Go to content

Pięć rzeczy, których nie powinniśmy czyścić papierowym ręczniczkiem

Fot. iStock/PavelRodimov

Nie wyobrażam sobie kuchni bez papierowych ręczników, zwłaszcza, że nienawidzę ścierek, szmat i innych tego typu rzeczy, które po dwóch użyciach zaczynają śmierdzieć i w dodatku gromadzą masę bakterii. U mnie bez papierowego ręcznika, jak bez ręki.

Okazuje się jednak, że pewnych rzeczy nie powinniśmy nimi czyścić:

Okulary

Okazuje się, że dzisiejsze soczewki mają na sobie powłokę, którą może porysować suchy ręcznik papierowy, dlatego lepiej użyć miękkiej szmatki, jeśli nie chcesz ich zniszczyć.

Zakurzone drewniane meble

Okazuje się, że nawet wydawałoby się miękki papierowy ręcznik może porysować wykończenia mebli, dlatego najlepiej do ścierania kurzy użyć miękkiej ściereczki zwilżonej pastą do mebli.

Plamę na dywanie

Próba usunięcia mokrej plamy na dywanie papierowy ręcznikiem, sprawi, że ten się namoczy, rozdrobni i zostanie w włóknach dywanu, a tego już bardzo trudno się pozbyć.

Sprzęt techniczny

Podobnie jak w przypadku mebli, tak i delikatne urządzenia papier może porysować – chodzi tu zwłaszcza o ekran monitora czy telefonu, telewizor.

Czarną bluzkę

To bardzo kiepski pomysł. Jeśli w pierwszy odruchu będziesz chciała usunąć plamę ręczniczkiem papierowym, pomyśl dwa razy. Mokry ręczniczek pozostawi białe ślady i całość będzie wyglądać jeszcze gorzej niż na początku.


źródło: Goodhouskeeping