Go to content

Numerologia. Czy twój facet to wrażliwa „dwójka”, czy tajemnicza „siódemka”?

Oj tam, że niby nie czytamy horoskopów i nie wierzymy we wróżki. Ale nie ma co ukrywać, że nie raz sprawdzamy co to niby miałoby się nam zdarzyć. Znam ludzi z ogromnym dystansem do horoskopów i wszystkiego, co z gwiazdami i kartami związane. Ale znam i te, które przywiązują do tych rzeczy bardzo dużą uwagę. Kto ma rację? Ja nie mam zamiaru rozstrzygać.

Za to ciekawa jestem, jak u was sprawdzają się cechy mężczyzn związane z ich datą urodzenia. Czy faktycznie numerologiczna jedynka to pewny siebie i bezkompromisowy facet, a piątka – podróżnik ciekawy świata?

Jak sprawdzić, jaką liczbą jest wasz facet?

Dodajcie do siebie datę jego urodzenia. Przykładowo, mężczyzna urodzony 14.03.1976 jest czwórką. Dlaczego: 1+4+0+3+1+9+7+6 = 31, czyli 3+1 = 4

Fot. iStock/yuryRumovsky

1/9 Jedynka

Zdobywca

Pewność. Siła. Atrakcyjność.

Mężczyzna „jedynka” to ktoś, kto nie idzie na kompromisy. Zapatrzony w siebie, skupiony na własnych potrzebach, jeśli na czymś mu zależy – walczy do upadłego, także o kobietę, którą wybrał na swoją partnerkę. Urodzony przywódca, który ponad wszystko ceni własną niezależność.

Jedynka siebie stawia na pierwszym miejscu oczekując podziwu, obrażając się na słowa krytyki, za to chętnie słucha komplementów na swój temat.

Bywa szarmancki chcąc pokazać się z jak najlepszej strony. Musi być w nieustannym ruchu, cały czas musi się coś dziać, więc raczej nie licz na romantyczną kolację, ale na wyprawę rowerową albo skok ze spadochronem. Seks z „jedynką” jest najczęściej szybki i gwałtowny.

Jeśli nie znajdzie wystarczającego uznania w twoich oczach – będzie romansował z innymi kobietami.

Fot. iStock / teksomolika

2/9 Dwójka

Wrażliwiec

Czułość. Romantyzm. Empatia

Wiąże się często z silnymi kobietami. Nie jest typem faceta, na którego silnym ramieniu się oprzesz. Trudno mu z podejmowaniem tak zwanych męskich decyzji. On zdecydowanie woli oddać sprawy w czyjeś inne ręce – też kobiety, z którą jest. Ale „dwójka” to bardzo romantyczny mężczyzna, którą ciebie słucha, jest uważny, obserwuje twoje emocje, nastrój. Ceni sobie spokój, domową atmosferę i czas spędzony z ukochaną. I tego też oczekuje od swojej partnerki – romantyzmu z nutką własnej inicjatywy. Nie w głowie mu wielka kariera, wyścig szczurów. Wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia, nie jest skory do romansów. W seksie jest niezwykle czuły.

 

Fot. iStock / pixelfit

3/9 Trójka

Uwodziciel

Kobiety.Wino.Śpiew

Doskonale zna się na kobietach, co potwierdza zawsze otaczający go żeński wianuszek. To idealne połączenie stylu macho męskiej „jedynki” i wrażliwości „dwójki”. Lubi być błyszczeć, być gwiazdą towarzystwa, tryska poczuciem humoru.

Nie zwiąże się na dłużej z kobietą, która marudzi i narzeka. On życie traktuje jak zabawę. Tak samo związek i seks. Ma być wesoło, ma się dużo dziać, intensywnie i aktywnie. Cechuje go zmienność nastrojów, bywa bardzo wybuchowy. Ale tak, jak szybko wybucha, tak szybko gaśnie. Związek z „trójką” z pewnością nie należy do nudnych.

 

Fot. iStock / kieferpix

4/9 Czwórka

Tradycjonalista

Elegancja. Chłód. Spokój.

Garnitur, czyste buty, koszula – słowem nieskazitelny ubiór – po tym od razu poznasz „czwórkę”. To mężczyzna z zasadami, sztywno trzymający się reguł, tradycji i swoich poglądów. Ma problem z okazywaniem uczuć. Jest bardzo chłodny, co można mylić (zresztą niesłusznie) z obojętnością. Ciężko od niego usłyszeć „kocham cię” zwłaszcza w wieloletnim związku. Za to przy nim każda kobieta będzie czuć się bezpiecznie, bo on model rodziny pojmuje bardzo tradycyjnie, dla niego bezpieczeństwo to pewność finansowa i przewidywalność. Zresztą przewidywalność ceni sobie również w seksie. Jeśli jesteś kobietą pełna zapału, energii, kochającą biegać boso po deszczu… cóż, związek z „czwórką” może ci podciąć trochę skrzydła. On nie lubi szaleństwa. Obowiązek, dyscyplina to jego drugie imię. Przy tym mężczyźnie z pewnością będziesz czuć się pewnie.

 

 

Fot. iStock / Everste

5/9 Piątka

Podróżnik

Pasja. Wolność. Inteligencja.

Jest jak kameleon, potrafi dostosować się do różnych sytuacji, znaleźć się właściwie w każdym towarzystwie. Nie zabiega o względy, ale swoim urokiem sprawia, że często jest w centrum uwagi. Ceni sobie wolność, dlatego też poszukuje kobiety dojrzałej i świadomej swojej wartości, by to nie on musiał jej co chwilę udowadniać jaka jest wspaniała – ona sama o tym wie. Nie lubi nudy. Dba o swój rozwój duchowy, ale też chce, by w jego życiu nieustannie coś się działo, dlatego podróżuje, poznaje nowe miejsca, nowych ludzi. Chce to wszystko dzielić z kobietą, którą kocha, która go nie ogranicza, a podziela jego pasje, z którą może porozmawiać. Odchodzi od tej, która go nudzi, która chce ograniczać. Zrozumie, jeśli będziesz chciała wyjechać gdzieś sama, zrealizować swoje pasje. Dla niego, na pierwszym miejscu, liczy się u kobiety inteligencja. Bardzo często działa spontanicznie. Uwielbia zabawę, szaleństwo, za to bywa mało konsekwentny i wytrwały w realizacji zadań, czy celów.

 

Fot. iStock / PeopleImages

6/9 Szóstka

Facet idealny?

Wrażliwość. Uważność. Drobiazgowość.

Dlaczego idealny? Bo niezwykle wrażliwy i empatyczny, dzięki czemu doskonale wyczuwa twój nastrój. Dba o kobietę, którą kocha. Prawi jej komplementy, odnosi się z czułością i zrozumieniem. Zrobi wszystko, żeby ci było z nim dobrze. Cechuje go bardzo wysoka inteligencja emocjonalna, dla niego ważna jest bliskość, a miłość stawia ponad wszystko. W życiu kieruje się intuicją, tym, co czuje. Ale też ulega pokusom, pomimo potrzeby stabilności lubi poeksperymentować – także w seksie. Pokusy czasami go gubią. Czy ma wady? Bywa drobiazgowy, czepiający się szczegółów.

 

Fot. Pixabay / <a href=”https://pixabay.com/pl/cz%C5%82owiek-okulary-hipster-broda-597179/”target="_blank">SnapwireSnaps</a> / <a href="http://bit.ly/CC0-PD”target="_blank">CC0 Public Domain</a>

7/9 Siódemka

Oryginał

Magnetyzm. Tajemniczość. Impulsywność.

Wyobraźcie sobie mężczyznę, który stoi w rogu sali na imprezie, na której ty też jesteście. Przygląda się wszystkim, ale sam jest wycofany. Jest jednak w nim coś takiego, co cię do niego ciągnie. Chciałabyś z nim porozmawiać, pobyć chwilę w jego obecności. A gdy to już się stanie, on okazuje się być tajemniczym mężczyzną, który potrafi czytać ci w myślach. I na tym polega jego urok. Jest introwertykiem, nie lubi obnosić się ze swoimi uczuciami, zamknięty w sobie i wymagający przy wyborze partnerki. Ona musi go intrygować, ciekawić. I choć często romansują, to jednak marzą o tej jedynej. Seks z nimi jest wyjątkowy, bo namiętny, zmysłowy. Trudno się z nim żyje, bo ceni swoją niezależność, może bronić się przed zbytnią bliskością – odsuwać, żeby znowu do siebie przyciągnąć.

 

Fot. iStock / Geber86

8/9 Ósemka

Pracuś

Pracoholizm. Pewność siebie. Powaga

Jego życie składa się z zadań, które musi zrealizować. Żyje pracą, jest pracoholikiem, nie potrafi się od pracy odciąć nawet w domu. Przyzwyczajony do tego, że wydaje polecenia w życiu zawodowym – robi też tak w domu. Dla niego zdobycie kobiety, to także zadanie do wykonania. Zrobi wszystko, by osiągnąć swój cel. Gorzej, że jak już ma, to co chciał, to jego entuzjazm i zaangażowanie słabnie. W związku ceni sobie szczerość, nawet tę najtrudniejszą. Szuka silnej kobiety, która będzie za nim nadążać. Jest pewny siebie, ale nie lubi mówić o uczuciach, skrywa wrażliwość, woli kierować się rozumem niż emocjami, nad którymi – obawia się, że nie będzie potrafił zapanować.

 

Fot. iStock/ NADOFOTOS

9/9 Dziewiątka

Idealista

Empatia. Altruizm. Wartości.

Mężczyzna „dziewiątka” jest bardzo towarzyski. Lubi ludzi, a najbardziej lubi im pomagać. Bardzo często potrzeby innych przedkłada nad własny związek. Zamiast na kolację z tobą, poleci pomóc sąsiadowi przeczyścić zlew, albo wymalować kuchnię. Tak ma. Typowy altruista. Bardzo ceni sobie szczerość, bo sam jest prawdomówny i tego samego oczekuje od innych. Zakochuje się w kobiecie, której życie nie kończy się na dzieciach, domu i pracy. Wręcz przeciwnie, zrozumiałe są dla niego szerokie zainteresowania, realizowanie pasji. Jest wierny, nie zdradza, ponieważ ostatnią rzeczą na świecie, jaką chciałby zrobić, to skrzywdzić drugą osobę. Szybciej zostanie w związku, w którym nie do końca jest szczęśliwy, niż odejdzie, tylko dlatego, by nie ranić.