Lifestyle

8 cech, których mężczyzna szuka u kobiety

Redakcja
Redakcja
1 maja 2022
cechy u kobiety
fot. Aja Koska/iStock
 

Jedną z najbardziej uniwersalnych podróży w naszym życiu jest podróż do znalezienia miłości. I chociaż wszyscy możemy mieć własne pojęcie o tym, czym powinna być miłość,  większość z nas po prostu chce znaleźć kogoś, z kim może się rozwijać. Znalezienie odpowiedniego partnera jest czymś, co traktujemy poważnie. Nie chcemy spędzać życia z byle kim. Oto 8 cech u kobiety, których mężczyźni szukają.

Podczas gdy niektórzy marzą o znalezieniu ideału, w przeważającej części jednak zadowoleni jesteśmy, gdy „po prostu” nasz partner potrafi nas uszczęśliwić. I chociaż szczęście może być złożone, istnieją pewne cechy u kobiety, które mężczyzna docenia bardziej niż inne.

1. Empatia

Mężczyźni nie chcą ustatkować się z kimś, kto jest okrutny lub surowy. Chcą kogoś, kto jest miły, troskliwy, kochający i współczujący. Kogoś, kto troszczy się o innych i traktuje ich odpowiednio. Mężczyzn ciągnie do empatycznych kobiet, ponieważ czują się przy nich swobodnie. Empatyczna kobieta jest bardziej skłonna do zrozumienia i umiejętności dostrojenia się do siebie i innych.

2. Inteligencja

Jedną z najpopularniejszych cech wśród mężczyzn, jeśli chodzi o cechy właściwej kobiety, jest inteligencja. Mężczyźni chcą kobiety, z którą mogą porozmawiać i kogoś, kto rzuci im wyzwanie i popchnie ich do rozwoju.

3. Niezależność

Myślę, że wiele osób utożsamia miłość z zauroczeniem, jednak posiadanie kogoś, kto ma obsesję na twoim punkcie nie jest komfortowe dla większości mężczyzn. Mężczyźni chcą kobiety, która potrafi dać im przestrzeń i kogoś, kto sam potrzebuje przestrzeni. Chcą kobiety, która potrafi być sama, ale postanawia być z nim u swojego boku.

4. Poczucie humoru

Przebywanie w pobliżu kobiety, która ma zerową osobowość, nie jest zabawne. Mogą to robić przez kilka tygodni, ale gdy początkowa iskra zniknie – mężczyźni chcą kogoś, z kim mogą się dobrze bawić. Chcą kogoś, kto potrafi rozśmieszyć i kto może śmiać się z siebie.

5. Urok

Jeśli kobieta może rozświetlić pokój, gdy do niego wchodzi, może zdecydowanie zdobyć serce mężczyzny. Urok i wdzięk są o wiele lepsze niż bycie bezdusznym, zimnym lub niegrzecznym. A urok polega na tym, że przydaje się, gdy czasy stają się trudne w związku.

6. Klasa

Klasa nie musi równać się pieniądzom, ale bardziej jest tym, jak kobieta się nosi. To nie znaczy, że musisz być doskonała lub coś w tym rodzaju. Jest to godność i szacunek do samej siebie.

7. Ambicja

Większość mężczyzn chciałaby, żeby kobieta robiła ze swoim życiem coś więcej, żeby oczekiwała czegoś więcej. Żeby marzyła i dążyła do spełnienia tych marzeń. Niewielu chciałoby po prostu ładnej ozdoby samego siebie.

8. Posiadanie wartości

Być może jedną z najważniejszych cech są wspólne wartości. Bez wspólnych wartości związek nie będzie trwał. Wspólne wartości to różnica między chemią a kompatybilnością.


Lifestyle

12 rzeczy, które wszystkie nieustraszone kobiety alfa robią inaczej. To, co widzisz, jest tym, co dostajesz

Redakcja
Redakcja
1 maja 2022
kobieta alfa
fot. roboriginal/iStock
 

Niektóre kobiety wyróżniają się w tłumie. I nie dlatego, że są głośne, szukają uwagi lub błagają o potwierdzenie – ale dlatego, że jest wokół nich atmosfera, która stoi ponad resztą. To nieustraszone kobiety alfa. Niektórzy, widząc tę terminologię, zakładać będą najgorsze, ponieważ kobiety alfa mogą być zastraszające. Ale zapewniam was, że nie są surowe ani nie są „sukami”, jak wielu może się wydawać. One po prostu są silne, pewne siebie i asertywne.

1. Kobieta alfa nie boi się podejmować ryzyka, aby osiągnąć swoje cele

Samica alfa nie boi się ryzykować wszystkiego, jeśli na horyzoncie widzi osiągnięcie swoich celów. Jest zmotywowana i wie, że czasami porażka jest konieczna na drodze do sukcesu. A kiedy już skieruje wzrok na cel – nie zatrzymuje się, dopóki go nie osiągnie.

2. Jest stanowcza w swoich granicach

Wyznacza granice, a następnie się ich trzyma i staje w ich obronie. Lepiej ich nie przekraczać.

3. Wie, na co zasługuje i nie zaakceptuje niczego mniej

Zna swoją wartość. Nie chodzi o to, że widzi siebie jako tę doskonałą istotę, ale zdecydowanie wie, na co zasługuje. Nie toleruje braku szacunku ze strony kogokolwiek.

4. Staje w obronie tego, w co wierzy

Chociaż nie jest osobą, która angażuje się w cokolwiek bez przeprowadzenia badań, jeśli już w coś uwierzy, będzie tego bronić. Nie jest osobą, która się wycofuje.

5. Jest adaptacyjna

Kiedy coś się dzieje lub zmienia się jej otoczenie, może łatwo się dostosować. Nie ucieka od trudnych sytuacji, zamiast tego znajduje sposób, aby płynąć z nimi i znaleźć nową, dobrą drogę.

6. Kobieta alfa jest lojalna

Stoi przy ludziach, których kocha. Kiedy mówi, że będzie dla kogoś, nie odchodzi od niego.

7. Kocha z całego serca

Kiedy decyduje się kogoś kochać, nie robi tego na pół gwizdka. Kocha z całego serca. Bardzo troszczy się o ludzi. Może to zająć jej czas, aby się zakochać lub otworzyć na innych, ale kiedy to zrobi, jest w pełni zaangażowana.

8. Kobieta alfa ma szacunek do siebie

Nie będzie tolerować braku szacunku ze strony nikogo – nawet samej siebie. Ma dumę i godność i wymaga tego również od innych.

9. Nie boi się konfrontacji

Chociaż nie lubi konfliktów, gdy ktoś robi jej krzywdę, jest wobec niej nie fair, nie boi się z nim skonfrontować. Nie pozwala ludziom się zdeptać. I nie chce być okłamywana.

10. Nie boi się czekać na tego właściwego

Nikogo nie potrzebuje, ale jest otwarta na ideę miłości. Jednak nie jest to coś, w co chce się spieszyć. I nie ma nic przeciwko czekaniu, aż pojawi się ten właściwy, który da radę zwalić ją z nóg.

11. Nigdy nie przestaje się uczyć i rozwijać

Jest uczennicą życia. Zdaje sobie sprawę, że nie wie wszystkiego i jest z tym pogodzona. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy, ewoluować i wyrastać na osobę, którą miała być.

12. Kobieta alfa jest autentyczna w swojej prawdzie

Jedno jest pewne – jest tym, za kogo się podaje. Ona autentycznie stoi w swojej prawdzie. To, co widzisz, jest tym, co dostajesz.


Lifestyle

Najkrótszy test IQ ma 3 pytania, ale prawie nikt nie potrafi odpowiedzieć na nie poprawnie

Redakcja
Redakcja
1 maja 2022
test IQ
fot. RichVintage/iStock

IQ to wskaźnik oznaczający iloraz inteligencji i jest używany do ogólnego pomiaru inteligencji. Poniższy test refleksji poznawczej pochodzi z artykułu „Cognitive Reflection and Decision Making” Shane’a Fredericka. Być może najciekawszym aspektem tego badania jest to, jak proste jest pozornie. Cóż, niestety tylko na pierwszy rzut oka. Jednakże, gdy przejdziesz do próby odpowiedzi na pytania, okazuje się to znacznie bardziej skomplikowane, niż się wydawało.

Spośród 3 428 osób 33% nie odpowiedziało na wszystkie trzy pytania. A 83% z nich pomylił się co najmniej jeden raz. Tylko 48% studentów MIT było w stanie poprawnie odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Spójrz na pytania, oblicz swoje odpowiedzi, a następnie porównaj je z poprawnymi, które umieszczamy poniżej.

  1. Kij i piłka kosztują łącznie 1,10 $. Kij kosztuje o 1,00 $ więcej niż piłka. Ile kosztuje piłka? _____ centy
  2. Jeśli wykonanie 5 gadżetów zajmuje 5 maszynom 5 minut, ile czasu zajmie 100 maszynom wykonanie 100 gadżetów? _____ minut
  3.  W jeziorze znajduje się skrawek lilii. Każdego dnia plaster podwaja swój rozmiar. Jeśli zajmie to 48 dni, zanim pokryje całe jezioro, ile czasu zajmie jej pokrycie połowy jeziora? _____ dni

Jakie odpowiedzi wymyśliłeś? Oto poprawne odpowiedzi:

(1) 5 centów (nie 10)
(2) 5 minut (nie 100)
(3) 47 dni (nie 24)

1. Jeśli piłka kosztuje X, a kij kosztuje 1,00 $ więcej, równanie wynosi x + 1. X+ (X+1)= 1,1, następnie 2x=0,1, a więc X= 0,05.

2. Odpowiedź na to pytanie znajduje się w pytaniu. Jeśli wykonanie 5 gadżetów zajmuje 5 maszynom 5 minut, jeden gadżet jest tworzony w ciągu 5 minut. Tak więc wykonanie 100 gadżetów zajęłoby 100 maszynom 5 minut.

3. Każdego dnia, idąc do przodu, plaster podwaja się. Tak więc każdy dzień wstecz oznaczałby, że łata zmniejsza się o połowę. Tak więc w dniu 47 jezioro jest w połowie pełne, a nie w dniu 24.

Szczerze mówiąc, mój mózg boli. Jak ci poszło?


Zobacz także

Jak „niechcący” spalić pączka? Najważniejsze pytanie w Tłusty Czwartek

Pierwszy obóz mojego dziecka, czyli bezbolesne odcinanie pępowiny. Czy warto i kiedy dziecko (i rodzic) jest gotowe?

Majtki Bridget, czyli oczekiwania kontra rzeczywistość