Go to content

Jak schudnąć z twarzy? 8 sposobów, by pozbyć się pulchnej buzi

schudnąć z twarzy
fot. tomozina/iStock

Jak schudnąć z twarzy? Podwójny podbródek i zbyt okrągła twarz nie pozwalają ci w pełni cieszyć się swoim wyglądem? Pulchną twarz, w porównaniu do pozostałych części ciała, trudniej ukryć i zatuszować. Oto 8 sposobów, dzięki którym twarz stanie się smuklejsza, a cera bardziej promienna.

Twarz jest naszą wizytówką, dlatego tak staramy się, by była zadbana, promienna i miała regularny kształt. Podwójny podbródek i pulchne policzki, które zazwyczaj pojawiają się u osób z nadwaga, są źródłem wielu kompleksów. Jak schudnąć z twarzy i przywrócić jej promienny wygląd?

Jak schudnąć z twarzy?

Odżywiaj się zdrowo

Odpowiednio dobrana i zbilansowana dieta ma ogromny wpływ na wygląd naszego ciała – w tym twarzy. By pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej należy zacząć od zmiany nawyków żywieniowych, które spowodują utratę kilogramów. Zbilansowane posiłki pomogą w utracie nadmiaru tłuszczu zgromadzonego w okolicach podbródka czy policzków. Do codziennego menu warto włączyć pełnoziarniste produkty zbożowe, będące źródłem błonnika.

Ogranicz spożycie soli

Spożywanie zbyt dużej ilości soli powoduje zatrzymanie wody w organizmie, co prowadzi do powstania obrzęków m.in.na buzi. By osiągnąć wymarzony efekt smuklejszej twarzy, wystarczy zrezygnować z dosalania potraw. W zamian warto sięgnąć po aromatyczne przyprawy i zioła.

Unikaj alkoholu

Zbyt duża ilość alkoholu ma niekorzystny wpływ na wygląd twarzy. Powoduje, że staje się opuchnięta i czerwona. Alkohol posiada dużo zbędnych kalorii, ma właściwości odwadniające i zatrzymuje wodę w organizmie. Nadmierne spożywanie alkoholu może doprowadzić do powstania nieestetycznych worków pod oczami.

Pij dużo wody

Woda ma pozytywny wpływ na kondycję twarzy. Niestety, gdy organizm nie otrzymuje co najmniej 2 litrów wody każdego dnia, zaczyna magazynować ją w tkankach, co powoduje powstanie opuchlizny i wzrost masy ciała. Zatrzymanie wody w organizmie jest przyczyną wzdęć, które wiążą się z pogorszonym samopoczuciem. Dlatego by cieszyć się zdrową, promienną i nienapuchniętą cerą, każdego dnia należy wypijać minimum 2 litry wody.

Wyśpij się

Odpowiednia ilość snu – średnio około 8 godzin dziennie – ma ogromny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale i wygląd. Przemęczenie, zbyt mała ilość snu i stres sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i opuchniętą. Skóra traci blask, a pod oczami pojawiają się charakterystyczne worki.

Masuj twarz

Bardzo ważną rolę odrywają masaże twarzy, które można wykonać zarówno w domu lub profesjonalnym gabinecie. Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi – masażerów, rollerów, oraz różne rodzaje zabiegów kosmetycznych, które odpowiednio dobrane do rodzaju i potrzeb skóry, przyniosą pożądane efekty. Regularny, wykonywany raz dziennie masaż, pobudzi krążenie krwi i poprawi wygląd twarzy.

Ćwicz twarz

By poprawić wygląd twarzy wystarczy rozpocząć regularne ćwiczenia, które w połączeniu z odpowiednio dobranymi kosmetykami, przyniosą oczekiwane efekty. Najważniejsze, by gimnastykować twarz codziennie!

  • Nadmij policzki i wstrzymaj oddech przez 5 sekund. Ćwiczenie powtórz 10 razy.
  • Nadmij raz jeden, raz drugi policzek. Ćwiczenie powtórz 10 razy.
  • Przyciskaj dłonią „lwią zmarszczkę”, która tworzy się pomiędzy brwiami. Nie odrywaj dłoni. Ćwiczenie powtórz 15 razy.
  • Zrób dziubek, usta wyciągnij jakby do buziaka i zassij policzki. Przytrzymaj przez 20 sekund. Ćwiczenie powtórz 10 razy.
  • Spróbuj pocałować niebo. Odchyl głowę do tyłu i zrób dziubek. Wytrzymaj 10 sekund, następnie rozluźnij mięśnie. Ćwiczenie powtórz 10 razy.
  • Otwórz szeroko usta i głośno i wyraźnie wymawiaj samogłoski – a, e, i, o, u, y. Ćwiczenie powtórz 10 razy.

Zwróć uwagę na leki

Mało kto wie, że niektóre leki – w związku z zatrzymaniem wody w organizmie – mogą prowadzić do powstania opuchlizny twarzy. Niekiedy wyeliminowanie niektórych preparatów leczniczych i zastąpienie ich innymi (zaleconymi przez lekarza lub farmaceutę) poprawi wygląd twarz.