Prezerwatywy są najpopularniejszym środkiem antykoncepcyjnym. Dodatkowo zwiększają ochronę przed zakażeniem chorobami wenerycznymi. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów prezerwatyw, w różnych rozmiarach, smakach i kształtach. Dowiedz się, jakie prezerwatywy możesz kupić.
Prezerwatywy różnią się rozmiarem
Ważne by prezerwatywa była dobrze dopasowana do rozmiarów członka, dzięki czemu nie będzie uciskać, zsuwać się, a ryzyko pęknięcia będzie mniejsze. Do najpopularniejszych i najczęściej wybieranych należą te o szerokości 53 mm i długości 180 mm. Rozmiary prezerwatyw:
- 47 mm – to jedna z mniejszych dostępnych na rynku. Pasuje na członka, którego obwód wynosi od 9,5 do 10 mm.
- 49 mm – pasuje na penisa o średnicy od 10 do 11 mm.
- 53 mm – pasuje na penisa o średnicy od 11 do 11,5 mm.
- 56 mm – pasuje na penisa o średnicy od 11,5 do 12 mm.
- 60 mm – pasuje na penisa o średnicy od 12 do 13 mm.
- 64 mm – pasuje na penisa o średnicy od 13 do 14 mm.
Rodzaje prezerwatyw
Na rynku dostępnych jest mnóstwo wariantów prezerwatyw, dzięki czemu każdy może wybrać coś dla siebie.
- PODKRĘCAMY TEMPERATURĘ: Silikonowe serduszko rozkoszy – spraw sobie taki prezent!
Materiał wykonania
- Lateksowe – czyli wykonane z naturalnego kauczuku, najpopularniejsze i najtańsze. Niestety lateks jest dość gruby i zmniejsza męskie doznania podczas współżycia. Zdarza się, że panowie są na niego uczuleni.
- Nielateksowe – wykonane z żywicy AT-10 lub poliizoprenu. Od tradycyjnych lateksowych są zdecydowanie cieńsze, niemalże niewyczuwalne, a tym samym seks staje się o wiele przyjemniejszy.
Dodatkowe udogodnienia
- Z wypustkami – niewielkich rozmiarów wypustki, zwiększające doznania obojga partnerów, rozmieszczone są na powierzchni prezerwatywy. Wypustki podczas ruchów frakcyjnych dodatkowo stymulują łechtaczkę i ułatwiają kobiecie szybsze osiągnięcie orgazmu. Prezerwatywy z wypustkami zapewniają nowe doznania i polepszają jakość współżycia.
- Z prążkami – prążki przypominają pierścień opasający prezerwatywę. Mogą znajdować się na całej długości lub też tylko na początku prezerwatywy.
- Cienkie – od tradycyjnych prezerwatyw cieńsze są nawet około 30 proc. Wybierane są przez pary, które w jak największym stopniu chcą cieszyć się bliskością doznań.
- Ściśle przylegające – charakteryzują się nieco mniejszą średnicą niż tradycyjne prezerwatywy. Dedykowane są mężczyznom, dla których klasyczne prezerwatywy są za luźne, jak i dla tych, który cenią sobie uczucie bliskości.
- Przedłużające stosunek – mężczyzna potrzebuje kilku minut by osiągnąć orgazm, kobieta ponoć kilkunastu. Prezerwatywy przedłużające stosunek pokryte są substancją opóźniającą wytrysk.
- Ekstra nawilżone – zarówno w środku jak i na zewnątrz pokryte są lubrykantem, który zwiększa nawilżenie. Tym samym seks staje się bardziej przyjemny. Dodatkowe nawilżenie doceniane jest przez kobiety zmagające się z nadmierną suchością pochwy.
- Plemnikobójcze – nasączone są substancjami plemnikobójczymi należącymi do grupy spermicydów, które ograniczają zdolności ruchowe plemników. Zapewniają nie tylko ochronę mechaniczną ale i chemiczną.
- Z żelem chłodzącym – dają efekt chłodzenia, co dodatkowo urozmaica seks i zwiększa przyjemność.
- Z żelem rozgrzewającym – dają efekt rozgrzania co niektórym panom zapewnia ciekawsze doznania.
- Smakowe – najczęściej wykorzystywane są podczas seksu oralnego, ale równie dobrze mogą posłużyć w trakcie zbliżeń waginalnych. Smak np. truskawkowy, bananowy czy jabłkowy zmniejsza naturalny posmak lateksu.
Zobacz również: Antykoncepcja dla mężczyzn – to nie tylko prezerwatywy!
Prezerwatywy dla kobiet
Choć wydawać by się mogło, że prezerwatywy dedykowane są tylko mężczyznom, na rynku dostępne są również prezerwatywy stworzone z myślą o kobietach. Wykonane ze specjalnej folii poliuretanowej, mają kształt walca zakończonego z obu stron pierścieniami. Jedno kółko umieszcza się w pochwie, a drugie wystaje na zewnątrz. Co ciekawe, prezerwatywę dla kobiet można zakładać jeszcze przed grą wstępną.
- PODKRĘCAMY TEMPERATURĘ: Seksowna koszulka i stringi !