Psychologia

Wszystko będzie dobrze! Zdanie afirmacji dla każdego znaku zodiaku

Magic Moments
Magic Moments
31 maja 2021
Photo by Bewakoof.com Official on Unsplash
 

Jeśli coś Cię trapi, dręczy, borykasz się z jakimś problemem, pamiętaj, że zawsze po burzy przychodzi słońce, a po nocy dzień. Weź dla siebie odpowiednią afirmację i miej ją zawsze w pamięci. Nie musi być zgodna ze znakiem zodiaku, może po prostu któraś wydaje Ci się wyjątkowo bliska i pomocna.

Baran: To, co czujesz teraz, nie jest tym, co będziesz czuć na zawsze.

Byk: Zasługujesz na szczęście. Zasługujesz na miłość. Zasługujesz na to, żeby to wiedzieć.

Bliźnięta: Jesteś silniejsza, niż sądzisz. Możesz wytrzymać więcej, niż myślisz.

Rak: Każda strata, każdy ból serca i każda porażka przybliżają Cię o krok do pięknej przyszłości.

Lew: Jeśli czujesz, że wydarzyło się najgorsze, jakbyś osiągnęła dno, odtąd mogą się wydarzyć tylko lepsze rzeczy.

Panna: Ta chwila może Cię wystawiać na próbę – ale udowadnia, jak silna i samowystarczalna naprawdę jesteś.

Waga: Nagroda będzie warta tej walki. Wyniknie z tego coś dobrego.

Skorpion: Kontynuuj, nawet jeśli masz ochotę się poddać. Masz to, nawet jeśli masz wątpliwości.

Strzelec: Przeszłaś już wcześniej przez trudne chwile. Przez to też przejdziesz.

Koziorożec: Nic w życiu nie przychodzi łatwo, zwłaszcza szczęście, ale to nie znaczy, że nie jest warte zachodu.

Wodnik: Ten dzień nie będzie trwał wiecznie. Wkrótce to się skończy.

Ryby: Im więcej bólu serca doświadczasz teraz, tym łatwiej będzie docenić swoje szczęście w przyszłości.


Psychologia

Sabotowanie własnego związku a znak zodiaku. Zgadza się?

Magic Moments
Magic Moments
9 czerwca 2021
związek toksyczny
Fot. istock/Mixmike
 

Eksperci od związków mówią, że negatywne myśli mogą być ostatecznym zabójcą związków. Istnieje bardzo ścisła pętla sprzężenia zwrotnego między myślami, uczuciami i zachowaniem, dlatego to, co myślimy, jest niezwykle ważne. To nasze myśli mogą wywoływać kłopoty w relacjach. Być może nosisz w sobie przekonanie wyniesione z dzieciństwa, że jesteś niewystarczająco dobra albo, że nie zasługujesz na miłość, może boisz się panicznie straty.

Co możemy zrobić? Czy mamy do tego skłonności?

BARAN

Chcesz być pępkiem świata i to niechybnie wpędzi cię w kłopoty. Związek to partnerstwo i kompromis, a nie granie wyłącznie na siebie. Ludzie spod znaku Barana mają to do siebie, że kiedy tylko związek wchodzi na wyższy poziom, od razu przestaje być dla nich interesujący. Codzienność wypycha emocje i namiętność poza nawias… Pozornie prosty do pokonania kryzys, dla Barana bywa nie do przejścia.

BYK

Byki to jedni z najcieplejszych i najbardziej kochających ludzi. Niestety mają też wady, a tą, która może ostro zachwiać związkiem jest potrzebna ciągłej kontroli wszystkiego. Mają ogromną potrzebę ciągłego poczucia bezpieczeństwa, przez co bardzo się asekurują. Wychodzą z nich wtedy zazdrosne, zaborcze i uparte osóbki. A jeśli one wygra z tymi ciepłymi i kochającymi, to wiadomo co będzie…

BLIŹNIĘTA

Bliźnięta mogą się dostosować do prawie każdej sytuacji. Prawie… robi wielką różnicę. Wyjątkiem od tej reguły są romantyczne relacje. O ile na co dzień Bliźnięta to osoby dynamiczne, takie z sercem na dłoni, o tyle wewnętrznie są niespokojne, izolują się i mają tendencje do brnięcia w samotność. Ich problemem w związkach nie jest trudność w nawiązywaniu kontaktów – ludzie do nich lgną. Problemem bywa otwarcie się na innych i dopuszczenie ich bliżej. A to, wiadomo, może być zabójcze dla związków.

RAK

Raki to wrażliwcy. O emocjach mówią otwarcie i jasno – tych dobrych i tych złych. Problem polega na tym, że nie potrafią odpuścić. Ich taktyką na obronę jest atak. We własnej obronie wypominają innym błędy z przeszłości, które gdzieś głęboko w nich zostały. Pielęgnują w sobie urazy, a to nie jest dobre dla żadnej relacji.

LEW

Lwy nie mają problemu z miłością, przynajmniej na początku. Problemy pojawiają się później. Zwykle w momencie, kiedy motyle w brzuchu już nie tak dziarsko machają skrzydełkami, kiedy emocje związane z drugą osobą nie są już tak silne. Lwy wtedy tracą pewność siebie i wychodzą z nich osoby, których same w sobie nie lubią – egoistyczne i uparte. Do tego nie potrafią przeprosić, bo zawsze racja musi być po ich stronie. A potem to już wiadomo – związkowa klapa.

PANNA

W miłości Panny zawsze stoją… po własnej stronie. Są inteligentne i praktyczne. I to właśnie ich praktyczna strona tak bardzo miesza w ich życiu uczuciowym. Kiedy górę bierze racjonalność, Panna zaczyna mieć kłopoty. Zamiast o miłości i teraźniejszości, sięgają w przyszłość i zastanawiają się nad ewentualnym rozstaniem. Nie wydaje ci się, że możesz przez to stracić coś ważnego?

WAGA

Wagom z trudem przychodzi podejmowanie decyzji, ale też trzymanie się tych raz podjętych. Wielu ludzi, wiele spraw – skupiają się cały czas na czymś nowym. Jaki to problem w związku z drugą osobą? Ano taki, że Waga nie potrafi zaakceptować rutyny.

SKORPION

Skorpiony wiodą prym w tym zestawieniu – nie ma większych związkowych sabotażystów. Chociaż mają całe mnóstwo pięknych cech, zawsze kopią pod samymi sobą dołki. W dużej mierze dzieje się tak dlatego, że kurczowo trzymają się swojego zdania, nie potrafią odpuszczać oraz nie słuchają zdania partnera.

STRZELEC

Strzelce to pozytywne i pełne optymizmu osoby. Sposób, w jaki podchodzą do życia, jest naprawdę inspirujący. Doceniają dobre strony miłości, łatwo otwierają się na innych. Jest jednak jedno „ale”. Jak mogą zaszkodzić własnemu związkowi. Cóż, lubią upewniać się, że partner nie jest z nimi przypadkowo.

KOZIOROŻEC

Koziorożce są zdecydowanie stałe i pewne siebie. Wiedzą, czego chcą i nie lubią tracić czasu na ludzi, którzy chcą się tylko pobawić. Niestety bywają zachowawcze i z lęku przed odtrąceniem mogą zaprzepaścić okazję na dobry związek. Ale jeśli tylko Koziorożec znajdzie kogoś, przy kim ten lęk zniknie, wszystko będzie wspaniale.

WODNIK

Wodniki raczej nie sabotują swoich związków. Niestety bywają bierne, a to może być dla miłości groźne. Wodniki mają tendencje do izolowania się, nieokazywania emocji. Tymczasem partner potrzebuje zapewnień, że chcemy z nim być. Może warto uświadomić źródła takiego zachowania tej drugiej stronie?

RYBY

Gratulacje! Drogie Ryby, jesteście ostatnimi osobami, którym zależałoby na zrujnowaniu szczęśliwej miłości.  Bierzecie odpowiedzialność za siebie i związek. Wiecie, kiedy warto ustąpić, a kiedy trzeba walczyć o swoje racje. Zdrowy mocny związek jest jak najbardziej w waszym zasięgu. Jedynym, co może być groźne, jest to, że jeśli poczujecie się komfortowo, to już w tym poczuciu zostajecie. Działając w tej sposób, możecie „przespać” ewentualne problemy.


Psychologia

Oto, czego każdy ze znaków zodiaku może się spodziewać po retrogradacji Saturna w 2021 roku

Magic Moments
Magic Moments
31 maja 2021
Photo by Allef Vinicius on Unsplash

Retrogradacja Saturna w Wodniku zaczęła się 23 maja i trwać będzie aż do 10 października. W tym pięciomiesięcznym okresie Saturn „chce zobaczyć” zmiany, które wprowadziliśmy, nasze motywacje i cele na przyszłość. Ten tranzyt będzie koncentrował się na ludziach. Z indywidualnego punktu widzenia natomiast, będziemy myśleć o tym, co zrobiliśmy, aby pomóc innym.

Baran Dzięki tej retrogradacji będziesz koncentrować się na swoich relacjach. To jest twój czas, aby albo zakończyć pewne znajomości, albo wyznać komuś coś, co cię niepokoi. Możesz teraz mówić głośniej o swoich potrzebach, ale też nie musisz. Podczas retrogradacji otwarty umysł i serce pomogą w dokonaniu najlepszych wyborów.

Byk Skoncentrujesz się teraz na własnej tożsamości i ścieżkach kariery. W tym okresie wstecznym będziesz szukać siebie i odbudowywać własne „ja”. Twoje cele i kurs zmieniać się będą przez większość 2021 roku. Pracuj nad odkryciem, kim jesteś, bądź dla siebie cierpliwa.

Bliźnięta Jesteś teraz w fazie, w której będziesz analizować własne poglądy filozoficzne. To idealny czas, aby wyobrazić sobie, gdzie widzisz siebie w przyszłości. Czy to, co robisz jest zgodne z tym, czego zawsze chciałaś? Czy ciężko pracujesz, aby je zrealizować? To są pytania, na których skupisz się właśnie teraz.

Rak Saturn, wchodzący w retrogradację, będzie dla ciebie wyczerpujący. Ten rok mógł być pełen nieoczekiwanych wydarzeń, ale teraz jesteś bardziej skłonna wracać myślami do przeszłości. Może to czas, by zastanowić się nad przyszłością? Nie daj się przytłoczyć niespokojnym myślom.

Lew  Możesz czuć się wyczerpana w czasie tego tranzytu. Celem, jaki powinnaś sobie postawić, jest większa uważność na to, jak radzisz sobie z relacjami. Dobrze, żebyś mogła wykazać się niezależnością, nawet jeśli jesteś w związku lub przyjaźni. Granice są tutaj ważne, więc jeśli czujesz, że ktoś je przekracza, musisz się sprzeciwić. Podczas tej retrogradacji kluczowa dla ciebie jest komunikacja.

Panna Skup się na swojej wewnętrznej energii. Saturn chce, abyś skupiła się na wydajności, dlatego ważne jest, aby zawsze być o krok dalej. Na szczęście jako Panna dokładnie wiesz, jak się zorganizować, żeby być jak najbardziej produktywną. Jeśli sprawy nie układają się tak, jak tego oczekujesz, nie wywieraj na siebie presji. Kontynuuj pracę dobrze, a w dłuższej perspektywie się to opłaci.

Waga To czas Twojego rozwoju. Saturn chciałby, abyś ciężko pracowała na lepszą przyszłość. Możesz odczuwać napięcia związane z poczuciem własnej wartości. Postaraj się zachować optymizm, nawet jeśli wydaje ci się, że sprawy wymykają się spod kontroli.

Skorpion Doświadczysz zmian w dynamice swojego związku. Saturn zmusi Cię do ciężkiej pracy i ułatwi osiągnięcie celów, które sobie postawiłaś. Jednak, żeby to osiągnąć i nie stracić nic po drodze, musisz znaleźć równowagę z domem i pracą. Bądź dyplomatyczna, staraj się nie kontrolować nadmiernie i naucz się słuchać innych.

Strzelec  Podczas tej retrogradacji będziesz zmotywowana do zmiany swoich codziennych nawyków i staniesz się bardziej zdyscyplinowana, jeśli chodzi o rutynę pracy. Staraj się utrzymywać tempo, które pozwoli Ci rozpoczynać i kończyć projekty bez pośpiechu w ostatniej chwili. Skoncentruj się bardziej na swoim samopoczuciu, bądź uważna, staraj się szybko wyłapywać potencjalne stresory.

Koziorożec W twoim najlepszym interesie będzie skupienie się na metodach, które poprawią twoją siłę nabywczą. Ta retrogradacja sprawi, że będziesz chciała urozmaicić swoje planowanie i finanse. Wykorzystaj ten okres, aby uczyć się, oszczędzać i stać się bardziej kompetentna w kwestiach finansowych. Z drugiej strony możesz wykorzystać ten okres na wyruszenie w podróż edukacyjną, która zwiększy Twoje zdolności twórcze.

Wodnik Retrogradacja Saturna może wydać ci się… oświecająca. Pojawią się wyzwania, przed którymi stanąłeś do tej pory i będziesz musiał zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby skupić się na pozytywnych rzeczach, które przydarzyły się ci do tej pory. Zmiany na froncie domu mogą również przyczynić się do poczucia niepokoju. Postaraj się znaleźć równowagę w pracy iw domu, aby mieć większą kontrolę i większą siłę.

Ryby  Ta retrogradacja może uderzyć mocniej niż inne, ponieważ będzie osadzona w sferze podświadomości. Na początek poczujesz, jak w twojej głowie burzą się wspomnienia. Możesz mieć problemy z komunikacją, trudno ci będzie się odnaleźć. Spróbuj medytacji, może pomóc w podróżach po podświadomości.