Go to content

8 cech, których mężczyzna szuka u kobiety

cechy u kobiety
fot. Aja Koska/iStock

Jedną z najbardziej uniwersalnych podróży w naszym życiu jest podróż do znalezienia miłości. I chociaż wszyscy możemy mieć własne pojęcie o tym, czym powinna być miłość,  większość z nas po prostu chce znaleźć kogoś, z kim może się rozwijać. Znalezienie odpowiedniego partnera jest czymś, co traktujemy poważnie. Nie chcemy spędzać życia z byle kim. Oto 8 cech u kobiety, których mężczyźni szukają.

Podczas gdy niektórzy marzą o znalezieniu ideału, w przeważającej części jednak zadowoleni jesteśmy, gdy „po prostu” nasz partner potrafi nas uszczęśliwić. I chociaż szczęście może być złożone, istnieją pewne cechy u kobiety, które mężczyzna docenia bardziej niż inne.

1. Empatia

Mężczyźni nie chcą ustatkować się z kimś, kto jest okrutny lub surowy. Chcą kogoś, kto jest miły, troskliwy, kochający i współczujący. Kogoś, kto troszczy się o innych i traktuje ich odpowiednio. Mężczyzn ciągnie do empatycznych kobiet, ponieważ czują się przy nich swobodnie. Empatyczna kobieta jest bardziej skłonna do zrozumienia i umiejętności dostrojenia się do siebie i innych.

2. Inteligencja

Jedną z najpopularniejszych cech wśród mężczyzn, jeśli chodzi o cechy właściwej kobiety, jest inteligencja. Mężczyźni chcą kobiety, z którą mogą porozmawiać i kogoś, kto rzuci im wyzwanie i popchnie ich do rozwoju.

3. Niezależność

Myślę, że wiele osób utożsamia miłość z zauroczeniem, jednak posiadanie kogoś, kto ma obsesję na twoim punkcie nie jest komfortowe dla większości mężczyzn. Mężczyźni chcą kobiety, która potrafi dać im przestrzeń i kogoś, kto sam potrzebuje przestrzeni. Chcą kobiety, która potrafi być sama, ale postanawia być z nim u swojego boku.

4. Poczucie humoru

Przebywanie w pobliżu kobiety, która ma zerową osobowość, nie jest zabawne. Mogą to robić przez kilka tygodni, ale gdy początkowa iskra zniknie – mężczyźni chcą kogoś, z kim mogą się dobrze bawić. Chcą kogoś, kto potrafi rozśmieszyć i kto może śmiać się z siebie.

5. Urok

Jeśli kobieta może rozświetlić pokój, gdy do niego wchodzi, może zdecydowanie zdobyć serce mężczyzny. Urok i wdzięk są o wiele lepsze niż bycie bezdusznym, zimnym lub niegrzecznym. A urok polega na tym, że przydaje się, gdy czasy stają się trudne w związku.

6. Klasa

Klasa nie musi równać się pieniądzom, ale bardziej jest tym, jak kobieta się nosi. To nie znaczy, że musisz być doskonała lub coś w tym rodzaju. Jest to godność i szacunek do samej siebie.

7. Ambicja

Większość mężczyzn chciałaby, żeby kobieta robiła ze swoim życiem coś więcej, żeby oczekiwała czegoś więcej. Żeby marzyła i dążyła do spełnienia tych marzeń. Niewielu chciałoby po prostu ładnej ozdoby samego siebie.

8. Posiadanie wartości

Być może jedną z najważniejszych cech są wspólne wartości. Bez wspólnych wartości związek nie będzie trwał. Wspólne wartości to różnica między chemią a kompatybilnością.