Go to content

Epson pod choinkę: Mikołaj lubi to!

W czym gustuje Święty Mikołaj? Prezenty. On lubi dawać – my wszyscy, od przedszkolaka do stulatka, lubimy je dostawać. Zobaczmy z czego można wybierać w szerokiej ofercie Epsona, japońskiej firmy od lat przodującej w rozwiązaniach związanych z projekcją i drukiem. Jeśli nazwa Epson i słowo innowacje jakoś Wam się kojarzy to dobrze. W końcu to drukarka Epson jako pierwsza poleciała w kosmos, i to ponad 50 lat temu. Od tego czasu wcale nie zwolnili tempa, więc zgodnie z zasadą „albo grubo, albo wcale” przyjrzyjmy się ich propozycjom na świąteczne podarki.

EcoTank L8160 – tysiące pięknych zdjęć… za grosze!

Zacznijmy od tych, którzy cenią i lubią fotografię. Nic nie sprawia takiej przyjemności jak wydruk/odbitka wykonana we własnym salonie, na własnej drukarce. Macie pełną kontrolę nad całym procesem, a zatem też efektem końcowym – potrzebne są oczywiście 2 rzeczy: dobre zdjęcie i dobra drukarka. To pierwsze zostawiamy Wam, a drugie nieskromnie przedstawiamy poniżej.

Epson L8160 to ekonomiczne łatwa w obsłudze urządzenie wielofunkcyjne dla amatorów fotografii, pozwalające na drukowanie zdjęć w formacie od pocztówki do rozmiaru A4, a także bezpośrednio na płytach CD/DVD. Tylny podajnik służy do nośników specjalnych takich jak papier kreślarski i tektura. Miłośnikom panoram przyda się podajnik papieru ciągłego A4, który umożliwia drukowanie na nośniku o grubości 1,3 mm i długości do 2 m! Profesjonalna głowica i atramenty (w tym dodatkowy szary) zapewniają doskonałe kolory i przejścia tonalne zarówno fotografii w kolorze, jak i czarno-białych. System EcoTank gwarantuje bardzo niski koszt druku – na jednym, dołączanym komplecie atramentów można wydrukować nawet do 2300 zdjęć. Dodatkowy atut to wbudowana łączność Wi-Fi i skaner oraz aplikacja SmartPanel pozwalająca intuicyjnie drukować z urządzeń mobilnych. Epson
EcoTank L8160 może funkcjonować także jako samodzielne urządzenie. Źródłem wydruków mogą być zdjęcia odczytywane z karty pamięci (drukarka ma odpowiednie gniazdo) lub pendrive, albo te przesłane z telefonu; w kontroli ustawień w samej drukarce pomaga zintegrowany 4,3 calowy dotykowy panel LCD.

Drukuj, skanuj, projektuj z L3251!

A co z tymi, którzy zdjęcia drukują tylko czasami, ale chętnie przyjmą mały domowy kombajn „do wszystkiego”; taki co to zeskanuje, skopiuje, wydrukuje zdjęcia, ale też fakturę czy kolorowankę dla dziecka, a to wszystko za przysłowiowe grosze? Mówisz, masz! Z Epsonem to łatwe. Przedstawiamy drukarkę „wszystkomającą” – model Epson L3251.

Pozwala drukować w sposób więcej niż oszczędny, gdyż startowy zestaw atramentów wystarcza na druk do 8100 stron czarno-białych i 6500 stron kolorowych. Nowatorski system nowej generacji do uzupełniania atramentu EcoTank gwarantuje łatwe i wygodne napełnianie atramentem – ulepszone butelki ze specjalnymi końcówkami zapewnią wygodę i zero zachlapań biurka czy rąk. Dzięki kompaktowej konstrukcji zmieści się na każdym biurku, a nowoczesna, szykowna stylistyka sprawi, że będzie idealnym dopełnieniem każdego wnętrza. Dzięki łączności Wi-Fi można drukować z tabletów, telefonów czy notebooków– to naprawdę wygoda dla każdego. O spokojny sen właściciela dba producent umożliwiając bezpłatne wydłużenie standardowej gwarancji do 3 lat. No i to naprawdę urządzenie spełniające wiele funkcji: drukuje, kopiuje, skanuje i drukuje fotografie w jakości nie gorszej niż z fotolabów (w formacie 10 x 15 cm bez marginesów). I do tego za grosze ( 1gr za stronę cz-b., mniej niż 2 gr. za A4 w kolorze). Wisienką na torcie jest aplikacja Epson Creative Print -zawiera m.in. zestaw szablonów i narzędzi pomagających przygotowywać pięknie wyglądające ozdoby świąteczne, ale także profesjonalnie sformatowane dokumenty.

Kevin w rozmiarze max!

Dla tych, którzy drukarkę uważają za prezent za mało „wow” mamy coś ekstra – 2 modele projektorów, które pozwolą nie tylko obejrzeć najnowszego Bonda i pozwolić poczuć się jak agent 007, ale także zadowolą całą dużą rodzinę zebraną w świąteczny wieczór, gdy będziecie mogli po raz setny obejrzeć „Kevina”. Ale tym razem w rozmiarze ponad 100 cali – to będą Święta w duuużym formacie.


A zatem warto spojrzeć w kontekście wyboru prezentów na projektor ultrakrótkiego rzutu Epson EH-LS300 z Android TV. Urządzenie pozwala na wyświetlanie dużych obrazów już przy ustawieniu go zaledwie kilkanaście cm od ekranu. Ten laserowy projektor Full HD ma elegancki wygląd, jest wyposażony w system Android TV (co pozwoli zastąpić w pełni tradycyjny telewizor i daje dostęp m.in. do serwisów z filmami online) oraz dźwięk w technologii YAMAHA. Został zaprojektowany tak, by wyświetlać obraz o przekątnej do 120″ w technologii 3LCD z wysokim współczynnikiem kontrastu.

To właśnie 3LCD dzięki takiemu samemu nasyceniu światła białego i barwnego gwarantuje najlepszej jakości obraz także w dzień, bez całkowitego zaciemniania pomieszczęń. Dzięki wysokiej jasności wynoszącej 3600 lumenów, współczynnikowi kontrastu na poziomie 2 500 000:1 oraz funkcji Detail Enhancement to urządzenie gwarantuje najbardziej realistyczny obraz i wyraziste cienie w głębokiej czerni. Dodano tu też nowy tryb koloru dostosowujący jasność obrazu do otoczenia. Jeśli szukacie prezentu z górnej półki i nie lubicie iść na kompromisy to ten model spełni wszystkie Wasze oczekiwania. Co ważne, to urządzenie dostępne jest do wyboru z białą (EH-LS300W) lub czarną obudową (LS300B).

Podaruj bliskim… kino

No dobrze a co jeśli nie potrzebujecie projektora ultrakrótkiego rzutu? Popatrzcie zatem łaskawym okiem na model EH-TW750 – łatwy w obsłudze, intuicyjny projektor Full HD o duże jasności 3400 lumenów. Niedrogi, ale też pozwalający cieszyć się obrazem w super jakości. Dzięki kompaktowej budowie można go łatwo przenosić i urządzić kino na tarasie albo w ogrodzie (to polecamy raczej na wiosnę).

Spotkanie z przyjaciółmi, świąteczny pokaz zdjęć czy skoki narciarskie to też świetne okazje do tego, by skorzystać z tego Epsona. Niech nic Was nie ogranicza – nie musicie przecież oglądać filmów tylko w salonie. Projektor to wolność, której nie daje tradycyjny telewizor. Można go przenieść do innego pomieszczenia, zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd czy spotkanie towarzyskie. Jedyne, czego potrzeba to dostęp do prądu i kilka metrów powierzchni żeby wyświetlić obraz. Epson
EH-TW750 pozwala uzyskać obraz do 300 cali przekątnej a to już naprawdę duuuużo.  Dwa wejścia HDMI (w tym jedno MHL) zapewniają również łatwy dostęp do rozrywki, umożliwiając podłączenie odtwarzaczy płyt DVD, konsol do gier i innych urządzeń.  Taki projektor to rozrywka na lata, bo długowieczne źródło światła wystarczy na kilkanaście lat bezobsługowej pracy.

Prezenty wybrane, uszka ulepione, choinka świeci jak Las Vegas – pozostaje nam życzyć Wam pięknych chwil i dużo dobrych emocji w tym świątecznym czasie. Wesołych Świąt!
Więcej informacji: www.ceneo.pl/producenci/epson/