Go to content

7 inspirujących lekcji filozofii Huny, które pomogą ci odzyskać energię i przyciągnąć dobro

Wierzymy w wiele różnych rzeczy, nie zawsze w to, co nam służy. Sami sobie podcinamy skrzydła, odbieramy chęć działania, zasłaniając się brakiem siły sprawczej. Potrzebujemy na życiowych zakrętach czy w chwilach zwątpienia drogowskazu, jak żyć dalej, lepiej. Huna to zbiór prawd, które praktykowano od wieków na dalekich Hawajach.

Odległość czy pochodzenie nie ma znaczenia, bo Huna to filozofia uniwersalna, która wzmacnia, oferuje w sobie mądrość, dzięki której życie po prostu staje się lepsze i pełniejsze. Huna wspiera, daje z siebie to, co najcenniejsze. Nie tylko przez Hawajczyków, traktowana jest jak wyjątkowy amulet, który niesie jasny przekaz i wielkie możliwości.

Pozwala spojrzeć inaczej. Pozwala dostrzec to, co nieświadomie sobie obieramy.


 

huna.edu.plpurestyle.plwww.coach-martazubrycka.pl

Fot. iStock /eldinhoid

1/7 IKE – świat jest taki, jak myślisz, że jest

Nie ma uniwersalnego sposobu postrzegania świata. To, jak widzisz świat wynika z tego, jaką jesteś osobą, jakie masz doświadczenia. Bardzo ważne jest to, co myślisz i w jaki sposób oceniasz rzeczywistość, bo to ty ją kreujesz, jesteś siłą sprawczą. Twoje myśli, nadzieje, obawy, życzenia i marzenia, wszystko to siedzi w twojej głowie. Odpowiedzi na nurtujące cię pytania powinnaś szukać jedynie w sobie, nie w gwiazdach czy u innych ludzi.

Zapamiętaj:

Gdy chcesz zmienić świat, wystarczy zmienić swoje wyobrażenie o nim. Zmień swoje podejście i swoje przekonania, a cały świat ulegnie zmianie.

Fot. iStock / den-belitsky

2/7 KALA – nie ma żadnych ograniczeń

Jeśli wierzysz, że czegoś nie da się zrobić, że coś jest niemożliwe, właśnie takie będzie. A przecież wszechświat to nieskończoność, więc wszystko jest możliwe i wszystko się może zdarzyć. Kala mówi również o tym, że izolując od pewnych elementów świata, czujesz napięcie w ciele, a to powoduje choroby. Natomiast w momencie, gdy się otworzysz i rozluźnisz, czując jedność ze światem, wszystko stanie się możliwe. Zmiana pozwoli na przepływ dobrej energii, zniesie ograniczenia.

Zapamiętaj:

Od Ciebie zależy przepływ energii w Twoim życiu. Jedynym ograniczeniem są twoje poglądy i przekonania.

Fot. iStock / lolostock

3/7 MAKIA – energia podąża za uwagą

Makia jest czymś na wzór karmy. To energia, którą wysyłasz w każdej chwili twojego istnienia. I niezależnie od tego, czy jest to dobro, czy zło, zawsze do ciebie powróci. Jeśli wysyłasz do świata myśli o tym, że jesteś beznadziejna, zamiast wyczekiwanych sukcesów, poniesiesz porażkę. Tylko pozytywne myślenie i skupianie się na swoich potrzebach i marzeniach, przyniesie ci je w prezencie. Odsuwając na bok dobre myśli, będziesz tkwiła w tym samym punkcie.

Zapamiętaj:

To, o czym dziś myślisz, jutro stworzy twoją przyszłość. Energia podąża za uwagą, jeśli więc chcesz osiągnąć sukces, nie myśl o porażce. Jeśli chcesz niezależności finansowej, nie skupiaj się na biedzie.

Fot. iStock / littlehenrabi

4/7 MANAWA – moment mocy jest teraz

To, co obecnie dzieje się w twoim życiu, jest efektem twoich działań z wielu ostatnich lat. To karma, która powróciła do ciebie pod postacią wydarzeń, rzeczy i ludzi. Zajmuj się teraźniejszością, bo na przeszłość nie masz już wpływu, za to możesz budować to, co jest teraz i cieszyć się tym w przyszłości. Zupełnie jak w ogrodzie. Jeśli dziś nie skupisz się na jego pielęgnacji, za jakiś czas zamiast ładu i piękna roślin, otoczą cię chwasty i bałagan. Musisz skupić się na chwili obecnej, by systematycznie pozbywać się niechcianych chwastów z ogrodu twojego życia.

Zapamiętaj:

Żyj tu i teraz, nie skupiaj się na rzeczach nieistotnych, nie odkładaj wszystkiego na przyszłość.

Fot. iStock / Sjale

5/7 ALOHA – miłość jest po to, by przynosiła szczęście

„Aloha” to jednocześnie powitanie i pożegnanie w języku Hawajczyków. Ma wielkie znaczenie, ponieważ oznacza przyjaźń, miłość i szczęście w każdej chwili życia, dobre odczucia, które pochodzą z twojego wnętrza. Miłość to niezwykła energia kierowana do ludzi, zwierząt i świata, która daje siłę, a brak zadowolenia z życia, negatywne myśli i przekonania, osłabiają ją. Ta postawa jest wyrazem akceptacji chwili obecnej, tego, co się podczas niej dzieje oraz ludzi, którzy cię otaczają.

Zapamiętaj:

Słuchaj swojego serca, otwórz się na swoją intuicję i zaakceptuj to, co dzieje się wokół ciebie.

Fot. iStock / fcscafeine

6/7 MANA – cała moc pochodzi z naszego wnętrza

Mana to siła, która ma moc sprawczą i przenika przez wszystko i wszystkich. Ona sprawia, że jesteś tym, kim jesteś, czerpiąc z niej i jednocześnie tworząc tę energię. Powinnaś umieć z niej korzystać, dobrze kierować działaniami wynikającymi z twojej woli. Samo to, że istniejesz jest wystarczające do przeżywania szczęścia, odczuwania jedności ze wszechświatem i miłości.

Zapamiętaj:

Uwolnij się od ograniczeń, wykorzystaj w pełni swój potencjał i kreatywność. Największa siła pochodzi z twojego wnętrza, nie musisz więc polegać na innych ludziach czy splotach wydarzeń.

Fot. iStock / SrdjanPav

7/7 PONO – skuteczność jest miarą prawdy

Jeśli podjęte przez ciebie dotychczasowe działania, obrany cel, nie przynoszą ci satysfakcji czy szczęścia, pamiętaj, że zawsze jest inna droga, abyś osiągnęła to, czego pragniesz. Jeśli naprawdę czujesz, że czegoś chcesz i że jest to najlepsza droga – nie rezygnuj. Gdy coś się nie uda, szukaj innych środków, które doprowadzą cię do celu. Zrób coś zupełnie innego, bo nie ma jednej drogi i jednej prawdy.

Zapamiętaj:

Nie trzymaj się czegoś, co zabiera ci energię i nie daje przynosi rezultatów.  Nie bój się zmieniać celu, nawet gdy poprzedni wydawał się najlepszy dla ciebie.