Go to content

Jaką jesteś przyjaciółką? Poznaj swoje mocne i słabe strony według znaku zodiaku

Prawdziwa przyjaciółka jest nie do przecenienia. Wspaniała powiernica tajemnic, istota, która zna cię najlepiej i gdy ty zaczynasz zdanie, ona potrafi je bezbłędnie dokończyć. Możesz liczyć na jej oddanie, pomocną dłoń oraz szczere dzielenie chwil absolutnego szczęścia. Dobrze jest mieć z kim je dzielić!

Gdy masz kogoś takiego u swojego boku, wiesz, że możesz wszystko. Ale o przyjaźń trzeba dbać, bo nic samo nie przychodzi. Zaangażowanie, wzajemna uwaga i to coś sprawia, że jest wam ze sobą najlepiej. Poza tym, że przyjmujesz te dobre wibracje, sama od siebie również wiele dajesz. Czy zastawiałaś się kiedyś, jaką jesteś przyjaciółką? Jeśli jesteś ciekawa, co na ten temat mówi twój horoskop, zapraszamy na lekki przegląd tych pozytywnych i mniej fajnych cech charakteru.


 

źródło: www.ofeminin.pl, www.cosmopolitan.pl

1/12 Baran (21.03 – 19. 04)

Bez wątpienia masz świetną intuicję i przyciągasz do siebie osoby godne twojej uwagi i zaangażowania. Szybko wyczuwasz intencje drugiej osoby, starasz się unikać tzw. „królowych dramatu”. Mówisz prawdę prosto z mostu i chętnie udzielasz przyjaciołom cennych i trafnych życiowych porad. Jesteś znakiem temperamentnym i czasem zbyt ostro się kłócisz, ale na przyjaciół wybierasz tych, którzy cię znają i wiedzą, za co nie warto na ciebie się gniewać.

Fot. iStock / Anastasiya Shumilina

2/12 Byk (20.04 – 22.05)

Jesteś najlepszą przyjaciółką na dobre i na złe! Dajesz innym potrzebne wsparcie i nadzieję, z tego powodu bliscy powierzają ci swoje sekrety. Twoją mocną stroną jest dyskrecja i takt, więc to, co jest między tobą a przyjaciółką, poza was nie wychodzi. Potrzebujesz czasu, by zaufać innym, ale gdy się przełamiesz, zyskujesz przyjaźnie na całe życie. Poza tym jesteś lojalna i nawet, gdy los spłata wam figla i coś się popsuje, ty nigdy nie palisz za sobą mostów.

Fot. iStock / Salvadorova

3/12 Bliźnięta (23.05 – 21.06)

Przyjaciele uwielbiają spędzać z tobą czas, rzadko bywasz sama i czasem może ci to doskwierać. Potrafisz się dobrze bawić i wymyślać fajne sposoby na wspólny relaks. Szybko nawiązujesz przyjaźnie, ale równie szybko się nudzisz i nie grzeszysz cierpliwością w stosunku do błędów popełnianych przez innych.

4/12 Rak (22.06 – 22.07)

Jesteś osobą, która ma wysoki iloraz inteligencji emocjonalnej, co przysparza ci wielu przyjaciół. Często stajesz się cierpliwym powiernikiem problemów innych osób i z tego powodu zaczynasz chwilami żyć troskami przyjaciół. Jesteś taka „mamuśka” która każdego przygarnie, każdego przytuli. W przyjaźni zawsze dajesz os siebie o wiele więcej, niż sama dostajesz. Powinnaś częściej spędzać czas sama i pomyśleć tylko o sobie.

Fot. iStock / Salvadorova

5/12 Lew (23.07 – 23.08)

Skupiasz na sobie uwagę innych i ekspresowo zachwycasz ich swoją barwną osobowością. Przyjaciół i znajomych masz na pęczki, choć tych prawdziwych możesz policzyć na palcach u jednej ręki. Jesteś rozrywkowa i czasem popadasz w egoizm, co sprawia, że zapominasz bliskich ci osobach. Pamiętaj, że zawierane przyjaźnie będą naprawdę szczere, a gdy odnajdziesz się z kimś, kto zauważy coś więcej, niż tylko twoją  powierzchowność.

Fot. iStock / Anastasiya Shumilina

6/12 Panna (24.08 – 22.09)

Chętnie darujesz swój czas i uwagę przyjaciołom, choć czasami popadasz w rolę męczennicy za dobre samopoczucie innych. Wkładasz ogrom energii w budowanie relacji, angażujesz się mocno, co bywa czasem nieodwzajemnione. W przyjaźni stawiasz na jakość, a nie ilość, choć możesz mieć trudności z zakończeniem toksycznej relacji, która cię wyniszcza.

Fot. iStock / Anastasiya Shumilina

7/12 Waga (23.09 – 22.10)

Zawsze masz wokół siebie wianuszek sympatyków oraz grono sprawdzonych przyjaciół. Jesteś miła, pozytywnie nastawiona do świata i ludzi, nie potrafisz długo chować do kogoś urazy. Dajesz dużo od siebie, nie żądając niczego w zamian. Jesteś dyplomatką, która nie chce krzywdzić innych, wolisz wydawać opinie po rozpatrzeniu za i przeciw danej sytuacji. Niestety, twoja rozwaga i wstrzemięźliwość jest czasem niesprawiedliwie brana za dwulicowość.

Fot. iStock / Salvadorova

8/12 Skorpion (23.10 – 21.11)

Może i bywasz impulsywna i zaborcza, ale drugiego tak lojalnego względem przyjaciół znaku zodiaku próżno szukać. Czuwasz nad bliskimi i chętnie pomagasz im rozwiązywać problemy, choć czasem za bardzo się wtrącasz. W pewnych sytuacjach bywasz mściwa, bo zdrada jest dla ciebie nie do wybaczenia. Jeśli ktoś cię raz zawiódł, nie będziesz udawać, że to nie ma znaczenia. Wierność i uczciwość  wobec przyjaciółek to twoja dewiza.

Fot. iStock / Anastasiya Shumilina

9/12 Strzelec (22.11 – 21.12)

Jesteś bardzo wrażliwą osobą, która wysoko ceni sobie przyjaźń. Twój uśmiech sprawia, że nigdy nie jesteś sama, ale wolisz mieć kilku przyjaciół na których możesz polegać, od licznych, ale mało istotnych znajomości. Czasem za bardzo skupiasz się na pracy i masz kłopot z okazywaniem emocji, jednak twoi przyjaciele potrafią cię rozgryźć i przywrócić do życia.

10/12 Koziorożec (22.12 – 19.01)

Jesteś urodzoną liderką, za której przykładem chętnie podążają inni. Masz wyklarowane poglądy, za które inni cię podziwiają i szanują. W przyjaźni cenisz sobie osoby, które rozumieją twój cięty język i specyficzne zachowania. Czasem nadmiernie krytykujesz przyjaciółki, ale one już wiedzą, że to wynika z autentycznej troski o nie. Przyjaciele cenią cię za to, że zawsze dobrze poradzisz i celnie odgadujesz, co im siedzi na wątrobie.

Fot. iStock / Anastasiya Shumilina

11/12 Wodnik (20.01 – 18. 02)

Otaczasz się wspaniałymi ludźmi, którzy potrafią cię podbudować. Sama również wspierasz swoich przyjaciół, najlepiej jak potrafisz. Możesz być trochę zdystansowana i zbyt szybko tracisz cierpliwość, ale ci, którzy dobrze cię znają wiedzą, że jesteś wierną i lojalną przyjaciółką. Jesteś dobrą słuchaczką i masz wielkie pokłady empatii, więc bliskie ci osoby cenią twoją obecność i angażowanie w ich życie.

Fot. iStock / Anastasiya Shumilina

12/12 Ryby (19.02 – 20.03)

Jesteś typem mediatorki wśród przyjaciół, potrafisz łagodnie przekazać bolesną dla nich prawdę, by nikogo nie zranić. Jesteś opiekuńcza, wrażliwa i widzisz w innych dobro. Czujesz, że należy każdemu pomóc, i każdy też zasługuje na drugą szansę. Nic dziwnego — ryby to współodczuwający znak, który tworzy głębokie relacje z innymi ludźmi. Twoim minusem jest zbytnia skłonność do poświeceń dla przyjaciół, kosztem swojego szczęścia.