Go to content

Istnieje co najmniej 9 powodów, dla których lepiej się rozwieść niż tkwić nieudanym związku

Fot. iStock/KatarzynaBialasiewicz

Kiedy zastanawiasz się czy odejść, trudno nie skupić się na negatywach. Myślimy: jak sobie sama poradzę, jak dam sobie bez niego radę, jak ta decyzja wpłynie na moje dzieci, czy już zawsze będę sama? Te obawy są zrozumiałe, jednak warto zwrócić uwagę na pozytywne strony tej trudnej decyzji.

Dlaczego? Jest co najmniej 9 powodów, dla których lepiej się rozwieść niż tkwić w niezdrowym i nieszczęśliwym związku.

Małżeństwo może dać poczucie bezpieczeństwa, ale rozwód daje ci szansę na lepsze życie

Trwanie w złym małżeństwie może nam zapewnić bezpieczeństwo, ponieważ mimo, że złe, jest przewidywalne. Rozwód daje nadzieję, nadzieję na lepsze życie, na radość, na spotkanie kogoś, z kim będziesz szczęśliwa.

Bycie samotnym rodzice jest lepsze niż zakorzenianie dzieciom niezdrowego związku

Dla dzieci nasze relacje są modelowe, prędzej czy później utkną w tym samym, co poznały na naszym przykładzie. Zapytaj siebie, co chcesz im dać, co chcesz, by naśladowały. Tkwienie w związku, w którym są nieszczęśliwe, czy odwagę w podejmowaniu własnych decyzji i bycia odpowiedzialnym za swoje wybory.

Rozwód otwiera drogę do poznania właściwego partnera

Rozwód jest zawsze bolesny. Ale gorsze jest oczekiwanie na moment, kiedy już to się skończy, kiedy zapadnie ostateczny wyrok. Potem przychodzi ulga. To poczucie uwolnienia się pozwala na swobodę w poznaniu kogoś nowego, przy kim będziesz mogła być sobą.

Rozwód pozwala skupić się na sobie

Po rozwodzie odnajdziesz się na nowo, pokochasz i uwierzysz w siebie. Znajdziesz spokój oraz szczęście, których nie byłaś w stanie doświadczyć przez lata trwania w nieszczęśliwym związku.

Rozwód nie jest najgorszą, jaka może się zdarzyć twoim dzieciom. Trwanie we wrogim życiu domowym jest

Rozwód nie jest najgorszą rzeczą, która może się zdarzyć Twoim dzieciom. Życie we wrogim domu jest

Dla dobra dzieci – to najczęstszy argument, żeby jednak zostać razem, bo boimy się, jak nasze dzieci poradzą sobie w sytuacji rozwodu, nie chcemy usłyszeć: to twoja wina, że taty z nami nie ma. Ale warto pamiętać – każda rzeczywistość jest dla dziecka lepsza niż trwanie w domu, gdzie panuje wzajemna wrogość, gdzie każdy z domowników jest nieszczęśliwy.

Pamiętaj, że istnieje duża różnica między samotnością a samotnością

Paradoksalnie rozwód pozwala cieszyć się samotnością, bo to radość z bycia w zgodzie ze sobą, a nie poczucie osamotnienia, pomimo tego, że z kimś jesteśmy.

Po rozwodzie możesz skierować swoją energię na ważne dla ciebie obszary życia

Jeśli zrobiłaś wszystko próbując ratować swoje małżeństwo, wiesz, ile energii cię to kosztowało. Ale już koniec z tym, skierują swoje chęci i siłę w rzeczy, które wynagrodzą twoje zaangażowanie, w relacje, które cię budują i są dla ciebie ważne.

Zasługujesz na partnera, który inwestuje w relację tyle samo, co ty

Rozwód zawsze jest lepszy niż małżeństwo bez miłości, bo każdy z nas zasługuje na to, by być kochanym.

Stracisz męża, ale nie stracisz szczęścia

Rozwód przynosi szczęście, bo pozwala się na nie otworzyć, bo w końcu decydujesz, czego chcesz, kim jesteś. Pomyśl, czy marnować czas, którego nie mamy za wiele, na zły związek, w którym nie jesteś szczęśliwa, czy lepiej rzucić wyzwanie życiu i zawalczyć o siebie?


źródło: huffintonpost.com