Go to content

Gwarancja udanej randki? Mamy na to niezawodny sposób

Fot. iStock

Walentynki, święto miłości i zakochanych. Serca, wino i prezenty… a razem z nimi oczekiwania. Pandemia pokrzyżowała skutecznie plany wszystkim amatorom romantycznych kolacji i wieczorów pełnych niespodzianek, ale nie do końca! Jeśli marzy ci się udana randka, przed którą w ogóle nie musisz się stresować i stawać na rzęsach, zafunduj sobie randkę z książką!

Zobaczcie koniecznie, z kim warto się umówić w lutym! 😉

Randka pierwsza: „Zaczarowane”, czyli Cztery kobiety i on – oszust matrymonialny

Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Tytułowe Zaczarowane to cztery kobiety, które padły ofiarą oszusta matrymonialnego. Czy sprawił to genialny seks i piękne słówka, czy tęsknota za „czymś więcej” – żadna tego nie wie. Fakt jest jeden: ślepo wierząc w miłość, szczęśliwy traf i przeznaczenie, każda z nich dała się omamić tak, że straciła dorobek życia, rodzinę i poniekąd – samą siebie. Tak różne, a jednak coś je łączyło…

Zaczarowane
Natasza Socha

Miłość jest ślepa, a jej cena bywa wysoka… Nowa powieść Nataszy Sochy porusza coraz powszechniejszy w czasach wszechobecnych portali społecznościowych i randkowych problem oszustw matrymonialnych, których ofiarami padają najczęściej panie. To książka o najskrytszych pragnieniach, samotności, miłości i zdradzie oraz o tym, czy możliwe jest życie po niej. Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia napisana jest z myślą o kobietach i dla nich.

W sprzedaży już od 10 lutego!

Randka druga: „Klejnoty miłości”, czyli stara miłość nie rdzewieje

W magiczną, letnią noc, która zaważy na ich losie, Eliza i Max spotykają się po długich pięciu latach niewidzenia. Czy coś ich łączy oprócz sympatii i tęsknoty?

Najnowsza część Sagi Kaszubskiej Romy J. Fiszer Klejnoty miłości to wciągająca opowieść o miłości, do której trzeba dojrzeć, a także o najważniejszych decyzjach w życiu i sile uczuciowych więzi. Historia idealna dla czytelniczek ceniących mądre opowieści, subtelne romantyczne wątki  i silne bohaterki. Premiera już 10 lutego.

Klejnoty miłości
Roma J. Fiszer

Gdy Max, Amerykanin z polskimi korzeniami, wraca z wojskowej misji (o której zbyt wiele nie chce mówić), postanawia pojechać na Kaszuby, gdzie czeka na niego Eliza. Młodzi muszą się siebie nauczyć od nowa, bo pięcioletnia rozłąka nie była dla nich łatwym czasem.

Spędzają czas głównie w Kolonii Sołacz na spacerach, pływaniu w jeziorze, wyprawach samochodowych, poznają Polskę i siebie, a bycie razem przynosi im wiele radości, czułości i… nadziei na przyszłość.

Premiera już 24 lutego!

Randka trzecia, podwójna: „Dziedziczka” i „Pokusa”

Dwie bestsellerowe autorki. Dwie gorące historie. Już 24 lutego ukażą się pierwsze książki w nowej kolekcji Edipresse Książki – PINK BOOK. Dziedziczka K. N. Haner oraz Pokusa Edyty Folwarskiej to współczesne, niezwykle zmysłowe powieści, które z pewnością spodobają się czytelniczkom, które cenią w literaturze zarówno romantyzm, jak i odrobinę pikanterii. Kolejne tytuły w serii PINK BOOK zaplanowane są na kwiecień i maj.

Dziedziczka
K. N. Haner

Gdy zawodzą zmysły i serce

Dziedziczka fortuny Donellów, Megan, nie dba o majątek, gadżety i mężczyzn… Woli być, niż mieć i nade wszystko ceni sobie samodzielność. Jeśli chodzi o mężczyzn, to w zasadzie jej nie interesują – choć tak naprawdę to ona nie czuje się wystarczająco interesująca i boi się miłości – na jej liście priorytetów znajduje się tylko praca i rodzina. Do czasu. Pewnego dnia, szukając koniecznie różowej limuzyny, która zawiezie jej siostrę do ślubu, poślizgnęła się w salonie samochodowym i straciła przytomność. Na chwilę tylko, ale to wystarczyło, by w jej życiu pojawił się ktoś, kto zburzy jej spokój. Obudzi zmysły i motyle w brzuchu. Pan Uroczy i Tajemniczy – Erick Evans. Wszystko ma jednak swoją cenę…

Premiera już 24 lutego!

Pokusa
Edyta Folwarska

Jedno chwila może  zmienić wszystko

Życie Inez Tarasiewicz zrobiło zwrot o sto osiemdziesiąt stopni, gdy zjeżdżając z ronda nie zauważyła czarnej limuzyny jadącej z prawej strony. Ogłuszyły ją najpierw huk gniecionej karoserii, a potem obelgi właściciela samochodu, który był równie atrakcyjny, co wulgarny. „Bogaty cham i prostak” – pomyślała. Los chyba zakpił z niej, bo Filip Wolny wkrótce znów stanie na jej drodze. Do tego od samego początku pojawi się miedzy nimi erotyczne napięcie, które obojgu trudno będzie zignorować.

Premiera już 24 lutego!

 Randka czwarta: „Gdzie jest happy end?”

Ile wiemy o swoich rodzicach? Kim byli w czasach młodości? Jak się poznali? Jakie doświadczenia sprawiły, że dzisiaj są tacy, jacy są? Odpowiedzi na te pytania mogą okazać się wielce zaskakujące i zmienić dynamikę rodzinnych relacji, nawet jeśli nie będzie to historia tak spektakularna jak ta z książki. Czasem rodzicie równie niewiele wiedzą o nas… Warto rozmawiać, póki jest czas.

Gdzie jest happy end?
Krystyna Mirek

Rodzinna tajemnica, sztuka wyboru, przemijanie i oczywiście miłość to główne motywy najnowszej powieści Krystyny Mirek Gdzie jest happy end? Równie ciepła i romantyczna, co skłaniająca do refleksji opowieść pokazuje, że szczęście ma różne oblicza, a o dobre zakończenie trzeba zawalczyć, choć i tak nie każdemu jest pisane.

Czasem wystarczy jedno wydarzenie, by wypaść z kolein codziennej rutyny i stanąć wobec konieczności zdefiniowania swojego życia na nowo. Prawda o rodzicach, którą odkryła bohaterka książki Gdzie jest happy end? okazała się naprawdę szokująca i wywróciła do góry nogami dotychczasowe życie całej rodziny… I choć do tej historii niełatwo będzie dopisać happy end, Liwia zrobi wszystko, by się udało.

W sprzedaży od 10 lutego.

Randka piąta, dojrzała: „Czy mogę mówić Ci MAMO. Prawdziwa historia niezwykłej adopcji”

Był sobie chłopiec. Była sobie kobieta…. Nie dawno i nie daleko.

Nowa powieść Agaty Komorowskiej Czy mogę ci mówić MAMO to niezwykle osobista opowieść o niej, jej synu Michale i o tym, jak została jego mamą. Historia bezwarunkowej miłości, cudów, wzlotów i upadków oraz walki, jaką musieli stoczyć oboje, by mogli się stać rodziną. Pozycja obowiązkowa na półce rodziców – zabieganych, uważnych, zagubionych, szukających, zrezygnowanych, spełnionych, a zwłaszcza tych, którym się wydaje, że „już nie dadzą rady” oraz takich, którzy myślą o adopcji, ale nie mogą się zdecydować.

Czy mogę mówić Ci MAMO. Prawdziwa historia niezwykłej adopcji
Agata Komorowska

Michał pierwsze lata życia spędził najpierw na ulicy, potem w pogotowiach opiekuńczych i w domach dziecka. Chłopiec bez ojca, z matkę niezdolną do opieki nad nim i jego licznym rodzeństwem i nieciekawą można rzec przeszłością. Nieciekawą nie dlatego, że był zły, to życie źle się z nim obeszło. Chłopiec, którego poznajemy na początku historii, ze względu na wiek (ale nie tylko) nie miał szans na znalezienie rodziny… A potem los zdecydował inaczej, stawiając na jego drodze autorkę książki.

Czy mogę ci mówić MAMO to również historia autorki Agaty Komorowskiej; niezłomnej kobiety, która, mimo że tuż po rozwodzie, mimo że sama z trójką dzieci – jednym zbuntowanym nastolatkiem, jednym niepełnosprawnym synkiem i adoptowaną córeczką – znalazła w sercu i domu miejsce dla Michała, a potem walczyła o niego z całych sił: w szkołach, na ulicach, komisariatach i sądach, by mógł zostać z nimi na zawsze.

W sprzedaży od 10 lutego.


Artykuł powstał we współpracy z Wydawnictwem Edipresse