Go to content

„Wystrzegaj się tych co marudzą, źle każdemu życzą i sensu nie widzą. Niech nie okradają Cię z energii”. Akcja „List do dziecka”

Fotomontaż istock / Pixabay CC0

Kochana Córeczko!

Piszę ten list, bo tyle chciałabym Ci powiedzieć….  a wieczorem myśli gdzieś uciekają…

Ze zmęczenia, ze stresu. I miniemy się wieczorem czasami, bo inne plany masz…

Córeczko! Nie miej nam rodzicom za złe, że nakładamy kary. Martwimy się o Ciebie. Kochamy Cię bardzo! Zawsze byłaś i jesteś naszą dumą. I z tej dumy to tak spuchliśmy:-), że chyba  zaufania za dużo daliśmy Tobie, a Ty to zaufanie nadwyrężyłaś. Kochamy Cię bardzo… za bardzo.     I jak się Twoim poczynaniom teraz nie sprzeciwimy to nasza miłość przyczyni się do tego, że Twoje życie może być byle jakie, wypełnione używkami. Jesteśmy rodzicami i naszym obowiązkiem jest pokazanie lepszej drogi.

Wiesz, kiedyś dziadek  trafił do więzienia jako młody chłopak. Po wojnie.  Dziadek pobił chłopaka na wiejskiej zabawie i poszedł „w odsiadkę”. W dzisiejszych czasach pewnie dostałby kuratora. Po wojnie karano pewnie inaczej. Nie wiem…  Krótko zanim dziadek zachorował i zmarł poszliśmy do dziadka w odwiedziny i wtedy dziadek powiedział: „Jak poszedłem siedzieć to Ojciec powinien pały wziąć i przywalić, a on  chleb pakował i do  tego więzienia pieszo 10 km szedł… Głupi był, bo może jakby  pałą przywalił, to może moje życie dzisiaj inaczej by wyglądało… A tak… życie przepiłem”.

Jesteś piękna i mądra. Jesteś pracowita. Szanują Cię ludzie. Masz rodziców, którzy kochają Ciebie nad życie. Miłością może nieidealną (bo taka nie istnieje), ale prawdziwą, najszczerszą. Masz siostrę, która ZAWSZE  jest w Twoim obozie i brata, który w wypracowaniu na polskim pisze

”(…), że zawsze może liczyć na swoje siostry”. I zapewne przyjdzie taki czas, że łatwiej będzie Wam ze sobą rozmawiać…

Nie uciekaj proszę w nałogi. Poszukaj pomocy. Naucz się eliminować napięcie. Wszelkie używki wygaszają napięcie tylko na chwilę… Żyjemy w czasach, gdy każdy gdzieś goni, każdy chce mieć więcej i każdy się czegoś boi… bo zwolnią z pracy, bo nie starczy do pierwszego, bo egzamin nie poszedł jak trzeba, bo studnia nie te i chłopak nie ten… Każdy ma lęki i napięcia (a ja mam ich więcej niż Ty –  zapewniam).

Lepiej poszukać kompana do rozmowy. Posprzątać pokój i zaprosić kogoś na kawę. A jak mądry jaki młody człowiek to i pomilczeć razem można. Bo z mądrym „to i zgubić warto”. Nie siedź przed komputerem. Idź do ludzi, bo może ktoś Ciebie potrzebuje i czeka na Ciebie. Wystukać na klawiaturze to nie to samo co  porozmawiać. Przebywaj z ludźmi, którzy mają dobrą energię, dobrze Ci życzą i zawsze potrafią zobaczyć lepszą stronę życia.  Wystrzegaj się tych co marudzą, źle każdemu życzą i sensu nie widzą. Niech nie okradają Cię z energii.

Żyj pełnią życia, prawdziwą radością, a nie uniesieniami chwilowymi potęgowanymi używkami. Uniesieniami na niby. Nie wierz tym co mówią, że się nie uzależnisz, że to dobre. Bo nie wiemy, czy to nie my się uzależnimy. Do końca nie wiadomo dlaczego jeden się uzależnia, a inny nie. A jak to będziesz Ty? Szanuj siebie i swoje pieniądze. Nie daj się wykorzystywać tym, którzy zbijają kosztem Waszego zdrowia majątek…

Doceniaj każdy dobry gest z naszej strony. Doceniaj sms od Taty, który w natłoku spraw, gdzieś tam na obcej ziemi (pełen niepewności) pamięta, żeby swojej córce wysłać życzenia. Doceniaj to, że  troszczę się o Was. O każdego… Jednemu zrobię herbatę, drugiemu ugotuję spaghetti bez mięsa, bo nie lubi, a  trzeciemu wstawię pranie o 6 rano, żeby miał czyste ubrania do pracy.

Zawsze będziemy przy Tobie!

Mama


„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji