Lifestyle

9 irytujących uwag, które słyszą ludzie zawierający małżeństwo w młodym wieku

Redakcja
Redakcja
21 kwietnia 2018
Fot. iStock/aldomurillo
Następny

Wiele już powiedziano o najlepszym wieku do zawarcia małżeństwa. Jedni uważają, że najważniejsza jest dojrzałość i stabilizacja w życiu, dla innych natomiast wiek nie gra roli, liczy się wyłącznie uczucie. Teoria, teorią, a życie weryfikuje zasadność każdego związku po swojemu. 

W opinii społecznej zdecydowanie łatwiej w wyścigu do szczęścia mają osoby po studiach, pracujące, mające w dużej mierze uporządkowane życie. Tu wielu wątpliwości nie ma, a bliscy zgodnym chórem życzą nowożeńcom wszystkiego najlepszego. Natomiast nieco inaczej wygląda sytuacja małżeństw, które zawierają ludzie bardzo młodzi, czasem jeszcze nastolatkowie.

W tym przypadku zamiast życzeń padają irytujące pytania i uwagi, bo części obserwatorów w głowie się nie mieści, że oni rzeczywiście mogą być gotowi na ten krok. Niestety gwarancji powodzenia nie ma żadnej, ale tak samo dotyczy to młodszych, jak i starszych kandydatów na małżonków. Zazwyczaj ślub jest głęboko osobistym wyborem, a mimo to, im młodsi ludzie, tym więcej wątpliwości osób postronnych.

9 irytujących uwag, które słyszą ludzie zawierający małżeństwo w młodym wieku 

1. Jesteś w ciąży?

No tak, pierwsze podejrzenie to właśnie ciąża. No bo jaka inna może być przyczyna zawarcia we wczesnym wieku związku małżeńskiego? To musi być wybitnie irytujące, przecież wiele osób buduje związek dłuższy czas, niż przez dwie dyskoteki. Takie lekceważące podejście bywa mało przyjemne, bo młodzi ludzie również mogą być świadomi tego, co wybierają.

2. Wczesny ślub, szybkie rozstanie

Wiek nie musi mieć wiele wspólnego z poziomem zaangażowania w związku. Owszem, rozstanie jest możliwe, ale to zagraża każdemu źle pielęgnowanemu związkowi. Każdy z nas po latach staje się zupełnie innym człowiekiem, więc nikt nie da komukolwiek gwarancji powodzenia.

3. I po co się spieszyć?

Skoro dwudziestolatkowie mogą stworzyć podstawy wspólnego życia — dlaczego mieliby nie poradzić sobie w małżeństwie? Jeśli komuś szkoda czasu na budowanie nieformalnego związku lub ten związek trwa od kilku lat, to dlaczego komentuje się chęć poślubienia ukochanego człowieka?

4. To zła decyzja

Z niewiadomych powodów pewni ludzie, zupełnie nieproszeni, wchodzą w rolę wyroczni, wieszcząc klęskę małżeństwa. Każdy jednak powinien przeżyć życie po swojemu, i to, co jest w oczach jednej osoby beznadziejnym pomysłem, w oczach kogoś innego będzie receptą na szczęśliwe życie.

5. Nie chcecie pożyć?

To jedno z pytań, które sugerują, że tuż po zawarciu związku małżeńskiego, kończy się normalne życie. Nie będzie młodości, nie będzie zabawy, za to szybko przyjdą pieluchy i męcząca codzienność. Ślub, mimo że jest poważnym zobowiązaniem, nie oznacza, że od tej pory para musi wyrzec się wszelkich przyjemności. Można żyć tak jak dawniej, tyle że z obrączką na palcu.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

Czy można uniknąć zaangażowania się w zły związek?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
21 kwietnia 2018
Fot. iStock/AntonioGuillem
 

Czy złej miłości, złej relacji da się uniknąć? Czy można przewidzieć, że związek jest dla nas więcej niż niekorzystny i skończy się katastrofą? Gdyby to było możliwe, udałoby się nam oszczędzić wielu niepotrzebnych emocji, łez i uchronić się przed wieloma życiowymi komplikacjami.

Naukowcy uważają, że są cztery mechanizmy interakcji, które pozwalają nam przewidzieć koniec związku. Są to krytyka, pogarda, ofensywność  i  defensywność. Unikanie złych relacji – i budowanie dobrych – polega na umiejętności wyczucia, w którym momencie zaczynamy wciągać się w owe mechanizmy lub stajemy się ich ofiarami. Oprócz tego, nigdy nie należy zapominać o tym, że związek to wymiana satysfakcjonujących obie strony interakcji, spełniających potrzeby obojga partnerów. Jeśli osoba, z którą się spotykasz nakłania cię do zrobienia czegoś dla niej, nie mając ci do zaoferowania nic, taka interakcja nie zajdzie.

Nie jest egoizmem oczekiwanie, że twoje potrzeby zostaną zaspokojone.

Lekkomyślnością jest natomiast „ślepe” poświęcanie się dla nowo poznanego partnera i udowadnianie mu natychmiast, jak wiele jesteśmy w stanie dla niego zrobić. Każda wymiana powinna zostać zrównoważona, niekoniecznie z precyzyjną dokładnością – czasem wystarczy jedynie okazanie wdzięczności za coś, co otrzymaliśmy od partnera.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz zdrowych relacji, unikaj interakcji z osobami, które grożą, obrażają lub w inny sposób manipulują tobą, aby uzyskać coś dla siebie, nie dając w zamian nic wartościowego. Unikaj też traktowania innych w ten sposób. Następnie zbuduj relację, w której zarówno ty, jak i twój partner jesteście sobie w stanie dać coś pozytywnego i zaspokajacie nawzajem swoje potrzeby.


Na podstawie: psychologytoday.com

 


Lifestyle

Stress off Festiwal już w ten weekend!

Redakcja
Redakcja
20 kwietnia 2018
Fot. iStock / martin-dm

21-22.04.2018 r. odbędzie się w Szczecinie Stress off Festiwal, gdzie w trakcie  24 wykładów i 48 warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z wieloma metodami umożliwiającymi pracę zarówno z ciałem, jak i umysłem.

Celem festiwalu jest między innymi popularyzacja stosowania naturalnych metod wspomagających zdrowie oraz podnoszenie świadomości dbania o szeroko pojęte zdrowie. Impreza ta tworzona jest z myślą o integracji ludzi o podobnych zainteresowaniach, jak również umożliwienie im dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami dotyczących podnoszenia jakości zdrowia w szerokim jego znaczeniu. Działania kierowane są m.in. do różnego rodzaju terapeutów (masażystów, fizjoterapeutów, naturoterapeutów) oraz osób spoza branży medycznej, zainteresowanych stosowaniem terapii niwelującej stres dnia codziennego.

Partnerem medialnym wydarzenia jest nasz portal, a my z ogromną przyjemnością polecamy Wam drogie Panie ten wyjątkowy event.

Warsztaty i wykłady będą się odbywały w szkole podstawowej nr 54, w samym centrum Szczecina.

Strona internetowa wydarzenia: www.stressoff.pl

Facebook: Stress Off Festiwal


Zobacz także

Do ślubu w sukni Agaty Młynarskiej. Wyjątkowa akcja wspierająca kobiety chore na raka

Horoskop walentynkowy 2019

Horoskop walentynkowy 2019

Gdybym miała znowu brać ślub, to tylko w trampkach!