Go to content

8 rzeczy, które mogą zmienić twoje życie na lepsze w ciągu jednego roku

Piękna kobieta z burzą loków
fot. Adriana Prestes/Unsplash

Tak często porównujemy się do innych. Każdej z nas zdarza się też pomarzyć o tym, że zamienić się z kimś na życia. Bo inne mają lepiej. Bo mają więcej szczęścia, lepsze możliwości, łatwiejszy start. Bo są ładniejsze, mądrzejsze, bardziej przebojowe. A przecież tak naprawdę, wszystko dzieje się w głowie. Jedynym ograniczeniem jesteśmy my same. To nasze reakcje blokują nas przed osiągnięciem sukcesu.

Pozytywne zmiany będą namacalne. Nieodwracalnie wpłyną na twoje życie, na twój sposób postrzegania świata i innych. Zobaczysz wyraźnie, że są rzeczy, bez których twoja codzienność jest lepsza, a ty – spokojniejszy, w harmonii z samym sobą.

8 rzeczy, które mogą zmienić twoje życie na lepsze w ciągu zaledwie jednego roku

Przestań narzekać i zacznij doceniać to, co już masz

Nie wiesz nawet jak ta zmiana wpłynie na jakość twojego życia. Okaże się, że jesteś prawdziwą szczęściarą. Przekonasz się, że z wielu rzeczy nawet nie zdawałaś sobie sprawy. Masz dach nad głową, pełną lodówkę, przyjaciół – są ludzie, którzy tego nie mają. Doświadczenie uczy nas, że zbyt wiele wymagamy od losu, a zbyt mało od siebie.

Nie bój się samotności, odkrywaj się w niej na nowo

Stanąć oko w oko z sobą samą to wyzwanie. Nie zawsze jest łatwo, wyjście ze strefy komfortu może naprawdę zaskoczyć. Własne błędy i słabości widać jak na dłoni, gdy jesteśmy same, gdy patrzymy na siebie bez filtra, niczego nie ukrywając. Warto dobrze wykorzystać ten czas, skupić się na sobie.

Pożegnaj się z ludźmi, którzy nie wnoszą do twojego życia nic pozytywnego

To nie jest łatwe, zwłaszcza gdy mamy problem z asertywnością. Ale niestety, toksyczne relacje z innymi są dla nas szczególnie szkodliwe i wyjątkowo wyczerpujące emocjonalnie. Pozbycie się tych więzi to prawdziwa ulga. Z perspektywy czasu zrozumiesz, jak ważna jest to zmiana.

Wybierz jedną umiejętność, którą chciałabyś rozwinąć i włóż w ten rozwój całą swoją energię

Nie ma co łapać kilku srok za ogon. Skoncentruj się na jednej rzeczy i staraj się robić ją dobrze.

Poświęć się celowi, który sobie wyznaczyłaś, nie patrz w przeszłość

Odpuść to, czego już dawno nie zmienisz. Przeszłość to zamknięty rozdział, a ty powinieneś zrobić sobie grafik na tu i teraz, oraz na bliską przyszłość. Idź wyznaczoną ścieżką, a do tyłu oglądaj się tylko po to, by czerpać z doświadczenia.

Ćwicz codziennie, dla lepszego samopoczucia

Ruch, wysiłek, endorfiny… Oprócz lepszej formy fizycznej, zdobędziesz też lepszą formę psychiczną, co jest teraz szczególnie ważne. Opracuj sobie plan treningowy i ćwicz np codziennie rano, przed śniadaniem. Zaczniesz dzień w lepszym nastroju i… z lepszym krążeniem.

Popełniaj błędy i ucz się na nich

Wyciąganie wniosków z własnych pomyłek, to jedna z najwspanialszych lekcji o życiu. Twoje własne doświadczenia są warte więcej niż rady życzliwych osób. Jeśli nie przeżyjesz pewnych rzeczy sam, jeśli nie odczujesz pewnych konsekwencji na własnej skórze, nie będziesz mieć motywacji by coś zmienić, pozostaniesz bierny.