Lifestyle

Fałszywi przyjaciele? Poznaj zachowania, które zdradzają, że powinnaś mieć się na baczności

Redakcja
Redakcja
14 września 2017
9 różnic pomiędzy toksycznym a dobrym przyjacielem
Fot. iStock /gpointstudio
 

Prawdziwa przyjaźń jest relacją na wagę złota. Życie bez bratniej duszy byłoby nudne, niepełne. Przyjaciele dodają sił, zawsze stoją po właściwej stronie i przede wszystkim wspierają drugą osobę, choćby się miało walić i palić. Jest z kim wykrzyczeć szczęście, bez skrępowania wyczyniać rzeczy szalone, dzielić się każdą dobrą i złą chwilą.

Często wydaje się nam, że u boku mamy przyjaciół na całe życie, gdy w rzeczywistości pojawiają się sygnały, że nie wszystko jest takie, jakie być powinno. Wiara w lojalność i zaufanie do najbliższej osoby może zacierać prawdziwy obraz. Trudno jest przyznać, że ktoś gra z nami nie fair, oszukuje czy nadużywa naszego zaufania. Gdy dociera do nas świadomość, że pewne zachowania i postawy nie są godne przyjaciela, trzeba się bliżej tej osobie przyjrzeć. Zdecydowanie lepiej jest mieć prawdziwych wrogów niż fałszywych przyjaciół wokół siebie.

7 zachowań niegodnych prawdziwych przyjaciół 

1. Nie dochowują twoich tajemnic

To jeden z grzechów cięższych dotyczących przyjaźni. Prawdziwy przyjaciel nie pozwala sobie na wypowiedzenie choćby półsłówka tajemnicy, którą mu powierzyłaś. Ten, kto w towarzystwie chętnie dzieli się pikantnymi sekrecikami lub plotkuje zapamiętale nie tylko o obcych osobach, może nie mieć skrupułów, by obgadać i ciebie. A jeśli usłyszysz coś niepokojącego o sobie na mieście, co może wiedzieć tylko jedna osoba, zweryfikuj znajomość, zanim na jaw wyjdą rzeczy, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Bez zaufania i lojalności nie ma prawdziwej przyjaźni.

2. Wykazują interesowność i troskę wyłącznie o własne sprawy

Mówi się, że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. Warto do tego powiedzenia dodać, że również wtedy, gdy czegoś od ciebie chcą. W takiej sytuacji uśmiechają się czule i proszą o to, na czym im zależy, natomiast w drugą stronę, gdy ty masz potrzebę, trudno ich szukać na horyzoncie. Jeśli bliska ci osoba nie ma w zwyczaju odbierać twoich telefonów lub stale się wykręca od spędzania wspólnego czasu, a pojawia się, gdy ma taką potrzebę, nie powinnaś traktować jej jako przyjaciela.

3. Są zazdrośni o twoje powodzenie

Prawdziwych przyjaciół poznajsz także po tym, jak zachowują się na wieść o twoim sukcesie. Osoba, która stała za tobą murem, gdy miałaś w życiu pod górkę, a w czasach prosperity wypomina ci sukces i o wszystko się czepia, nie zasługuje na miano przyjaciela, ale frustrata. Przyjaciel zawsze staje za tobą murem, w czasach kłopotów, jak i tych lepszych, dopingując do dalszych zmian na lepsze, a nie zatrzymując w miejscu.

4. Nakłaniają do podejmowania złych decyzji

Fałszywy przyjaciel w głębi duszy zawsze będzie czerpać satysfakcję z twoich potknięć, zachęcając do odpuszczenia starań. Celowo i z premedytacją będzie utwierdzał cię w błędnym myśleniu i złych decyzjach, podburzając twój gniew i z radością przypatrując się z udawaną troską, twojej frustracji.

5. Zbyt łatwo odpuszczają

Gdy jest dobrze, masz wokół siebie wianuszek „przyjaciół”. Jednak gdy masz zły humor czy też pokłóciłaś się z kimś, oni wcale nie wnikają w przyczyny. Widzą twój smutek, złość czy zniechęcenie i nie robią nic, by wyciągnąć z ciebie problem. Wolą nie wnikać w twoje myśli, bo wcale nie są nimi zainteresowani, szkoda im czasu na pochylenie się nad tobą.

6. Ignorują cię w towarzystwie, zajmując się kimś innym

Podczas imprez czy wspólnych wyjść, twoja przyjaciółka przestaje cię zauważać, natomiast zajmuje się każdym innym. Ciekawią ją nowi ludzie i zachwyca się nowo poznanymi, zupełnie o tobie zapominając, mimo że razem wychodzicie. Gdy spędzacie czas same, poświęca ci uwagę, ale wyłącznie w sytuacji, gdy skupiacie się na niej. Bardziej odgrywasz rolę jej cienia, dodatku i zabezpieczenia przed samotnością, niż przyjaciółki na dobre i na złe.

7. Wysysają energię

Wiecznie niezadowoleni, narzekający, nie potrafią docenić niczego i nikogo. Zamiast pomagać ładować akumulatory przyjacielowi, każdego dnia wysysają z niego dobrą energię, zostawiając w zamian swoje problemy i niechęć do wszystkiego. Wyśmiewają, obrażają i stale krytykują, nie mając litości nawet dla ciebie.

Jeśli nawiązałeś relację z osobą, która przejawia powyższe zachowania, zastanów się co dalej. Możesz próbować rozmawiać i wpływać na zachowanie, choć nie masz gwarancji powodzenia. Niestety ludzie fałszywi często mają bardzo niską samoocenę, więc dowartościowują się krzywdą innych. W takiej sytuacji zrezygnuj z nieszczerej przyjaźni, zanim sparzysz się na niej dotkliwie.


 

źródło: kobietapo30.pl pieknoumyslu.com


Lifestyle

Akademia Duckie Deck – nowa edycja w Krakowie – ruszają zapisy

Redakcja
Redakcja
14 września 2017
Fot. Materiały prasowe
 

W weekend, 16-17 września Akademia Duckie Deck – największe w Polsce cykliczne wydarzenie dla dzieci i rodziców – ponownie zawita do Krakowa. Wszystkie rodziny spragnione nowych przeżyć i doświadczeń, zapraszamy do Krakowskiego Parku Technologicznego. 4 września ruszyły zapisy na warsztaty, które są jedną z aktywności przygotowanych dla odwiedzających Akademię Duckie Deck.

  • 2 dni pełne wspólnego doświadczania, twórczej zabawy i inspirujących technologii
  • 5 kreatywnych warsztatów (m.in. animacja poklatkowa, druk 3D, programowanie) oraz warsztat „Jak powstaje dźwięk?” przygotowany przez ekspertów Centrum Nauki Kopernik
  • kilkadziesiąt gier i interaktywnych zabaw dla wszystkich
  • 853 metry kwadratowe strefy otwartej i strefy malucha zlokalizowanych w Krakowskim Parku Technologicznym
  • spodziewane minimum 2,5 tysiąca odwiedzających

Akademia Duckie Deck to popularny wśród dzieci i rodziców cykl wydarzeń, będący połączeniem nowoczesnych technologii z twórczą i radosną zabawą. Akademia Duckie Deck, którą dotychczas odwiedziło ponad 100 tysięcy dzieci i rodziców, ponownie rusza w Polskę. W najbliższych miesiącach można ją będzie odwiedzić w Gdańsku (30 września-1 października), Poznaniu (14-15 października) i Wrocławiu (28-29 października).

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Akademia Duckie Deck to miejsce pełne roześmianych dzieciaków, które bawią się bez ograniczeń, rozwiją w sobie ciekawość świata i pobudzają kreatywność. A wszystko pod okiem przeszkolonych animatorów z najlepszym podejściem do najmłodszych.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Program Akademii Duckie Deck obejmuje:

– oparte na autorskich scenariuszach, różnorodne tematycznie warsztaty skierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Uwaga! Udział w warsztatach wymaga wcześniejszej rejestracji, a liczba miejsc jest ograniczona: www.akademia.duckiedeck.com,

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

– strefę otwartą – wypełnioną interaktywnymi stanowiskami i obiektami przestrzeń do twórczej zabawy i nauki poza regularnymi warsztatami. Wszystkie atrakcje odbywają się przez cały dzień, a dzieci mogą dołączać o dowolnej porze,

– strefę malucha – pełną klocków, kolejek i kredek przestrzeń, gdzie najmłodsi spędzają czas z rodzicami, kiedy ich starsze rodzeństwo uczestniczy w warsztatach.

1080x1080_Akademia_Duckie_Deck

Wszystkie aktywności odbędą się w sobotę i niedzielę, 16 i 17 września między 11:00 a 17:00 w Krakowskim Parku technologicznym przy ul. Podole 60. Tym samym budząca wielką sympatię dzieciaków i powszechne zaciekawienie tysięcy krakowian wielka żółta kaczka Duckie Deck ponownie zawita do Krakowa.

Ciągle szukamy pomysłów, produktów, nowinek technologicznych i innych aktywności, gwarantujących ciekawe, kreatywne i aktywne spędzenie czasu dzieci i ich rodziców. Także podczas tej edycji Akademii Duckie Deck zaskoczymy nowościami. Szczególnie cieszy nas współpraca z Centrum Nauki Kopernik, której efektem są wyjątkowe warsztaty przygotowane przez jego pracowników. Od wielu lat eksperci tej instytucji wspólnie z dziećmi przeprowadzają doświadczenia, testują, szukają odpowiedzi na trudne pytania. Również naszym celem jest rozbudzanie dziecięcej ciekawości. -Marek Przystaś, założyciel Duckie Deck

Zabierz całą rodzinę i przyjaciół, by wspólnie odkryć najlepszy pomysł na spędzenie weekendu w Krakowie.

Śledź informacje publikowane na bieżąco na stronie wydarzenia na Facebooku

Wbrew pozorom przygotowane przez nas aktywności nie są skierowane wyłącznie do dzieci. Gorąco zachęcamy rodziców do aktywnego w nich udziału. Chcemy ich inspirować, pokazywać, że nowe technologie to nie tylko bezmyślna strata czasu, ale przede wszystkim świetne narzędzie, które można wykorzystać w różnego rodzaju zabawach i edukacji oraz podpowiadamy fajne pomysły, które mogą wykorzystać do wspólnego spędzania czasu w domu. -Ula Młodnicka – Kornaś, psycholog, jeden z pomysłodawców Akademii Duckie Deck

Zaplanuj dojazd.

Patroni medialni wydarzenia: Polskie Radio DzieciomMagazyn TogetherFutuCzas DzieciDzieci są ważneMiasto DzieciFathersAdMonkeyAntywebŁadne Bebe.


Lifestyle

Słuchasz dobrych rad doświadczonych mężatek? Na te powinnaś uważać, jeśli nie chcesz zrujnować swojego związku

Redakcja
Redakcja
14 września 2017
Fot. iStock / momcilog

Budując związek narażamy się na popełnianie błędów, które często są nieuniknione, ale najczęściej wnioski z nich płynące wzmacniają relację. Bywa także, że radzimy się bardziej doświadczonych mężatek, żeby uszczknąć perełki z ich mądrości i uniknąć powielania ich pomyłek. Dobre rady koleżanek bywają przydatne, ale nie wszystkie.

W takim przypadku lepiej ostrożnie podchodzić do kwestii wdrażania w życie każdej zasłyszanej podpowiedzi, bo liczne z nich, zamiast cię ochronić, przyspieszą zaliczenie nieszczęsnego zgrzytu w relacji z ukochanym.

4 rady, które lepiej pominąć, dla dobra związku

1. Nie powinnaś mieć tajemnic przed facetem

Tu trzeba być ostrożnym. Owszem, szczerość jest w cenie, ale nie trzeba się spowiadać mężowi z mimowolnego uśmiechu posłanego przystojniakowi w sklepie, czy kupienia kolejnej pary butów. Uczciwe przedstawianie palących kwestii i nierobienie tajemnic z rzeczy, które tajemnicą być nie powinny, uprości wasze życie, ale czy mąż doceni takie „wybebeszanie” każdego przewinienia? Nikt nie namawia do kłamania i tworzenia wielkich tajemnic, ale niewinne sekreciki nie są wielką zbrodnią.

2. Nie musisz być szczególnie miła dla teściowej, nic jej do waszego związku

Pewnie, że nie musisz. Tylko po co drzeć koty z drugą najważniejszą dla faceta kobietą? Zamiast walczyć z każdym pomysłem i działaniem teściowej jak o własną niepodległość, idź z nią na układ. O ile się da, lepiej mieć przy sobie potężnego sojusznika, niż wroga.

3. Rozwiedź się, jak cię facet wkurza

Niby prosta rzecz — nie podoba się, to cześć, jednak związek to nie zepsuta pralka czy telewizor. W przypadku drugiej osoby zawsze lepiej jest podjąć trud naprawy relacji niż jej wymiany. Szkoda iść na łatwiznę i stracić z lenistwa coś cennego, co najczęściej zauważamy dopiero długo po zaistnieniu faktu.

4. Najważniejsze są dzieci

Tak, dzieci są ważne, one w pewien sposób cementują związek. Jednak nie oszukujmy się, całkowite podporządkowanie im życia, nie wpłynie dobrze na waszą relację. Troszcząc się o dzieci, dbajcie o siebie nawzajem, bo tylko wtedy rodzina przedstawia rzeczywistą siłę i jest źródłem satysfakcji oraz szczęścia.

źródło: www.milionkobiet.pl

 


Zobacz także

Ciała nie oszukasz – co ci mówi twoje ciało?

„Nie mówię pacjentce, że ma trzy miesiące życia, dla niej to byłby szok, przed chwilą była zdrowa”

„Drogi pamiętniczku…”. Dlaczego warto wrócić do prowadzenia dziennika?