Go to content

Czego życzy kobieta kobiecie? 10 najważniejszych, kobiecych cytatów na dzisiejszy dzień

Fot. iStock

Dziś Dzień Kobiet. Lubię i nie lubię tego święta jednocześnie. Mam wrażenie, że byłoby o wiele lepsze, gdyby raz na zawsze odcięło się od stereotypowej tradycji. Mam nieprzyjemne ciarki na plecach, gdy czytam życzenia od panów, obklejone podziałami płciowymi, jak lepką gumą do żucia. „Wszystkiego najlepszego dla ładnych pań” – ciągnie się jak kiepskiej jakości toffi między zębami. Jasne, to miłe dostać przysłowiowego badyla i być dla kogoś bardziej uprzejmym niż zwykle, w tym tkwi magia wielu świąt, ALE…  „ładnych pań” woła o pomstę do nieba!

Ktoś powie, że to czepianie się słówek, bo przecież ktoś chce być miły, uprzejmy, zaznaczyć, że wszystkie kobiety są „ładne”. A dlaczego u licha akurat „ładne”?! Czy 10 marca, w Dzień Mężczyzny, jakaś kobieta napisze beztrosko na fejsie: „Wszystkiego najlepszego dla umięśnionych panów”? Raczej nie. Seksizm jak każdy inny.

Dlatego wspaniałe kobiety, pielęgnujmy w sobie swoją moc i chętnie przekazujmy ją sobie wzajemnie, jak w sztafecie. Zróbmy z ósmego marca nowe święto Kobiet, dzień, w którym nie zbieramy samych laurek od mężczyzn, którzy nierzadko dzień wcześniej i dzień później już o naszej wspaniałości nie pamiętają. Miejmy odwagę składać sobie również życzenia we własnym kobiecym gronie, powiedzieć napotkanej na drodze inne kobiecie: najlepszego! Życzmy sobie odwagi, by nigdy nie rezygnować ze swoich marzeń!

A was drodzy panowie z całego serca prosimy: życzcie nam dziś, czegoś więcej niż ładnych oczu! Naprawdę ta drobna zmiana będzie ogromnym krokiem w przyszłość. A do kwiatka dorzućcie zamiast tanich komplementów słowa: jesteś niesamowita, mądra, silna, możesz wszystko! Szczególnie, gdy będziecie składać te życzenia swoim córkom.

Specjalnie na tę okazję przygotowałyśmy kilka cennych cytatów. Od kobiet dla kobiet. WOMEN POWER ♥

Czego życzy kobieta kobiecie? 10 najważniejszych, kobiecych cytatów na dzisiejszy dzień

cytaty

„Prawa kobiet to prawa człowieka”.

— Hillary Clinton

cytaty

„Sukces każdej kobiety powinien być inspiracją dla drugiej. Powinniśmy się wzajemnie motywować. Upewnij się, że jesteś bardzo odważna: bądź silna, niezwykle miła, a przede wszystkim pokorna”.

Serena Williams

cytaty

„W chwilach zwątpienia powiedziałam sobie stanowczo – jeśli nie ja, to kto? Jeśli nie teraz, to kiedy? Jeśli masz podobne wątpliwości, gdy pojawiają się nowe możliwości, mam nadzieję, że te słowa okażą się pomocne”.

— Emma Watson

cytaty

„Nie ma ograniczeń tego, co my, kobiety, możemy osiągnąć”.

— Michelle Obama

cytaty

„Wzywamy nasze siostry na całym świecie, aby były odważne, przyjęły w sobie siłę i wykorzystały swój pełny potencjał”.

— Malala Yousafzai

cytaty

„Chcę, aby młode kobiety i dziewczyny wiedziały: jesteś potężna, a twój głos ma znaczenie. Wejdziesz do wielu pokojów w swoim życiu prywatnym i zawodowym, gdzie możesz być jedyną osobą, być sobą, ze swoim wyglądem i doświadczeniami. Ale pamiętaj, że kiedy tam jesteś, nie jesteś sama. Wszyscy jesteśmy w tym pokoju z tobą i bijemy ci brawo. Słuchamy tego, co mówisz. I jesteśmy z ciebie takie dumne. Więc użyj tego głosu i bądź silna. „

— Wiceprezydentka Kamala Harris

cytaty

„Po prostu nie wierzę w błędy i najgorsze wybory. Wszystko, co zrobiłam i czego nie zrobiłam, uczyniło mnie tym, kim jestem”.

— Elisabeth Moss

cytaty

„Kobiety nie potrzebują odnaleźć swojego głosu. Mają głos. Muszą czuć się upoważnione do korzystania z niego, a ludzi należy zachęcać do słuchania ”.

Meghan Markle

cytaty

„My jako kobiety powinnyśmy rzucać światło na nasze osiągnięcia i nie czuć się z tego powodu egoistkami. To sposób na pokazanie światu, że my jako kobiety możemy dokonać wielkich rzeczy! ”

— Dolores Huerta

cytaty

„Musimy uczyć naszych chłopców zasad równości i szacunku, aby w miarę dorastania równość płci stała się naturalnym sposobem życia. I musimy nauczyć nasze dziewczyny, że mogą sięgać tak wysoko, jak to tylko możliwe ”.

—  Beyonce

#Niewidzialne to akcja, którą zaczynamy rok wsparcia kobiet. W marcu będziemy mówić o tym, jak stać się widzialną dla siebie, dla bliskich, dla otoczenia. Zapraszamy Was do tej akcji, piszcie do nas na kontakt@ohme.pl dzieląc się swoimi spostrzeżeniami, historiami i problemami. Wierzymy, że nauczymy się stawać widzialne! 


Na podstawie: people.com