Go to content

Bądź radością, odrzuć to, co cię blokuje i załóż różowe okulary!

Sekretne nawyki optymistów: sześć praktyk, dzięki którym żyje im się lepiej
fot. travnikovstudio/iStock

Złe myśli wpływają na to, jak postrzegamy rzeczywistość, zanieczyszczają emocje i zatruwają cały umysł. Kradną ci siły każdego dnia. A przecież jest jeszcze tyle dobrych i fajnych rzeczy do zrobienia! Nie pora zakopywać się pod kocem i czekać na dobrą wróżkę.

1. Koncentruj się zawsze na tym, czego chcesz

A nie na tym, czego mieć nie chcesz lub nie możesz. Pora zobaczyć jasną stronę świata. Ma naprawdę wiele do zaoferowania. Tak, właśnie tobie.

2. Nie myśl, dlaczego jest tak źle, tylko dlaczego aż tak dobrze

Dołowanie się i negatywne myślenie jeszcze nigdy nie przyniosły nikomu pożytku, czy radości.

3. Rusz się

Nie czekaj aż świat się zmieni, aż coś się wydarzy. To ty kreujesz swój świat. Na niewiele rzeczy w życiu mamy wpływ, nie rezygnuj z niego!

4. Ciesz się z tego, co masz

Z tego i za to, co dobrego wydarza się w twoim życiu. Bądź wdzięczna. Od wdzięczności zaczyna się każde dobre życie.

5. Otaczaj się dobrymi ludźmi

Unikaj tych, których nie lubisz i tych, którzy nie lubią ciebie. Tak, nie każdy musi nas lubić. I nic złego z tego powodu się nie stanie. Wybieraj tych, którzy cię szanują. Wybieraj tych, którzy nie żywią się twoją siłą, pozycją, empatią.

6. Nie wierz we wszystko, co myślisz 🙂

Bo nie ma większego sabotażysty niż twój wewnętrzny krytyk. Zbyt wiele sobie zarzucamy, zbyt często sobie odmawiamy. Pora pogłaskać się trochę po głowie.

7. Odpuść sobie dążenie do perfekcji

Bo perfekcjonizm nie istnieje, nie da się go osiągnąć. Nie marnuj tego, co w tobie najlepsze na wyścig, który się nigdy nie kończy.

8. Nie oglądaj się za siebie

Wyciągaj lekcje, ucz się na błędach, ale nie spędzaj życiu na żałowaniu. Nie trać czasu, który możesz lepiej wykorzystać. Ucz się, naprawiaj, pomagaj, idź do przodu. Życie masz tylko jedno.