działaniom.


Horoskop na podstawie układu gwiazd specjalnie dla portalu OH!ME  przygotowała Klaudia Kierzkowska we współpracy z Piotrem Gibaszewskim, astrologiem, wykładowcą w Studium Psychologii Psychotronicznej

Każdy znak zodiaku ma swój kolor mocy. Co to oznacza dla ciebie? Sprawdź!