Go to content

Znaki, które może wysyłać ci ukochana zmarła osoba. Czy jesteś w stanie je dostrzec?

Fot. iStock / GeorgePeters

Trudno pogodzić się z odejściem ukochanej osoby. Śmierć przekreśla wszystko, stanowi granicę dla minionego, które pozostaje wyłącznie w naszej pamięci, bez prawa do powtórki w przyszłości. To, co mogło się wydarzyć, już nie nadejdzie. Odczuwamy pustkę, smutek, złość, żal, trudno wytłumaczyć sobie, że życie nadal trwa, choć może pod pewnymi względami niepełne.

Trudno ocenić, kiedy przychodzi czas, gdy pamięć i pustka już tak nie bolą. Myślami wracamy stale do bliskich, którzy odeszli, bez względu na to, czy minął miesiąc, czy pół roku. Na myśl nasuwają się wspólne chwile, plany, czujemy zapach, słyszymy muzykę i od razu nasze myśli wędrują ku niebu.

Znaki z nieba, czy to jest możliwe?

Czasem tęsknimy tak bardzo, że wydaje nam się, że czujemy obecność bliskiego zmarłego. Dostrzegamy to w szczególnych chwilach i różnych detalach, na które nie zwrócilibyśmy uwagi w żadnym innym momencie życia. Wiele osób twierdzi, że wyczuwają obecność, jako dobrą opiekę, dostrzegając znaki, jakie wysyłają im zmarli. Istnienie ludzkiego ducha po śmierci wynika z wiary i przekonań. Niezależnie od tego, czy wierzymy w życie pozagrobowe, czy też nie, czasami nie ma wytłumaczenia dla doświadczeń, które wydają się mieć związek z naszym zmarłym bliskim.

10 sposobów, poprzez które swoją obecność zaznaczają bliscy, którzy zmarli

1. Sny

Wiele osób widzi w snach swoich zmarłych, co tłumaczy się jako przejaw wielkiej tęsknoty i nie jest to powód do niepokoju. Senniki tłumaczą, że obecność zmarłych we śnie oznacza niespodziewany ratunek w trudnych sytuacjach. Zmarłe osoby w snach utożsamia się z dobrymi wiadomościami, spełnieniem pragnień i marzeń. Zmarli, o których śnimy, otaczają nas opieką, czuwają nad nami, pomagają w trudnych sytuacjach. Ci, którzy tęsknią, twierdzą często, że doświadczają we śnie lub podczas medytacji obecności osoby, która odeszła. Takie obrazy wydają się bardzo żywe traktowane jako wyraz obecności.

2. Nadzwyczajny ruch

Ten element pojawia się w rozmowach o obecności zmarłych przy żyjących od dawien dawna. Przyjmuje się, że gdy jakiś przedmiot porusza się, choć absolutnie nie można wytłumaczyć tego na logikę, niewyjaśnione ruchy można przypisać zmarłej osobie. I niekoniecznie wskazuje się tu jedynie obrazy ruszające się na ścianach, ale sygnały mniej oczywiste, takie jak dzwonek telefonu lub zwierzęta, które zachowują się dziwnie. Wiele osób odbiera to jako znak, że zmarły próbuje zwrócić na siebie uwagę.

3. Odczucia fizyczne

Nagły dotyk, owianie wiatrem czy dreszcz i niepokój, które przeszywają na wskroś, skłania myśli w kierunku osoby zmarłej. Odczucia odbierane są w formie łagodnych dotknięć, głaskania, a nawet pocałunku. Często wskazywane jest pojawianie się znikąd zapachu, którym za życia otaczał się zmarły. Ma to stanowić o jej czuwaniu nad opuszczoną osobą.

4. Halucynacje

Czasami ludzie przyznają, że słyszą głos, kiedy nikogo nie było w pobliżu. Innym razem zauważają majaczącą postać w witrynie sklepu lub kątem oka dostrzegają zmarłego. To trwa tylko ułamek sekundy, ale towarzyszące temu odczucie pozostaje na długi czas. Stykanie się z takimi odczuciami może być przerażające, ponieważ kojarzy się z chorobą psychiczną. Lepiej jest założyć, że dana wizja wynika z obecność ukochanej osoby, która stara się komunikować z tobą.

Fot. iStock / GeorgePeters

5. Pióra

Niespodziewane napotkanie na swojej drodze pióra, traktowane jest jako symbol zesłany przez zmarłego. Pióra, dowolnego koloru określane są jako dar z niebios. Wynika to z przekonania, że ptaki są bliżej nieba, niż my możemy być i zmarły może ich używać ich jako posłańców.

6. Słowa

Graffiti, znak, neon, czy reklama, mogą nagle przemówić do ciebie, kiedy się nie spodziewasz. Słowo może natychmiast przywodzić na myśl zmarłą ukochaną osobę. Wiele osób, które wychodzą z takiego założenia, traktuje te symbole jako wysyłane znaki do działania od zmarłego, który wskazuje w ten sposób kierunek, w którym powinno się pójść.

7. Latające stworzenia

Urocze i delikatne skrzydła są nie tylko darem dla oczu, ale również postrzega się je jako wiadomość od ukochanej osoby. Anioły są posłańcami Boga, a mniejsze stworzenia, takie jak ważki czy motyle, traktowane są jako przesłanie z duchowego świata. Szczególne znaczenie mają motyle, które uchodzą za duchowy symbol zmartwychwstania. Przemieniają się z pełzającej gąsienicy w pięknego, latającego owada – podobnie jak dusza w momencie śmierci, kiedy oddziela się od ciała.

8. Muzyka

Kojarząca się wyłącznie ze zmarłym i pojawiającą się w szczególnych chwilach, niespodziewanie, również tłumaczona jest dyskretną obecnością dobrego ducha. Muzyka nasuwa skojarzenia z konkretnym czasem i miejscem, i być może ukochana osoba wysyła dar pamięci o niej.

Fot. iStock / GeorgePeters

Fot. iStock / GeorgePeters

9. Liczby

One również mają znaczenie, szczególnie powiązane z ważnymi wydarzeniami z życia (urodziny, ślub). Mogą zostać zauważone mimochodem, w neutralnej treści. Znaczenie tego daru może być różne i niełatwe do rozszyfrowania.

10. Znaki na zdjęciach

Ślady na zdjęciu, kule światła, mgła, która nie miała prawa się pojawić w danym miejscu, przypisywana jest uchwyceniu śladów duszy przez aparat. Jeśli trudno wyjaśnić te zmiany na logikę, przypisuje się to zaznaczeniu obecności zmarłego, który nadal towarzyszy żyjącym.

Strach, który pojawia się, gdy doświadczamy znaków obecności od ducha zmarłej ukochanej osoby, jest zupełnie naturalny. Ale wiara w takie symbole pozwala wielu osobom stanąć na nogi po stracie i nadal przyjmować, że dana osoba jest blisko. Ci, których obdarowaliśmy ze wzajemnością uczuciem, troszczą się o nas nawet po śmierci, więc warto przyjmować te znaki z miłością, a nie strachem.


Źródło: www.powerofpositivity.comwww.fokus.tvwww.4wymiar.pl