Lifestyle

7 symptomów depresji, o których byś nigdy nie pomyślała

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
21 listopada 2018
Fot. iStock / OcusFocus
 

Umysł każdego człowieka jest niezwykle złożony. Nie ma jednego schematu, według którego można by „naprawić” jego działanie. Gdy mówimy o objawach depresji, istnieją postawy, stany i zachowania, które na pozór nie mają nic wspólnego z zaburzeniami depresyjnymi, ale ostatecznie to właśnie z nich biorą swoje źródło. 

7 symptomów depresji, o których byś nigdy nie pomyślała

1. Objawy fizyczne niezwiązane z chorobą

Mowa tutaj o bólach mięśni, które nagle pojawiają się bez szczególnego powodu, oraz dolegliwościach takich jak migreny, częsta niestrawność, nagłe zawroty głowy i inne zaburzenia tego typu. Idziesz do lekarza i okazuje się, że „nic ci nie jest”. Ale twoje problemy nie znikają.

2. Zmiana częstotliwości spotkań z innymi osobami

Nagle spoglądasz wstecz i zdajesz sobie sprawę, że zawsze odkładasz na później wszystkie spotkania towarzyskie. Wydaje ci się, że jesteś zbyt wyjęty, że nie masz ochoty, siły.

3. Wolniejsze ruchy

Jest to jeden z tych objawów depresji, które pozostają niezauważone. Mózg osoby chorej na depresję działa inaczej niż osoby szczęśliwej, zdrowej. Depresja ma wpływ na motorykę, a ruchy stają się wolniejsze.

4. Atopowe zapalenie skóry

Nauka nie określiła jeszcze jasno związku między atopowym zapaleniem skóry a depresją. Jednak badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Wisconsin (USA) wykazało, że istnieje relacja między stanem psychicznym a pojawieniem się egzemy.

5. Za dużo czasu przed telewizorem

Zbyt dużo oglądania telewizji, spędzanie zbyt dużej ilości czasu przed ekranem komputera lub telefonu komórkowego może być objawem depresji. Jest to sposób na izolowanie się.

6. Brak pożądania seksualnego

Kiedy pragnienie seksualne znika i gdy ten fakt się przedłuża, możliwe, że kryje się za tym depresja, często związana z brakiem akceptacji swojego ciała i lękiem przed bliskością.

7. Częste błędy i omyłki

Gdy cierpimy na depresję, umysł działa wolniej. Mamy  trudności z koncentracją  i planowaniem działań. Zapominamy, mylimy fakty, trudniej nam się uczyć.


Na podstawie: nospensees.fr


Lifestyle

15 rzeczy, o których musisz wiedzieć, mówiąc „przepraszam”

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
21 listopada 2018
Fot. iStock/TheRabbitHolePictures
 

Z „przepraszam” jest zawsze problem. Niektórzy unikają tego słowa jak ognia, inni wypowiadają bez głębszej refleksji, bo po prostu „tak wypada”. Tymczasem jest kilka rzeczy, o których powinniśmy wiedzieć. 

1. Mówienie przepraszam nie czyni nikogo słabszym, wręcz przeciwnie – sprawia, że inni nabierają do ciebie większego szacunku.

2. Powiedzenie „przepraszam” pokazuje, że dbasz o uczucia bliskich ci osób. 

3. Ci, którzy nie przepraszają, nie chcą brać na siebie odpowiedzialności za to, co zrobili, przerzucają winę na innych. W ten sposób niszczą ważne dla nich relacje.

4. Jeśli nie przepraszasz, bo uważasz się za ideał, który nie popełnia błędu, lepiej nigdy z nikim się nie wiąż, ani nie wymagaj, by ktoś zaangażował się w związek z tobą. 

5. Nie czekaj, aż będzie za późno na powiedzenie „przepraszam”. Przepraszaj, gdy tylko zdasz sobie sprawę, że kogoś skrzywdziłeś.

6. Przyznaj się do błędu, to tego, że zraniłeś. To wbrew pozorom tylko wzmocni twój związek. 

7. Nawet jeśli uważasz, że nie zrobiłeś nic złego, tak długo, jak ktoś, kogo kochasz, czuje się zraniony przez ciebie, przeprosiny są potrzebne. Nie poniżaj niczyich uczuć.

8. Prezenty nie rozwiążą problemu. Bądź wystarczająco odważny, by dostrzec uczucia najbliższej ci osoby, zamiast udawać, że ich nie ma. 

9. Nie powtarzaj w kółko za co przepraszasz. To pokazuje twoją nieszczerość.

10. Nie chowaj się za seksem. Tylko dlatego, że po kłótni uprawialiście seks, nie znaczy, że przeprosiny nie są potrzebne. 

11. Nie przepraszaj w kółko Jeśli powiedziałeś, przepraszam, a partner czy partnerka ci wybaczyli, przestań się użalać nad sobą i idź dalej.

12. Czasami wszystko, co jest potrzebne, aby uratować twój związek, brzmi „przepraszam”.

13. Łatwiej jest przeprosić swojego szefa, przyjaciół, klientów niż swojego partnera czy partnerkę, a przecież to oni  powinni być najważniejsi.

14. Nauczcie swoje dzieci, by przepraszały. Dajcie im dobry przykład przepraszając, gdy traktujesz je niesprawiedliwie, surowo lub gdy nie dotrzymaliście słowa. 

15. Pamiętaj, że miłość mieści wiele wad. W związku nikt nie oczekuje, że będziemy doskonali, ale zawsze zostanie doceniony wysiłek, gdy staramy się stać coraz lepsi.


źródło: Standardmedia


Lifestyle

Piękno jest w tobie, ale jak je wydobyć i pielęgnować?

Redakcja
Redakcja
19 listopada 2018
Fot. Materiały prasowe

W dzisiejszych czasach coraz bardziej świadomie dbamy o swoją urodę, pielęgnując ciało i tuszując niedoskonałości. Poszukujemy specjalistów, którzy rozwiążą nasze problemy natury estetycznej. Czym kierować się wybierając klinikę, która profesjonalnie i komfortowo zadba o pielęgnację naszego wyglądu – podpowiada Blanka Pawłowska, ekspert beauty i właścicielka Kliniki Młodości.

Szukając zaufanego miejsca –  zobaczmy kto i jak je tworzy

Od wieków w sztuce najpiękniejsze obrazy czy rzeźby powstają z pasji. W każdej dziedzinie życia, a szczególnie w tej związanej z podkreślaniem urody  i wydobywaniem piękna za pomocą zabiegów pielęgnacyjnych, makijażu czy medycyny estetycznej, liczy się chęć ciągłego doskonalenia i umiejętność pracy zarówno z zespołem, jak i z wymagającymi Klientami.

W moim przypadku, pomysł na klinikę urody zrodził się z potrzeb moich Klientek, u których wykonywałam zabiegi makijażu permanentnego, a które sygnalizowały potrzebę kompleksowego zaopiekowania się ich wyglądem, prosząc o liczne porady. Moja pasja do zdobywania wiedzy w branży beauty rozpoczęła się kilkanaście lat temu od zainteresowania wizażem i kosmetologią. Następnie rozwijałam się w obszarze makijażu permanentnego i mikropigmentacji medycznej, szkoląc się u polskich i zagranicznych profesjonalistów. Zdobyłam uznanie wśród Klientek, które doceniły moją pracę i polecały moje usługi kolejnym znajomym, prosząc o coraz bardziej kompleksowe podejście do ich potrzeb. Dlatego wykorzystując kilkunastoletnie doświadczenie w branży beauty, zdecydowałam się po wielu miesiącach przygotowań i kompletowania zespołu specjalistów  stworzyć Klinikę Młodości. – opowiada Blanka Pawłowska.

Fot. Materiały prasowe

Klinika powstała z myślą o kompleksowym podejściu do dbania o urodę, ale również z przekonaniem, że piękno warto podkreślać subtelnie, nie zmieniając na siłę rysów twarzy. Oferując możliwość konsultacji u wybitnych specjalistów w zakresie kosmetologii, medycyny estetycznej, modelowaniu sylwetki, dietetyki, dermatologii, psychologii i trychologii – klinika jest w stanie zaoferować całe spektrum zabiegów dopasowanych indywidualnie do potrzeb poszczególnych osób. Liczy się również atmosfera, która ma zapewnić Klientom komfort, poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że są w miejscu, gdzie mogą się zrelaksować i oddać w ręce zaufanych specjalistów. Wiedza merytoryczna, doświadczenie, nowoczesny sprzęt i ciągły rozwój – to sprawia, że Klinika Młodości ma niezbędne zaplecze, aby uzyskać skuteczne efekty w dbaniu o wygląd swoich Klientów.

Fot. Materiały prasowe

 

Nowoczesne technologie w służbie piękna

Rozwój technologii od lat jest wykorzystywany w branży beauty, aby uzyskiwać lepsze i trwalsze rezultaty zabiegów, radzić sobie z niedoskonałościami estetycznymi natury czy problemami skóry. Również w Klinice Młodości z myślą o najlepszych efektach naszych usług, postawiliśmy na szeroki zakres technologii high-tech (HIFU, lasery, plasma, geneo, RF mikroigłowy). W doborze odpowiedniego sprzętu i technologii pomagają nam specjaliści. Zawsze jednak najpierw efekty sprawdzamy na sobie i jak jesteśmy w 100% przekonani do możliwość uzyskania pożądanego efektu, wprowadzamy dane rozwiązanie do oferty. Nowoczesne, profesjonalne urządzenia, umożliwiające realizację skutecznych zabiegów na twarz i ciało to ważny atut kliniki, która chce aktywnie się rozwijać i proponować Klientom usługi najwyższej jakości. Dziś trudno sobie wyobrazić klinikę urody czy gabinet medycyny estetycznej bez profesjonalnych urządzeń do m.in. głębokiego liftingu, usuwanie rozstępów blizn potrądzikowych czy laserów zamykających naczynka.

Fot. Materiały prasowe

W Klinice Młodości dobierając sprzęt analizowałam wraz z współpracującymi z nami specjalistami problemy, z jakimi przychodzą do nas Klienci. Diagnozowaliśmy mechanizm powstawania danego problemu estetycznego i poszukiwaliśmy nowoczesnych, ale bezpiecznych urządzeń, które mogą zapewnić skuteczną terapię. Pracując od lat w branży beauty zdaje sobie sprawę, że samo urządzenie nie czyni cudów. Kluczowe znaczenie ma wiedza i kwalifikacje specjalistów, lekarzy posługujących się urządzeniami do realizacji zabiegów oraz precyzja działania. Właściwie zdiagnozowany problem estetyczny, dobór odpowiedniego zabiegu realizowanego na wysokiej jakości urządzeniu i dobrze dobrane parametry do potrzeb – to czynniki decydujące o sukcesie w wykorzystywaniu zaawansowanych technologii w naszej pracy. – tłumaczy Blanka Pawłowska, właścicielka warszawskiej Kliniki Młodości.

Zabiegi z efektem WOW

Wśród zabiegów pielęgnacyjnych i odmładzających, dostępnych na polskim rynku, są takie, które przy profesjonalnym i precyzyjnym wykonaniu, przynoszą wspaniałe efekty. Niektóre z nich to faktycznie nowość z zagranicznych rynków, czasami nawet tak odległych jak Korea, a niektóre są realizowane od dawna znaną, ale ulepszoną metodą.

Fot. Materiały prasowe

Na szczególną uwagę zasługuje na przykład zabieg HIFU, czyli nieinwazyjny lifting twarzy i ciała bez użycia skalpela. Jeszcze niedawno ten zabieg ze względu na wysoką cenę był dostępny dla wąskiego grona, natomiast w chwili obecnej prawie każdy może sobie pozwolić na wymodelowanie twarzy, likwidacje tzw. „chomiczków”, likwidację zmarszczek. Ostatnio do Polski dotarł również zabieg BB Glow, realizowany z wykorzystaniem serum pochodzenia koreańskiego, wzbogaconego o naturalne ekstrakty roślinne, komórki macierzyste, peptydy oraz niacynamid. Dzięki zawartości substancji czynnych i dodatków pigmentacyjnych, pozwala na efektowne rozjaśnienie, wygładzenie kolorytu skóry oraz intensywną rewitalizację.

Oba zabiegi są dostępne w Klinice Młodości i cieszą się dużym zainteresowaniem, ale przede wszystkim ze względu na widoczne efekty zyskują pozytywne opinie. Sama poddałam się zabiegowi BB Glow i jestem zachwycona rezultatem rozjaśnienia, wyrównania kolorytu mojej skóry. – komentuje Blanka Pawłowska, właścicielka Kliniki Młodości.

Warte polecenia są również zabiegi medycyny estetycznej pod warunkiem, że wykonujemy je w rekomendowanej klinice. Dobrze podany botox czy kwas hialuronowy sprawia, że od razu wyglądamy młodziej, a efekty utrzymują się przez długie miesiące. W okresie jesienno –zimowym warto skorzystać również z zabiegów złuszczających stary, zrogowaciały naskórek. To idealny czas na peelingi chemiczne – kwasy, zabieg Geneo, laserowy peeling węglowy, czy też zabiegi łączone. Wybrane kliniki na rynku, w tym Klinika Młodości Blanki Pawłowskiej wykonują również autorskie procedury  zabiegów, wykorzystując szereg możliwości technologicznych i wiedzę ekspercką. Nie zawsze jeden zabieg czy jedna technologia wystarczy, dlatego istotne jest również łączenie terapii,  aby była ona skuteczna i przynosiła widoczne efekty.

Dbając o twarz często zapominamy o ciele, które również oprócz ćwiczeń potrzebuje relaksu i profesjonalnej pielęgnacji. Dlatego nieustannie rekomenduję zabiegi na ciało, od tych najprostszych jak dobry masaż po bardziej zaawansowane, jak modelowania, likwidacja tłuszczu czy cellulitu. Aktualnie do dyspozycji mamy wiele nowoczesnych technologii i sprawdzonych metod, m.in.: lipolizę, RF, laser biostymulujący, endermologię,  karboksyterapię, czy HIFU.  – mówi Blanka Pawłowska, właścicielka Kliniki Młodości.

Dbając o siebie i korzystając z usług kliniki urody, medycyny estetycznej, nie zapominajmy, że najskuteczniejsze efekty przynosi codzienna, regularna pielęgnacja domowa, wspomagana zabiegami gabinetowymi.

Fot. Materiały prasowe

Klinika Młodości Blanki Pawłowskiej jest przykładem miejsca, które powstało z pasji, gdzie można poddać się nowoczesnym zabiegom z zakresu nieinwazyjnej medycyny estetycznej pod opieką profesjonalistów. To również przede wszystkim, zgodnie z ideą założycielki kliniki, projekt realizujący kompleksowe podejście do atrakcyjnego wyglądu i zdrowia. Zdaniem Blanki Pawłowskiej osiągniecie pięknego efektu w dbaniu o twarz i ciało ze wsparciem medycyny estetycznej, możliwe jest tylko przez połączenie zdrowego odżywiania, pozytywnego myślenia oraz aktywnego trybu życia.


Artykuł powstał we współpracy z Klinika Młodości Blanka Pawłowska


Zobacz także

On też czuje tę presję – co piąty facet uważa, że NIE jest atrakcyjny! Daj mu wsparcie – REGULAMIN KONKURSU

Taki tata to prawdziwy skarb. Stanął na scenie koło swojej córki i z nią… zatańczył balet

Feministka ze mnie taka, jak z Pani Premier fashionistka… Jest w „feminizmie” coś takiego, co odstrasza nawet kobiety