Uroda

Chcesz wzmocnić działanie szamponu na włosy i skórę głowy? Dodaj do niego jeden prosty i tani składnik

Redakcja
Redakcja
7 listopada 2017
Fot. iStock / vadimguzhva
 

W trosce o włosy odwiedzamy regularnie fryzjera, wybieramy szampony, odżywki, maski i inne kosmetyki, aby utrzymać włosy w jak najlepszej kondycji. Starannie dobrana pielęgnacja i dieta dobra dla włosów pozwalają uzyskać naprawdę świetne efekty. Warto poświęcić włosom trochę więcej uwagi, bo rozdwojone końcówki i wysuszone pasma, czy problemy ze skórą głowy, żadnej kobiecie nie dodadzą uroku.

Codzienna stylizacja włosów, zanieczyszczenia czy kurz, źle wpływają na skórę głowy i pracę gruczołów łojowych. Włosy stają się matowe, niemiłe w dotyku i przeciążone. Stosowanie szamponu odpowiedniego do rodzaju włosów jest podstawą pielęgnacji skóry głowy i samych włosów, ale nie wystarcza, by efekt zachwycał. Co ciekawe, dobroczynne działanie szamponu można wzmocnić w bardzo prosty sposób, nie wydając majątku.

Dodaj cukier do szamponu i ciesz się rezultatami

Cukier to zło, przynajmniej dla zdrowia i figury. Ale w kosmetyce ten prosty składnik znalazł konkretne zastosowanie — ścieranie zrogowaciałego naskórka. Cukrowy peeling świetnie sprawdza się na skórze głowy, a aplikacja cukru podczas mycia szamponem, to najłatwiejsze rozwiązanie.

Fot. iStok / tycoon751

Fot. iStok / tycoon751

Przepis jest prosty, raz na 3 mycia dodaj łyżkę cukru (białego lub brązowego) do porcji szamponu, a następnie jak zwykle umyj nim włosy i pozostaw na kilka minut. Kryształki cukru usuną nadmiar zrogowaciałego naskórka, pozostałości po kosmetykach i obumarłe włosy, a szampon oczyści i skórę i włosy. Cukier bez problemu spłukuje się z włosów, ponieważ szybko się rozpuszcza. Jeśli chcesz, by pozostał na skórze dłużej, wymieszaj go z niewielką ilością oleju.

Co daje wykorzystanie cukru z szamponem? Taki peeling reguluje pracę gruczołów łojowych, więc zapobiega przetłuszczaniu się włosów i powstawaniu łupieżu. Dzięki złuszczeniu naskórka skóra zrobi się czysta i odświeżona, a pobudzone krążenie krwi pozwoli na lepsze dotlenienie i odżywienie cebulek włosowych, co przyspieszy wzrost włosów i zapobiegnie ich wypadaniu.


 

źródło: www.ofeminin.pl, www.halier.pl

 


Uroda

Przepraszam kochanie, ale nie mam teraz dla ciebie czasu. Co się dzieje, gdy jesteś zbyt zajęty, by pokazać, że kochasz

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
7 listopada 2017
Fot. iStock/bokan76
 

Mówi się, że chorobą naszego wieku jest samotność. Że wszystkie nowoczesne urządzenia, która mają nas ze sobą zbliżyć, umożliwić nam lepszy kontakt i komunikację, paradoksalnie nas od siebie oddalają. Że zamykamy się na siebie, coraz bardziej zabiegani, coraz mniej obecni. Że naszą zmorą jest brak czasu. Jesteśmy zbyt zajęci by żyć, czuć, kochać.

Zdarzyło ci się to na pewno. Na ulicy, może w sklepie spotykasz przyjaciela. Kogoś, z kimś dawniej miałeś naprawdę dobry kontakt. Zatrzymujesz się by zapytać, do u niego, ale masz na to jedynie chwilkę, bo już jesteś spóźniony. On też się spieszy. Nie da się w minutę opowiedzieć wszystkiego, co wydarzyło się przez rok życia, prawda? Więc mówicie sobie kilka zdawkowych rzeczy i może jedną ważną. Obiecujecie sobie telefon i… nigdy nie dzwonicie.

A co jeśli tak właśnie wygląda twój związek? Wracasz wieczorem do domu, zbyt zmęczony, by mówić o tym, jak minął ci dzień, ale co gorsza – zbyt zmęczony, by dowiedzieć się jak minął dzień osobie, którą kochasz. Zasypiacie obok siebie, ale jednak coraz dalej od siebie. Przekładacie ważne rozmowy na „potem, na jutro, na za tydzień”. Przekładacie błahe rozmowy na „później” .

Kiedy nadchodzi weekend, już nie umiesz rozmawiać. Zapadasz się w twój świat, czytasz książkę, oglądasz film. Jest czas, ale nie wiadomo jak go wykorzystać. Jest druga osoba, ale nie wiadomo jak i co jej powiedzieć…

5 bardzo ważnych konsekwencji „bycia zbyt zajętym”

1. Jesteś wiecznie zmęczony

To wcale nie banał. Zmęczonemu człowiekowi umyka w życiu wszystko, co najważniejsze, bo nie starcza mu energii na zauważanie drobnych, prostych przyjemności, z których składa się codzienność.

2. Czas mija ci coraz szybciej

I coraz trudniej wygospodarować go trochę nawet dla samego siebie. Bycie zbyt zajętym niebezpiecznie uzależnia.

3. Jesteś nieszczęśliwy

Bo człowiek „zbyt zajęty” nie ma czasu na odczuwanie szczęścia i radości z tego, że znajduje się blisko kogoś, kogo kocha. I zapomina jak to jest, być szczęśliwym.

4. Szwankuje komunikacja między tobą, a bliskimi ci osobami

Cudów nie ma – jeśli nie poświęcisz ukochanej osobie czasu, przestaniecie się rozumieć. Brak rozmowy, prób nawiązania kontaktu, brak zainteresowania skutkuje nieporozumieniami. I konfliktami.

5. Rozpada ci się związek

Bo nagle okazuje się, że nic o sobie nie wiecie. Że się zmieniliście, oboje. Że przez tak długi czas czuliście się samotni, że już nic nie da się z tym zrobić. Że nagle oboje chcecie czegoś zupełnie innego, ale nie było czasu, by o tym porozmawiać, a teraz jest już za późno.

Zawsze znajdź czas dla tych, których kochasz. Nie czekaj, jutra może po prostu nie być.


Uroda

Wolno i niepewnie czy szybko i dynamicznie? Sposób chodzenia zdradza twój charakter

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
7 listopada 2017
Fot. iStock/bee32

Sposób, w jaki chodzimy, bardzo wiele mówi o naszym zdrowiu i kondycji fizycznej. Szczególnie, gdy mamy wadę postawy lub kończyn dolnych. Bez problemu potrafimy w tłumie ludzi wskazać kogoś, kto może mieć problemy ze zdrowiem, obserwując tylko i wyłącznie jego chód. Tymczasem okazuje się, że sposób, w jaki się poruszamy, bardzo wiele mówi także o naszej osobowości.

Każdy z nas z pewnością zna kogoś, kogo trudno dogonić, a spacer w jego towarzystwie to prawdziwy trening. Bez problemu znajdziemy też kogoś, kto wlecze się i jakby od niechcenia przebiera nogami. Fizjoterapeuci wyróżniają aż 26 rodzajów chodu. Psychologowie również mają w tej kwestii coś do powiedzenia, ponieważ sposób chodzenia wiąże się także z charakterem człowieka.

Ekstrawertyk chodzi szybciej

Naukowcy z Uniwersytetu w Montpellier i Uniwersytetu Stanowego Florydy postanowili sprawdzić zależność między tempem chodzenia, a charakterem. Badacze oparli się na tzw. Wielkiej Piątce. Chodzi o pięć typów osobowości: ekstrawertycznej, neurotycznej, otwartej na nowe doświadczenia, ugodowej i sumiennej. Grupa eksperymentalna została poddana testom, mającym wykazać ich cechy osobowości. Ponadto sprawdzono tempo poruszania się każdej z osób.

Okazało się, że ekstrawertycy chodzą średnio o 6 cm na sekundę szybciej niż introwertycy. Osoby, które poruszają się wolniej wykazują cechy neurotyczne, niski poziom ekstrawersji, a także wykazują się mniejszą otwartością i sumiennością. Przeciwne cechy mają natomiast ci, którzy chodzą szybko.

Ekstrawertyk żyje dłużej?

W badaniu okazało się, że osoby, które poruszają się dynamicznie, cieszą się lepszym zdrowiem i zdolnościami poznawczymi. Najprawdopodobniej ma to związek z większą aktywnością fizyczną. Ekstrawertycy są otwarci na świat i częściej się ruszają, dlatego też ich zazwyczaj bywa szybki i dynamiczny. Dla porównania, osoby z przewagą cech neurotycznych i introwertycznych z reguły nie chcą zwracać na siebie uwagi, czują się niepewnie i są mniej ciekawi świata. Świadczą o tym badania z 2016 roku, które również opierały się na modelu tzw. Wielkiej Piątki.


 

Źródło: Hello Zdrowie


Zobacz także

Naturalnie, że naturalne… ale wcale nie takie drogie! Kosmetyki z BIO składnikami z Rossmanna

Siedem prostych sposobów na utrzymanie promiennej i jasnej cery

Twoje ciało kocha kawę. Poznaj 6 sposobów na jej wykorzystanie w domowych zabiegach pielęgnacyjnych

Twoje ciało kocha kawę. Poznaj 6 sposobów na jej wykorzystanie w domowych zabiegach pielęgnacyjnych