Lifestyle Związek

5 rzeczy dotyczących twojego związku, które powinnaś zachować w tajemnicy

Redakcja
Redakcja
10 maja 2018
Fot. iStock/Jasmina007
Następny

Nie zawsze łatwo jest się powstrzymać przed dzieleniem się swoim szczęściem z innymi. Najczęściej plotkujemy z przyjaciółkami, bliskimi koleżankami przy kawie, sprzedając w mniejszym lub większym stopniu wiele szczegółów z naszego związku. Nie zawsze jednak jest to dobry pomysł, bo pewnych rzeczy nie powinno się opowiadać innym ludziom.

Pewnie, że kusi, aby złożyć na kimś ciężar swoich problemów, albo podzielić się radością, ale najczęściej to nie tylko niczego nie wnosi, ale może poważnie zaszkodzić związkowi.

5 rzeczy dotyczących twojego związku, które powinnaś zachować w tajemnicy 

1. Intymne zdjęcia

Na portalach społecznościowych galerie użytkowników aż pękają od zdjęć wszelakich. Można tam natknąć się i na zdjęcia z rodzinnych wycieczek, wspólnie spędzonego czasu na grillu, ale także sytuacji, którymi lepiej się nie chwalić. Pokazywanie nawet przyjaciółce zdjęć z waszych intymnych spotkań, czy aktów, jakie dla ciebie wykonał i wysłał w prywatnej wiadomości ukochany, jest bardzo, ale to bardzo złym pomysłem. To są granice, które nie powinny zostać przekroczone.

2. Finanse

Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach, a kobiety dbające o swój związek też nie powinny o nich rozmawiać ze znajomymi. Ponieważ finanse często bywają powodem rodzinnych kłótni i problemów, należy je rozwiązywać wyłącznie z osobą która ma coś w temacie do powiedzenia. Opowiadanie przyjaciółce, a tym bardziej koleżance o problemach finansowych była zabójcze. Skargi na kwestie finansowe zostaw dla siebie i rozwiąż ten problem z partnerem.

3. Nagłaśnianie kłótni

Pewnie nie raz korci cię, by poskarżyć się przyjaciółce na kłótnie czy różne niesnaski z partnerem. Pamiętaj jednak, że jeżeli już coś się stało i zostało wyjaśnione, nie ma sensu do tego wracać. Spory są zupełnie normalne w każdym związku, to zwykłe życie. Zamiast skarżyć na partnera koleżankom, naucz się iść na kompromis. A gdy walka między wami się kończy, nie ma sensu ponownie rozgrzebywać jej w rozmowie z inną osobą.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle Związek

Microblading. 5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o makijażu permanentnym brwi

Redakcja
Redakcja
10 maja 2018
Fot. iStock/lyashic
Następny

Ładnie zarysowane brwi dodają charakteru kobiecej twarzy. Jednak gdy wykonujemy makijaż oczu, nie zawsze pamiętamy o tym, że brwiami należy zająć się równie uważnie. Tymczasem brakuje nam na to czasu albo nie wiemy jak, i czym je podkreślić, by nie wyglądać groteskowo.

Szczególnie posiadaczki brwi cienkich, źle wyregulowanych lub panie o asymetrycznej twarzy mają kłopot z wyważeniem ich kształtu. W takim przypadku rozwiązaniem problemu jest microblading, czyli makijaż permanentny brwi.

Na czym polega makijaż permanentny?

Microblading polega na wprowadzeniu pigmentu do naskórka. Na brwi nakładana jest maść znieczulająca, po czym kosmetyczka przy użyciu kredki i specjalnych szablonów zaznacza kontury brwi do wypełnienia. Za pomocą specjalnego piórka delikatnie nacina się skórę tworząc zarys włoska, w który aplikowany jest pigment. Mniej więcej po godzinie uzyskuje się naturalny efekt cienkich włosków. Najczęściej po 3-4 tygodniach po wygojeniu brwi można skorygować kształt lub dorysować włoski tam, gdzie jest ich za mało.

5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o makijażu permanentnym brwi 

1. Koszt makijażu permanentnego brwi

Ceny za zabieg wahają się od 500 do 800 zł. W cenę wliczona jest korekta w miesiąc po wygojeniu brwi.

2. Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt microbladingu nie jest widoczny od razu, a po tygodniu, kiedy barwnik trochę zblednie. Makijaż permanentny brwi utrzymuje się zazwyczaj od 1,5 do 2 lat. Trwałość pigmentu zależy nie tylko od wykonania, ale także od typu skóry.

3. Niechciane odcienie

Jak podczas każdego zabiegu, coś może pójść nie tak, dlatego ważne jest, by zabieg wykonała profesjonalistka. Efekt końcowy zależy od rodzaju użytego pigmentu, więc warto mieć pewność, że wszystko pójdzie dobrze. Niektóre barwniki mogą uczynić niemiłą niespodziankę, ponieważ wypłukują się na pomarańczowo lub czerwono. Aby efekt był naturalny, a twarz nie została oszpecona, pigment musi mieć kolor identyczny z kolorem włosów.

4. Nie każdy powinien korzystać z microbladingu 

Ponieważ makijaż wiąże się to z naruszeniem ciągłości skóry, istnieje potencjalne ryzyko zakażenia. Specjaliści określili, że permanentnego makijażu brwi nie powinno się wykonywać podczas :

 • infekcji,
 • stanów zapalnych skóry,
 • uszkodzenia skóry w miejscu pigmentowania,
 • wybroczyn skórnych,
 • ciąży i okresu laktacji,
 • półpaścca,
 • radio lub chemioterapii,
 • menstruacji,
 • świeżych blizn,
 • poparzeń słonecznych,
 • obniżenia odporności organizmu.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle Związek

9 zachowań inteligentnych ludzi, którzy potrafią radzić sobie z toksycznymi osobami

Redakcja
Redakcja
9 maja 2018
Fot. iStock/Sjale
Następny

Nie zawsze trafiamy dla dobrych ludzi, którzy kierują się w życiu szlachetnymi zasadami. Nietrudno znaleźć również takich, którzy wykazują szczególną tendencję do ciągłego krytykowania, robienia złośliwości lub przykrości. Część z nich po prostu nieświadomie popełnia błędy, ale pozostali działają z premedytacją, czerpiąc radość z robienia komuś krzywdy.

To właśnie toksyczni ludzie kradną energię i zabierają chęci do działania.

Co robić w starciu z toksyczną osobą?

Gdy na naszej drodze stają takie osoby, można albo ich unikać, albo próbować stawiać im opór. Zdecydowanie nie mamy większych szans, żeby próbować zmienić ich zachowanie. Unikanie nie jest wcale złą strategią, bo pozwala oszczędzić nerwy, ale są sytuacje, gdy jesteśmy skazani na takie towarzystwo, na przykład w pracy czy w najbliższej rodzinie, gdzie zwyczajnie nie da się omijać toksycznej osoby szerokim łukiem. W takim przypadku trzeba nauczyć się radzić z toksycznymi zachowaniami, aby nie pozwalać się wciągać w gierki czy przepychanki burzące spokój w życiu.

Każda inteligentna osoba stara się omijać niepotrzebne konflikty i stresujące sytuacje. Co więcej, mają oni swoje sprawdzone sposoby na to, jak funkcjonować w takim towarzystwie i nie oszaleć.

9 zachowań inteligentnych ludzi, którzy potrafią radzić sobie z toksycznymi osobami

1. Świadomość własnej siły

Osoby inteligentne, które mają znają swoją wartość, doceniają własne zdolności oraz rozumieją to, że ich zachowanie wpływa na inne osoby, są w łatwiejszej sytuacji od pozostałych towarzyszy toksycznej osoby. Samoświadomość i poczucie własnej siły daje spokój wewnętrzny, który pozwala się zdystansować. Trudno osobie świadomej swojej siły wciągnąć do nieuczciwych gierek.

2. Zdolność do wybaczania

Ludzie inteligentni wybaczają wyrządzone krzywdy, ale nie oznacza to jednocześnie, że zapominają każdą napotkaną przykrość. Roztropnie pamiętają o tym, co spotkało ich ze strony toksycznych ludzi, dzięki czemu pozwalają ponownie nadszarpnąć komukolwiek swojej dobroci i zaufania.

3. Zachowują neutralność emocjonalną

Najtrudniej zachować spokój w momencie, kiedy osoba toksyczna wytacza najcięższe działa. Inteligentni ludzie do końca trzymają fason, nawet jeśli kosztuje ich to wyładowanie się poza towarzystwem osoby toksycznej, na przykład przez bieganie czy relaksujący wieczór. Osoby inteligentne wiedzą, że stosowanie krzyku czy argumentu przemocy jest najgorszą możliwością, bo sprowadza ich do poziomu osoby toksycznej.

4. Ustalają granicę

Jasne ustalenie granic i respektowanie ich przestrzegania sprawia, że osoby toksyczne nie są na tyle odważne, aby próbować je złamać. O wiele chętniej manipulują tymi, którzy takiej siły nie mają. W takim przypadku codziennej styczności z osobą toksyczną, należy być stanowczym, ale uprzejmym, jednoznacznym i bezkompromisowym, bo to gwarantuje zbudowanie wokół siebie strefy bezpieczeństwa, chroniącą przed atakami.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

Jakiego mężczyzny potrzebujesz, a z jakimi się wiążesz? 💘

„Nie rozumiesz, że cię kocham i chcę mieć ciebie tylko dla siebie?”. Życie z zazdrością

„Nie rozumiesz, że cię kocham i chcę mieć ciebie tylko dla siebie?”. Życie z zazdrością

„Żalu już nie mam, a raczej wdzięczność swą wyrazić chciałam, żeś mnie zostawił dla swej młodszej koleżanki”