Lifestyle

„Nie przeciągaj pożegnania, bo to męczące. Zdecydowałeś się odejść, to idź”. Cytaty z Małego Księcia

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
23 października 2018
Fot. iStock / mazartemka
Następny

„Straciłeś dla mnie tyle czasu, że poczułem się ważny…”. Najpiękniejsze, prawdziwe, prosto z serca. Cytaty z Małego Księcia.

Najpiękniejsze cytaty z Małego Księcia

Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem.

Człowiek naraża się na łzy, gdy raz pozwoli się oswoić.

Jeśli będziesz przychodził przykładowo o czwartej, zacznę być szczęśliwy już o trzeciej.

Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.

Straciłeś dla mnie tyle czasu, że poczułem się ważny.

czytaj dalej na następnej stronie

Zdjęcia: istock
Lifestyle

Pięć rzeczy, które powinnaś wiedzieć o oszustach (potwierdzone naukowo)

Redakcja
Redakcja
24 października 2018
Fot. iStock/martin-dm
 

Gdybyśmy wiedzieli, że się przewrócimy, to byśmy nie wychodzili z domu – brzmi powiedzenie. Podobnie – gdybyśmy wiedziały, że facet jest oszustem, który nas zdradzi, nigdy byśmy się z nim nie wiązały. Tylko jak go poznać, jak nie przegapić sygnałów? Trudno o kliniczną definicję oszusta, ale jest kilka rzeczy, o których warto wiedzieć na temat mężczyzn (a także o kobiet) z tendencją do zdrady.

Oszuści częściej są fanami rocka

Ponieważ muzyka i seks naprawdę idą ręka w rękę, naukowcy odkryli, że 41 procent zdradzających facetów lubi muzykę rockową najbardziej ze wszystkich innych gatunków. Kolejną kategorią jest muzyka pop (16 procent), muzyka country (11 procent), muzyka klasyczna (7 procent), rap/hip-hop (2 procent).

Oszuści są naprawdę szczęśliwi w swoich związkach

Zdrada nie musi oznaczać, że wasz związek jest nieudany. Większość tych, którzy zdradzają, jest szczęśliwa w swoim życiu i w związku.

Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Rutgers, 56 procent mężczyzn, którzy zdradzili swoje partnerki, było zadowolonych ze swojego związku.

Kobiety częściej zdradzają podczas owulacji

Brzmi to jak z podręcznika „Jak być dobrą żoną” z 1957 roku, ale to prawda. Kobiety czują się bardziej seksowne, gdy ich ciało znajduje się w najlepszym momencie do tego, by zajść w ciążę. To instynkt naszego organizmu, szukamy mężczyzny, który zaspokoiłby nasze pragnienia.

Mężczyźni zdradzają, żeby „naprawić” swoje małżeństwo

To może brzmieć jak najbardziej absurdalna rzecz na świecie, ale według terapeuty rodzinnego dr Susan Mandel, mężczyźni, którzy kochają swoich żony, uważają, że skok w bok, może uratować ich małżeństwo. Wydaje im się, że mogą mieć wszystko i że romans zmniejszy tęsknotę za czymś trudnym do określenia.

Oszuści zazwyczaj zdradzają z kimś, kogo znają

Najczęstszym miejsce do rozkwitu romansu jest praca. Badania wykazały, że 85 procent zdrad zaczyna się w pracy. Co więcej, poznanie kogoś nie jest raczej powodem zdrady, romansujemy z tymi, których znamy, nie tylko z kolegami i koleżankami z pracy, ale także z przyjaciółmi czy sąsiadami.


źródło: Yourtango


Lifestyle

Dlaczego silne i niezależne kobiety nie radzą sobie z mężczyznami i związkami

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
23 października 2018
Fot. iStock/splendens

Jesteś kobietą, która wiele w życiu osiągnęła, ale nie potrafi spełnić się w miłości i związku? Masz za sobą jedno małżeństwo? A może jeszcze nie udało ci się zbudować stałej relacji? Faceci, których spotykasz, przestają dzwonić lub wycofują się po kilku dniach mówiąc, że nie są zainteresowani lub nie czują chemii? Twoja inteligencja i ambicja pomogły ci dotrzeć do tego miejsca, w którym dzisiaj jesteś, więc dlaczego nie są one atrakcyjne dla mężczyzn?

Prawda jest taka, że oczywiście sukces i niezależność są atrakcyjne i nieprawdą jest, że mężczyźni boją się inteligentnych kobiet. Mogą jednak nie czuć się komfortowo przez sposób, w jaki ich traktujesz.

Niech on nie będzie twoim kolejnym pracownikiem

Jeśli odnosisz sukcesy, ciesz się nimi. Bądź w pracy stanowcza, twarda, wielozadaniowa, ale nigdy nie próbuj zarządzać swoim mężczyzną, nie narzucaj mu swoich rozwiązań, opinii. Nie jesteś jego matką, która będzie mu dyktować, co ma zrobić, jak się zachować. On chce czuć się szanowany, podziwiany, a nie nieustannie motywowany do działania.

Jedynym pewnym sposobem na utratę zainteresowania ze strony mężczyzny jest osłabienie jego mocnych stron, umiejętności, świadomości sukcesów. Jeśli chcesz z nim rywalizować i udowadniać, że jesteś lepsza we wszystkim, to na pewno się nie uda.

Przestań kontrolować związek

Bycie silną kobietą często wiąże się z dużą potrzebą kontroli. Skoro planujesz swoje życie zawodowe, wyznaczasz sobie kolejne cele, które osiągasz i ten system się sprawdza, próbujesz go przenieść na inne obszary swojego życia. Ale to tak nie działa. Ty możesz wziąć odpowiedzialność za siebie, ale nie za dwie osoby jednocześnie. Odpuść, pozwól związkowi płynąć, niech on czasami przejmie stery, rozmawiajcie, uzupełniajcie się, ale na miłość boską, nie planuj, co powinno wydarzyć się za tydzień, miesiąc, za pół roku. W takim poczuciu nieustannej kontroli, nikt by nie wytrzymał.

Nie rób za dużo

Jedną z wad bycia doświadczoną, inteligentną kobietą jest to, że czasami wolisz zrobić coś sama, niż czekać, aż ktoś to zrobi. Lekarstwem jest nie pracować aż tak ciężko i cierpliwie poczekać na to, co się wydarzy. Pozwól my decydować, gdzie chce iść, pamiętaj, że ty zawsze możesz odejść, jeśli będziesz się czuła źle w tym związku.

Wiele mądrych i silnych kobiet, instynktownie przejmuje w związku inicjatywę w związku zabijając ich autentyczny potencjał, zniechęcając do siebie mężczyzn, którzy nie chcą w domu rywalizować, którzy chcą się kobietą zaopiekować tak, jak potrafią najlepiej.

Jeśli należysz do twardych kobiet, które mocno stąpają po ziemi odnosząc zawodowe sukcesy, wykorzystuj swoją energię w pracy, w domu naucz się być kobietą, powiedz sobie: „spocznij” i pozwól, by ktoś inny od czasu do czasu decydował o tym, co zjecie na kolację, jaki film obejrzycie i gdzie pojedziecie na wakacje.


źródło: Havetherelationshipyouwant


Zobacz także

Dlaczego róża uwodzi? Odkryj niezwykły potencjał róży

„Dzień dobry, jestem Marysia i nie zabiję się dzisiaj” – Mery Spolsky o smutku i trzech innych emocjach, które rządzą jej życiem

3, 2, 1 START. Świąteczne porządki czas zacząć. Tylko od czego?