Go to content

Związek doskonały? 10 rzeczy, które sprawiają, że jesteście świetnie dobraną parą

Związek doskonały
Fot. iStock

Mówi się, że związek doskonały nie istnieje, bo przecież, jak to w życiu bywa, gdzieś po drodze zawsze pojawią się na nim jakieś ryski. Ale nawet w takim przypadku może się okazać, że mimo pewnych wad jesteście świetnie dobraną parą, czego można wam pozazdrościć. Co może świadczyć o tym, że zdecydowanie pasujecie do siebie?

Stanowienie świetnie dobranej pary to chyba marzenie każdego, kto tworzy związek. Idealne dopasowanie do siebie dwóch osób nie jest sytuacją, która przytrafia się nagminnie, a szkoda. Choć to nie przesądza o sukcesie, takim jest parom łatwiej podtrzymać uczucie i wprowadzić relację na poziom, który satysfakcjonuje obie strony. Jeśli zastanawiasz się, czy możesz o sobie i swojej drugiej połówce powiedzieć, że dobraliście się jak w korcu maku, sprawdź, ile z poniższych cech dotyczy twojego związku.

10 rzeczy, które sprawiają, że jesteście świetnie dobraną parą

Jesteście sobą

Proste, prawda? A jednak w wielu związkach partnerzy przybierają maski, ukrywają prawdziwe pragnienia, mówią co innego, niż myślą. Partnerzy, którzy do siebie pasują, są po prostu sobą, nie muszą udawać niczego, ponieważ akceptują siebie nawzajem.

Macie realne oczekiwania

Gdy opadną już różowe okulary i przychodzi zwykła codzienność, czasem  jest trudno się porozumieć, spotkać w pół drogi z oczekiwaniami. Każdy związek przechodzi trudne chwile, jednak nie każdy wychodzi z nich obronną ręką. Dobrze dobrane pary mają wobec siebie realne oczekiwania, biorą pod uwagę ryzyko popełniania błędów, jak i wybaczania sobie nawzajem.

Tolerujecie drobne „niedoskonałości”

On znów rzucił skarpetki obok kosza, a ona zostawia na wierzchu kosmetyki? Nie ma sprawy, są ważniejsze problemy. Nikt nie jest idealny i urok czasem tkwi w takich szczegółach. Dobrze dobrane pary nie mają problemu, by tolerować pewne niedoskonałości, nie próbując zmieniać na siłę partnera, aby stał się perfekcyjny. Angelita Lim powiedziała: Widziałam, że jesteś doskonały, a więc cię pokochałam, a potem zobaczyłam, że nie jesteś doskonały, i pokochałam cię jeszcze bardziej.

Ufacie sobie

Bez zaufania nie da się zbudować trwałego i szczęśliwego związku. Zaufanie pozwala otworzyć się na partnera, powierzyć mu najskrytsze myśli, poczuć się bezpiecznie. Osoby, które pasują do siebie, wiedzą, że w tej kwestii zawsze mogą polegać na sobie.

Potraficie rozmawiać szczerze

Nawet gdy taka rozmowa boli wiecie, że tylko szczera rozmowa pomoże zrozumieć pojawiający się problem i doprowadzić do jego rozwiązania. Szczerość w związku dopasowanych do siebie osób wzmacnia relację. Tu nie ma miejsca dla kłamstw i kombinowania.

Potraficie wybaczać

Umiejętność puszczania w niepamięć mniejszych przewinień, a także gotowość do wybaczania poważniejszych win jest jednym z wyznaczników idealnego związku. Nie oznacza to jednak, że musicie godzić się na wszystko.

Czujecie magnetyzm

Myśl o sytuacji partnerze sprawia, że zalewają was ciepłe uczucia. Zdecydowanie pociągacie się fizycznie, co ma ogromne znaczenia dla dobrego seksu. I choć nie seks w związku jest najważniejszy, niedopasowanie w tej materii może mocno skomplikować nawet najlepszą relację.

Jesteście pokrewnymi duszami

Czasem może się wręcz wydawać, że myślicie i czujecie do samo, spotykacie się w pół słowa. To sprawia, że patrzycie na siebie tak, jakbyście znali się od zawsze, a złączenie się waszych dróg było jedynie kwestią czasu.

Macie własną przestrzeń 

Choć doskonale czujecie się we własnym towarzystwie i niechętnie się rozstajecie, każdy z was ma własną przestrzeń na rozwój. Doskonale dobrane pary pozwalają sobie na odpoczynek od siebie, zajęcie się własnym hobby, czy poświęcenie czasu przyjaciołom. To ważne, ponieważ pozwala się nieco zdystansować, poświęcić czas sobie samemu. Mimo że jesteście razem, to stanowicie odrębne jednostki. Przy okazji dajecie sobie szansę na zatęsknienie za sobą.

Śmiejecie się z podobnych rzeczy

Zapewne poczucie humoru nie jest najważniejszym wyznacznikiem dopasowania pary, ale prawda jest taka, że jeśli umiecie się śmiać z podobnych rzeczy, życie upływa weselej. To pomaga również wyjść obronną ręką z różnych sytuacji — gdy przychodzi uśmiech, atmosfera oczyszcza się szybciej.

Jeśli jednak twój związek wygląda inaczej, niż w powyższych wytycznych, nic nie szkodzi. Relacja nie musi być idealna, by dawała poczucie bezpieczeństwa i szczęście. Wszystko w waszych rękach.

FB/ohmepl