Lifestyle

Czy horoskop ma moc poprawiania naszego życia? 9 sposobów podejścia do niego, które naprawdę mogą ci pomóc

Magic Moments
Magic Moments
4 października 2021
fot. GeorgePeters/iStock
 

Horoskop dla wielu to urocza mała rzecz, na którą rzuca się okiem, przeglądając czasopisma. Używamy horoskopu jako rozrywki. Fajnie, jeśli znajdujemy w nim odrobinę szczęścia. Są też osoby, które używają swojego horoskopu jako narzędzia w codziennym życiu. Są i tacy, którzy chcą to zrobić, ale nie wiedzą, od czego zacząć. Oto dziesięć sposobów na wykorzystanie horoskopu do poprawy codziennego życia. 

Nie bierz wszystkiego dosłownie

Wiele osób popełnia błąd, próbując zastosować swój horoskop dokładnie tak, jak jest napisany, i przyjąć go bez zastanowienia. Chociaż niektóre znaki w twoim horoskopie mogą być nieco zbyt oczywiste, aby je zlekceważyć, konieczne jest zbadanie subtelności twojego horoskopu. Tak jak jesteś wieloaspektową istotą ludzką, tak samo twój horoskop jest złożony i zniuansowany. Spróbuj pomyśleć o rzeczach, które twój horoskop próbuje ci powiedzieć, próbując zajrzeć głębiej niż to, co powierzchowne. Odpowiedzi przyjdą same.

Powodem, dla którego tak wielu ludzi odrzuca horoskopy, jest to, że często odbierają rady, jakich udzielają im gwiazdy, zbyt dosłownie. Wszechświat często przemawia do nas w dziwny i zagmatwany sposób, więc przyjmowanie całej jego pomocy za dobrą monetę może często sprowadzić ludzi na złą drogę. Spróbuj pomyśleć o udzielonych radach nie w sensie dosłownym, ale bardziej abstrakcyjnie i uniwersalnie, że możesz nie być zrozumiały.

Nie bierz wszystkiego tak poważnie

Spójrzmy prawdzie w oczy. Nie horoskop jest najważniejszy. Dbanie o siebie poprzez zdrową dietę, codzienne ćwiczenia i zdrowe życie towarzyskie jest tym, co naprawdę ma znaczenie. Staraj się nie brać wszystkiego tak poważnie i zamiast tego odpoczywaj. Wszystko będzie dobrze.

Zdaj się na zdrowy rozsądek

W twoich gwiazdach mogą być zapisane znaki, które są ze sobą sprzeczne. Może być ci trudno posortować rzeczy, które nie zawsze wydają się pasować do twojego typu osobowości. Zagłębianie się w sedno horoskopu może być przytłaczającym procesem dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tajnikami czytania horoskopów. Nie bój się cofnąć i zdać na zdrowy rozsądek, aby określić, jaka jest najlepsza rada, a co powinnaś zostawić w spokoju.

Użyj horoskopu do autorefleksji

Z horoskopu wyciągniesz tylko tyle, ile w niego włożysz. Wszechświat nie zareaguje na ciebie, jeśli będziesz na niego krzyczeć i wymachiwać pięściami, czy walić głową w ścianę. Daj sobie czas, aby usiąść i zastanowić się nad ścieżką, którą wszechświat ci wyznacza. Pozwól sobie na zastanowienie się i przyjęcie tego, co próbuje powiedzieć twój horoskop. Pamiętaj, życie, które otrzymujesz, nie jest wyścigiem. Ważne jest, aby przejść przez nie z celem i oddaniem, a nie szaleńczo biec.

Nie internalizuj zbyt dużo

Zawsze należy pamiętać, że równowaga jest niezbędna we wszystkich aspektach twojego życia, w tym w twoim horoskopie. Jeśli rzeczywiście czujesz się przytłoczona czymś, co w nim wyczytałaś, być może najlepiej cofnąć się o kilka kroków i pozwolić, aby rzeczy działy się naturalnie. Musisz być otwarta, stać mocno na ziemi i być gotowa do słuchania tego, co świat próbuje ci powiedzieć.

Pozwól sobie na medytację

Medytacja może być doskonałym sposobem na zestrojenie się nie tylko z ciałem i umysłem, ale także z duchem. Nie bój się chodzić wieloma drogami, aby znaleźć to, co jest dla ciebie najlepsze duchowo i psychicznie. Pamiętaj też, że horoskop z prawdziwego życia jest tylko jednym z wielu różnych narzędzi, których możesz użyć, aby znaleźć wewnętrzny spokój w sobie i swoim codziennym życiu. Niezależnie od tego, czy jest to głęboki oddech, czy godzinne sesje jogi, nie zapomnij dbać o siebie holistycznie.

Zadaj sobie pytanie, czy źródło, z którego czerpiesz wiedzę, ma rację

Istnieje wiele różnych źródeł i sposobów interpretacji i badania horoskopu. Od tych, którzy dopiero zaczynają, po tych, którzy robią to od lat, czasami dobrze jest cofnąć się i zapytać, czy źródło, z którego czerpiesz, jest naprawdę najlepsze dla Ciebie. Nie oznacza to, że ta forma interpretacji powinna zostać przyćmiona. Zamiast tego każdy styl i technika odczytywania gwiazd może inaczej wpływać na daną osobę. Od czasu do czasu może warto coś zmienić i zobaczyć, jak to jest, a jeśli ty sama się zmienisz, twoje odczyty horoskopu będą inne.

Zachowaj otwarty umysł

Nie każde czytanie horoskopu będzie czymś, z czym się utożsamiasz i to jest w porządku. Być może gwiazdy w tym momencie próbują dotrzeć do kogoś innego, kto potrzebuje pomocy. A może wszechświat próbuje ostrzec cię przed jednym z twoich przyjaciół lub rodziny.

Zrozum, że nie wszystkie horoskopy są takie same

Każdy jest inny. Żadne dwa horoskopy nie są takie same. Chociaż niektóre horoskopy będą pomocne i przydatne dla innych, mogą nie być dla Ciebie najlepsze. To, co może działać dla twojego przyjaciela, może nie być dla ciebie przydatne. Zrozumienie tego i pogodzenie się z tym może być pierwszym krokiem w bardzo długim procesie poruszania się po swoim horoskopie.

 


Lifestyle

Wodnik chce mieć się z kim dzielić, Panna potrzebuje pomocy. Co jest dla nasz ważne w stałych związkach (wg znaku zodiaku)?

Magic Moments
Magic Moments
5 października 2021
fot. Mikhail Spaskov/iStock
 

Czym jest relacja „długoterminowa”? Jak długo musisz umawiać się na randki, zanim zostanie to uznane za długotrwały związek? Dla każdego czymś innym. Zapytane o zalety życia w stałym związku, w większości wskażemy na bezpieczeństwo. Ale czy dla każdego stały związek jest ważny właśnie dlatego? Na pewno, ale są też inne czynniki, które sobie w stałym związku cenimy. Sprawdź, co mówią o tym gwiazdy.

Baran

Uwielbiasz mieć w pobliżu kogoś, kto wspiera Twoje marzenia i popycha Cię do sukcesu. Uwielbiasz wiedzieć, że ktoś jest obok.

Byk

Uwielbiasz mieć kogoś, komu możesz się zwierzyć z radości i dramatów. Uwielbiasz mieć kogoś, kto słucha.

Bliźnięta

Uwielbiasz mieć kogoś, kto zapewni ci rozrywkę. Uwielbiasz mieć kogoś, z kim możesz np. grać w gry planszowe czy jeździć na rowerze.

Rak

Uwielbiasz mieć kogoś, kto cię pocieszy, gdy jesteś zdenerwowana. Uwielbiasz być przytulana i słyszeć, że wszystko będzie dobrze.

Lew

Uwielbiasz mieć kogoś, kto może cię rozśmieszyć do łez. Uwielbiasz mieć w pobliżu swojego najlepszego przyjaciela.

Panna

Uwielbiasz mieć kogoś, kto pomoże w połowie prac domowych. Uwielbiasz czuć się częścią zespołu, nie lubisz działać w pojedynkę.

Waga

Uwielbiasz mieć w pobliżu kogoś, kto cię komplementuje. Uwielbiasz słyszeć, że ​​jesteś piękna.

Skorpion

Uwielbiasz mieć kogoś, kto zawsze jest gotowy na przygody. Uwielbiasz wiedzieć, że nigdy nie jesteś sama.

Strzelec

Uwielbiasz mieć w pobliżu kogoś, kto jest zawsze gotowy na randkę. Uwielbiasz pławić się w uczuciach.

Koziorożec

Uwielbiasz mieć kogoś, kto pomoże ci podejmować ważne życiowe decyzje. Uwielbiasz mieć kogoś, z kim możesz porozmawiać.

Wodnik

Uwielbiasz mieć kogoś, kto gotuje dla ciebie i kto podzieli się z tobą frytkami. Uwielbiasz świadomość, że to, co twoje, jest jego i na odwrót.

Ryby

Uwielbiasz mieć kogoś do przytulania każdej nocy. Uwielbiasz być z kimś fizycznie blisko.


Lifestyle

10 niesamowitych faktów o ludziach urodzonych w październiku

Magic Moments
Magic Moments
27 września 2021
fot. AleksandarNakic/iStock
Następny

Ludzie urodzeni w październiku zachowują wokół siebie świetną równowagę i wiedzą, co to dyplomacja. Rzadko wdają się w gorące kłótnie i uwielbiają szalone imprezy. To ich spokój i determinacja sprawiają, że są „mądrzy” w każdej sprawie. Ludzie urodzeni w październiku mają charyzmatyczną osobowość z rozumem i urodą w pakiecie. Odnoszą sukcesy i tworzą własne miejsce na tym świecie. Mogą mieć trudności z podejmowaniem decyzji, ale to nic. Z odpowiednią motywacją i zachętą łatwo przezwyciężają problemy.  

Zawsze będą znali odpowiedź, bez względu na to, jakie pytanie im zadasz. Oto kilka niesamowitych faktów na temat osób urodzonych w październiku.

1) Ich inteligencja nie zna granic

Oprócz dobrego wyglądu, ludzie urodzeni w październiku są znani ze swojego niezwykle sprawnego umysłu. Tworzą wokół siebie niesamowitą aurę właśnie dzięki inteligencji. Nieustająco pragną uczyć się nowych rzeczy. Uczą się, doświadczają i dlatego tak łatwo radzą sobie z napotkanymi trudnościami i potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji. Jeśli znajdą coś nowego i zagadkowego, dokładnie to zbadają, aby upewnić się, że już wszystko wiedzą na ten temat.

2) Są świetni w rozsądzaniu, osądzaniu, przesądzaniu

To bardzo skoncentrowani ludzie. Są umiarkowani i nigdy nie popadają w skrajności. Mają tendencję do znajdowania najlepszego wyjścia bez uciekania się do ekstremizmów. Są za pokojowymi rozwiązaniami i potrafią zachować kontrolę nad sytuacją. Jeśli chcesz się do kogoś zwrócić po poradę, a właściwie po gotowe rozwiązanie – będą do tego idealni.

3) Rodzą się z urokiem, który przyciąga wszystkich

Oprócz tego, że mądrością, robią wrażenie również swoim wyglądem i aurą, jaką wokół siebie wytwarzają. Mogą łatwo wpływać na ludzi i sprawiać, by wyglądali i działali zgodnie z ich wizją.

4) Są niepoprawnymi romantykami

Choć urodzili się jesienią, są nieuleczalnymi romantykami. Nie znajdziesz lepszej bratniej duszy.

5) Są inteligentni emocjonalnie

Nie są przebiegli, ale nie da się ich oszukać. Nie są samolubni, nie wbiją nikomu noża w plecy dla własnych korzyści. Dbają o emocje innych.