Lifestyle

Pięć rzeczy, których nie powinniśmy czyścić papierowym ręczniczkiem

Redakcja
Redakcja
24 września 2018
Fot. iStock/PavelRodimov
 

Nie wyobrażam sobie kuchni bez papierowych ręczników, zwłaszcza, że nienawidzę ścierek, szmat i innych tego typu rzeczy, które po dwóch użyciach zaczynają śmierdzieć i w dodatku gromadzą masę bakterii. U mnie bez papierowego ręcznika, jak bez ręki.

Okazuje się jednak, że pewnych rzeczy nie powinniśmy nimi czyścić:

Okulary

Okazuje się, że dzisiejsze soczewki mają na sobie powłokę, którą może porysować suchy ręcznik papierowy, dlatego lepiej użyć miękkiej szmatki, jeśli nie chcesz ich zniszczyć.

Zakurzone drewniane meble

Okazuje się, że nawet wydawałoby się miękki papierowy ręcznik może porysować wykończenia mebli, dlatego najlepiej do ścierania kurzy użyć miękkiej ściereczki zwilżonej pastą do mebli.

Plamę na dywanie

Próba usunięcia mokrej plamy na dywanie papierowy ręcznikiem, sprawi, że ten się namoczy, rozdrobni i zostanie w włóknach dywanu, a tego już bardzo trudno się pozbyć.

Sprzęt techniczny

Podobnie jak w przypadku mebli, tak i delikatne urządzenia papier może porysować – chodzi tu zwłaszcza o ekran monitora czy telefonu, telewizor.

Czarną bluzkę

To bardzo kiepski pomysł. Jeśli w pierwszy odruchu będziesz chciała usunąć plamę ręczniczkiem papierowym, pomyśl dwa razy. Mokry ręczniczek pozostawi białe ślady i całość będzie wyglądać jeszcze gorzej niż na początku.


źródło: Goodhouskeeping


Lifestyle

Myślisz o sobie: „Jestem niewystarczająco dobra”? Czas zmierzyć się z wewnętrznym krytykiem. Jest na to siedem sposobów

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
24 września 2018
Fot. iStock/Rohappy
 

Ile razy w ciągu tygodnia słyszysz: „Nie jestem wystarczająco dobra”? I to nie od innych, ale od głosu, który jest w tobie, od wstrętnego wewnętrznego krytyka, który zawirusował twoje naturalne oprogramowanie. Czas się obudzić, wyjść z autodestruktywnego myślenia i pomyśleć o sobie dobrze. Odkryć swoje prawdziwe ja, bez fałszywych podpowiedzi krytyka.

Jak to zrobić? Odrzuć wzór pod tytułem: „Jestem niewystarczająco dobra” i zacznij myśleć o sobie inaczej.

Przestań się porównywać

Porównywanie się z innymi – niezależnie od tego, czy jest to top model, czy współpracownik, czy znajoma z siłowni prowadzi w ślepy zaułek. Porównując się zawsze będziesz czuć się niedowartościowana. Dlatego tak ważne jest zauważanie swoich mocnych stron i pozytywnych cech. Poświęć trochę czasu, by je w sobie odnaleźć, bo one tam są, tylko ty ich teraz nie dostrzegasz.

Prowadź dialog ze swoim wewnętrznym krytykiem

Wewnętrzny krytyk składa się z negatywnego mówienia o tobie, powtarza wszystko to, co ułyszałaś w dzieciństwie. Słyszysz może?

„Nie rób tego, bo ludzie cię nie polubią i będą na ciebie źli”

„Musisz pracować ciężej”

„Nie jesteś wystarczająco sprytna”

„Nie jesteś kochana”

„Nie zasługujesz na to, by być kochana”

„Za mało się starasz”

Czas porozmawiać z twoim wewnętrznym krytykiem pamiętając, że on chroni cię, zapewniając ci bezpieczeństwo, tyle, że jego intencje nie poszły w dobrą stronę.

Kiedy słyszysz w swojej głowie negatywne osądy na swój temat, zacznij myśleć pozytywnie, wymieniaj to, w czym jesteś dobra. Zmień głos krytyka na ten pozytywny o motywujący.

Wzmacniaj siebie

Zamiast mówić co „powinnaś”, co „musisz” robić czuć wybierz to, czego chcesz. Jest to o wiele bardziej wzmacniające. Nie mów: „Ja muszę”, tylko „Ja chcę”.

Przestań się identyfikować z porażkami

Jesteś czymś więcej niż swoimi błędami, porażkami, wyglądem. Jeśli nie zdałaś jakiegoś testu, to nie znaczy, że jesteś porażką. Jeśli masz trudności ze znalezieniem pracy, nie znaczy, że jesteś przegraną. Nie pozwól by problemy wpływały na twoje poczucie własnej wartości.

Bądź autentyczna

Kłamstwa najbardziej niszczą naszą samoocenę. Żyjemy w kłamstwie, gdy błędnie przedstawiamy rzeczywistość naszego doświadczenia lub prawdę o nas samych. Kiedy decydujesz się być kimś, kim nie jesteś, robisz to, ponieważ myślisz, że nie jesteś dość dobra. Tymczasem bycie sobą pozwala drugiej osobie poznać i docenić to, kim naprawdę jesteś.

Określ swoje pragnienia i potrzeby

Potrzeby są zazwyczaj tym, co jest dla nas ważne. Jeśli ktoś nie podziela twoich poglądów, ma inne wartości, inne potrzeby, możesz poczuć się zagubioną, pomyśleć, że to, czego chcesz, nie jest wystarczająco ważne. Pamiętaj – masz prawo do swoich potrzeb, określ je, nie obniżaj swoich standardów. Realizacja swoich potrzeb sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi. Nie możesz na przykład odrzucić potrzeby bezpieczeństwa w związku, tylko dlatego, że twój partner nie uważa tego, za istotne.

Kochaj i akceptuj siebie

Bezwarunkowa miłość oznacza, że kochasz siebie bez względu na wszystko. Kochaj siebie bez potrzeby osądzania.

Jesteś wystarczająca. Nie musisz być super kobietą i nie musisz udowodniać swojej wartość, by zdobyć czyjąś miłość. Zapamiętaj – nie powinnaś być kochana za to, co robisz, ale za to, kim jesteś.


Lifestyle

Jak czyścić i przechowywać skórzaną kurtkę

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
24 września 2018
Jak czyścić i przechowywać skórzaną kurtkę
Fot. iStock / a-wrangler

Prawie każda kobieta, w pewnym momencie swojego życia, inwestuje w tę idealną i o to w szafie zjawia się magiczna, skórzana kurtka. To modowy, ponadczasowy strzał w dziesiątkę. Ale jak czyścić skórzaną kurtkę i jak ją przechowywać, żeby była z nami już „na zawsze”?

Kurtka skórzana to różnorodność i możliwości. Możesz ją nosić dosłownie do wszystkiego! Nie ma butów ani torby, które by do niej nie pasowały. Niezależnie od tego, które dżinsy czy bluzkę wybierzesz, zawsze wygląda świetnie! A sukienka? Och, jak bardzo lubimy parować sukienki dla dziewczynek ze skórzaną kurtką, by cukier się nie przelewał.

Właśnie dlatego skórzana kurtka, to jedna z tych rzeczy, które nie wychodzą z mody.

Skórzane kurtki są dostępne w różnych modelach, rodzajach skór i kolorach, ale cokolwiek wybierzesz, powinnaś o to dobrze zadbać. Dobrze dopieszczona skórzana kurtka przetrwa niejedno pokolenie (ja mam tę, którą na 18-tkę kupiła sobie moja mama!). Kilka rad, jak czyścić i przechowywać skórzaną kurtkę z pewnością się przyda!

Skórzana kurtka – jak czyścić i przechowywać?

#1

Jeśli właśnie kupiłaś swoją nową kurtkę – zapobiegaj katastrofą przed jej użyciem. Zapobieganie jest kluczem do zachowania jak najlepszej jakości skóry. Możesz kupić spray, który sprawia, że ​​kurtka jest wodoodporna, a także chroni ją przed plamami i podobnymi wpadkami. Ale jeśli już nosiłeś swoją „skórę”, pomiń ten krok.

#2

Jeśli przypadkowo złapie cię deszcze i kurtka jest mokra, nie martw się. Po prostu zostaw ją do wyschnięcia na własną rękę. Używanie wszelkiego rodzaju ciepła bardzo niszczy skórę. Żadnych suszarek i grzejników! Zapomnij o suszarce lub czymś w tym stylu, po jednym takim wybryku, będziesz musiała się na zawsze z kurtką pożegnać.

#3

Alkohol i skóra nie powinny się spotykać. To samo dotyczy tuszu i skóry. Ale co z plamami? Wstyd nosić takie cudo z plamą, no wstyd… Jest jeden wyjątek dotyczący tych substancji.

Żeby się nie wstydzić, możesz użyć alkoholu do usunięcia plam z atramentu. Użyj białej bawełnianej szmatki i zwykłego alkoholu do wycierania plamy. To powinno wystarczyć. Jeśli nie, po prostu szukaj profesjonalnej usługi czyszczenia.

#4

Zawsze nakładasz odżywkę na włosy, prawda? Powinnaś zrobić to samo ze skórzaną kurtką. Kup dobrą, profesjonalną odżywkę do skóry i nałóż na kurtkę zgodnie z instrukcją.

Z całą pewnością nie należy pomijać tego kroku po usuwaniu plam wodnych lub jakichkolwiek innych. Zapobiegnie to pękaniu kurtki lub jej starszemu wyglądowi!

#5

Powinnaś przechowywać kurtkę w suchych i zimnych miejscach. Nie zostawiaj jej w pobliżu grzejnika lub w wilgotnym pomieszczeniu. To wydłuży jej żywotność i będziesz mogła ją nosić i kochać przez całe życie.


źródło: makeup-mania.net


Zobacz także

Za co kochamy Jurka Owsiaka. W końcu nie tylko za WOŚP!

„Krystyna nie wie, że dziś można wszystko. I że życie może być przyjemne, a przyszłości nie należy się bać”

Kobieta po 40-tce jest dojrzała, świadoma i interesująca. Pie*dolę to, chcę być młoda! W dupie mam tę niby „lepszą jakość”