O czym dziś śniłaś? Pamiętasz? A może jakiś sen nieustannie do ciebie powraca? Wielu ludzi uważa, że sny to tylko echo wcześniejszych doświadczeń, jakie spotkają nas w ciągu dnia. Dla innych świat snów jest równie istotny, co ten przyziemny, namacalny. Takimi osobami są na przykład rdzenni mieszkańcy Ameryki.
To od nich pochodzą przekonania, dzięki którym możemy lepiej zrozumieć naszą strefę duchową. I nie nie mam tu na myśli, żadnej religii. Chodzi o sam aspekt spirytualny. O zdrowie duszy. I jej roli w naszych snach.
Oto, cztery wierzenia Indian na temat snów:
1. Trzy dusze
Indianie wierzą, że każda osoba na świecie posiada nie jedną, a trzy dusze. Pierwsza zwana duszą-ego, przejawia się w naszym oddechu. Druga, dusza-ciała tchnie życie w nasze ciało, dostarcza nam energii w świecie jawy. Ale mamy jeszcze trzecią – wolną duszę – która może opuszczać i powracać do naszego ciała, kiedy śpimy.
2. Dwa światy
Zastanawiałaś się kiedyś, jak wyglądałby świat stworzony z twoich snów? Według Indian taki świat istnieje i to równolegle do świata fizycznego, rzeczywistego. Jest dla nich także równie istotny. I to właśnie tam, każdej nocy wędruje nasza wolna-dusza.
3. Mowa symboli
Tam też ma się ona spotkać z dobrymi duchami, które pomagają i wskazują jej drogę w życiu. Ponieważ nie mogą mówić do nas osobiście, posługują się różnego symbolami, które mają pokierować nas w życiu na jawie.
4. Odczytywanie znaczeń
Rdzenni Amerykanie wierzą także, że zrozumienie naszych snów pomaga nam rozwijać naszą świadomość. Dlatego w każdym plemieniu znajdywała się osoba odpowiedzialna, za tłumaczenie ich znaczeń.
Niezależnie od tego czy w nie wierzymy czy nie, sny to ważny aspekt naszego życia. W końcu to na nich spędzamy prawie jedną trzecią naszego czasu. Jeśli jakiś sen nieustannie do ciebie powraca, warto zastanowić się nad jego znaczeniem. Może podświadomie próbujesz sobie coś przekazać? To może być nierozwiązany problem lub uczucia, których nie chcesz do siebie dopuścić. Dobry sen to podstawa zdrowego funkcjonowania. Pomyśl o tym.
Źródło: higherperspectives.com