Go to content

Jak na rozstaniu można zarobić? Mistrz marketingu!

Fot. iStock/choja

A gdyby tak w najgorszy dzień w roku, ktoś dał ci kosz pełen wina i słodyczy? Czy twój humor nie poprawiłby się ani trochę, a na twarzy nie zagościłby uśmiech? Okazuje się, że wśród gotowych zestawów na urodziny, jubileusze czy sukcesy edukacyjne, mogą pojawić się też takie na rozstania!

Najlepszy dzień w roku to ten zaraz po walentynkach, kiedy wszystkie słodkości z serduszkami są przecenione conajmniej o połowę. To zrozumiałe, w końcu trzeba się pozbyć zalegającego towaru. Można też zrobić większy interes. Kiedy opowiedziałam redakcyjnym dziewczynom o koszach na rozstanie stwierdziły, że trzeba o tym napisać, więc piszę!

Exclusive balloon gift box by Molala.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika molalacompany 無啦啦 (@molalacompany)

W jednym z katowickich sklepów osiedlowych, wśród pięknych koszy pełnych dobrego alkoholu i najlepszych słodyczy, wzrok przyciągał wielki transparent: „Zły dzień? Rozstanie? Kosz pełen dobroci pomoże!”. Uśmiechnęłam się szeroko, choć wcale nie przechodziłam przez rozstanie czy inne dramatyczne momenty w życiu. Mój jedyny błąd polegał na nie zrobieniu zdjęcia…  

W koszu na rozstanie znajdowały się wszelkie rodzaje czekoladek, cukierki, wafelki, batoniki, no i oczywiście alkohol, wino i wódka. Brakowało tylko lodów czekoladowych i pizzy! Taki zestaw poprawi humor nawet w najgorszej sytuacji.

Okazuje się, że pomysł koszy na rozstanie jest bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych. Trudno się dziwić, w końcu tam codziennością są imprezy z okazji rozwodów. W amerykańskiej wersji słodkiego pocieszenia znajdziemy jeszcze ulubione filmy, kosmetyki, a nawet… laleczki voodoo!

All my single ladies ?#GiveWhatever Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @whateverbaskets

Następnym razem, gdy wasza przyjaciółka będzie przechodzić przez rozstanie, koniecznie skomponujcie jej własny kosz z prezentami!