Lifestyle

Ubóstwia lody i nienawidzi ludzi, którzy karmią się padliną. Wakacyjny express z bezkompromisową Magdą Gessler

Agnieszka Żukowska
Agnieszka Żukowska
26 czerwca 2019
Fot. TVN, materiały prasowe
 

Jest bez wątpienia jedną z najważniejszych postaci polskiego showbiznesu – bezkompromisowa, odważna, kolorowa i apodyktyczna. Dzisiaj już nie sposób wyobrazić sobie bez niej „Kuchennych rewolucji”, o jej wyjątkowym programie „Odkrycia Magdy Gessler” w Food Network nie wspominając!  Właśnie zainwestowała w kolejny biznes, a nam opowiedziała o swoich ukochanych lodach z dzieciństwa…

Agnieszka Żukowska: Pani pierwsze lody, jaki miały smak?

Magda Gessler: To były lody waniliowe, zrobione wspólnie z dziadkami w domu, a ja miałam wtedy trzy latka.

Pani dzieciństwo, wspaniałe, magiczne, ukształtowało Panią. Co trzeba dostać, żeby przez całe życie iść tak odważnie po swoje marzenia?

Nie wiem czy odważnie ale rzeczywiście dostałam wszystko, o czym marzyłam i pragnęłam. Wychowała mnie babcia z dziadkiem. Czułam się księżniczką od urodzenia, byłam kochana i ubóstwiana. Nie znaczy to, że byłam lepsza od innych ale wiedziałam, że to, co myślę jest ważne i należy się tego trzymać, i że nikt mi mojego zdania nie zmieni. Miałam sześć lat, mieszkałam na Muranowie, było normalnie. Nie było lepiej ani gorzej ale ja z całą pewnością byłam księżniczką dla swoich bliskich.

A Pani córka? Czy Lara też jest księżniczką?

Nie, ona jest księżną. Ona jest bardzo serio, oficjalna i bardzo odpowiedzialna. To ja jestem bardzo dziecinna.

A gdyby Pani miała czarodziejską moc i mogła wpłynąć na innych… Co by to było?

Na pewno zażyczyłabym sobie, żeby zniknęła nienawiść, brak liberalności wobec innych, inwalidów, dzieci, żeby Polska była pełna kolorowych ludzi. Nienawidzę nienawiści, nienawidzę hejtu, nienawidzę ludzi, którzy karmią się padliną. A tych ludzi jest strasznie dużo, bo są bardzo nieszczęśliwi. Życzę im szczęścia.

Czego się Pani nie dotknie, zamienia Pani w złoto. Biznes lodowy, to kolejne wyzwanie i pewnie kolejne spełnienie marzeń? Jakie będą Pani lody? Gdzie je będziemy kupować?

Będziemy kupować w dziesięciu miejscach w całej Polsce do końca roku, a potem dalej! Ubóstwiam lody. Nigdy w życiu nie jadłam lepszych lodów niż na Kubie i w Komorowie u mojej babci. Tam narodziło się to pragnienie. Pamiętam dźwięk dzwonka, kiedy jechały lody. Moje ukochane były kokosowe.

W ilu smakach będzie można je u Pani kupić?

A w ilu Pani zechce! Na razie jest czternaście ale będzie dwadzieścia, zawsze dziesięć stałych. Wiadomo wanilia, śmietanka z prawdziwej polskiej śmietany z mleczarni, z prawdziwego mleka, jajka eko, do tego wszystkiego kogiel-mogiel, najlepsze truskawki, czekolada, pistacja, orzech włoski, biała czekolada z maliną. Obłęd! I do tego lody dla dorosłych – proseco, malina z bordo, camparii z sokiem pomarańczowym, pinakolada. Wspaniałe, prawda?


Lifestyle

Pijesz ciepłą wodę z cytryną każdego ranka? Dowiedz się, dlaczego warto wprowadzić ten nawyk do codziennej rutyny

Redakcja
Redakcja
28 czerwca 2019
Fot. Pixabay / LeonTing / CC0 Public Domain
 

Kiedy termometr za oknem wskazuje 30 stopni o 8 rano, zimna woda może wydawać się bardzo orzeźwiająca, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że w  rzeczywistości utrudnia ona proces wchłaniania składników odżywczych podczas trawienia, ponieważ nasz organizm musi skupić się najpierw na rozgrzaniu temperatury ciała.

Już w starożytnej kulturze chińskiej i indyjskiej wierzono, że picie gorącej wody po przebudzeniu pomaga poprawić trawienie. Dziś niektórzy twierdzą nawet, że gorąca woda może wpłynąć pozytywnie na twój układ nerwowy. Picie zimnej wody do posiłku w chińskiej kulturze jest postrzegane jako brak równowagi,  Chińczycy zazwyczaj popijają obiad gorącą herbatę lub ciepłą wodą.

Wiecie dlaczego warto wprowadzić nawyk picia gorącej wody z cytryną do porannej rutyny? Tak przygotowany napój:

Oczyszcza drogi oddechowe

Kiedy jesteś chory, wszyscy zalecają ci popijanie gorącej herbaty, bo to pozwoli szybciej pozbyć się kataru lub infekcji zatok. Gorąca woda szybciej niż zimna przemieszcza śluz, co może przyspieszyć tempo rekonwalescencji.

Picie gorącej wody rano pomoże ci lepiej oddychać,  sok z cytryny dodatkowo wzmacnia układ odpornościowy dzięki dużej ilości przeciwutleniaczy.

Wspomaga trawienie

Ciepła woda poszerza naczynia krwionośne i zwiększa przepływ krwi do jelit, co pomaga przyspieszyć trawienie. Taki napój pomaga również utrzymać lepszy poziom nawodnienia, co oznacza, że ​​organizm szybciej pozbywa się toksyn.

Koi nerwy

Ponieważ organizm musi ogrzać zimną wodę do naturalnej temperatury ciała, wymaga to zużycia większej dawki energii. Ma to wpływ na układ nerwowy, może zwiększać uczucie niepokoju i stresu przez cały dzień. Picie ciepłej wody może pomóc Ci się zrelaksować i odczuwać mniej stresu, zwłaszcza jeśli dodasz cytrynę. Wykazano, że ten owoc poprawia nastrój i stabilizuje emocje. Może także poprawić koncentrację i skupienie dzięki aktywacji neuroprzekaźnika zwanego noradrenaliną, który wpływa na część mózgu kontrolującą naszą uwagę.

Działa na zaparcia

Gorąca woda pomaga skurczyć jelita, podczas gdy zimna woda może znacznie spowolnić działanie enzymów trawiennych. Jeśli cierpisz na zaparcia, picie ciepłej wody o poranku może pobudzić jelita. Dodatkowo cytryna zawiera formę rozpuszczalnego błonnika zwanego pektyną, która może poprawić zdrowie jelit i wpłynąć pozytywnie na trawienie cukrów i skrobi. Może to pomóc w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi i zapewnić regularne wypróżnienia.

Tyle właściwości w dwóch, naturalnych składnikach – warto się samemu przekonać jak wpłyną one na stan naszego zdrowia.


Na podstawie: powerofpositivity.com


Lifestyle

Stań na własnych nogach, załóż swój wymarzony biznes

Redakcja
Redakcja
26 czerwca 2019
Fot. Materiały prasowe

„Stań na własnych nogach” – to nowa akcja firmy Rossmann zachęcająca kobiety do zakładania własnych biznesów. Ruszyły zgłoszenia do programu!

Wiele kobiet hobbystycznie szyje dziecięce ubranka, wyrabia domowe maseczki, zdobi świece czy ramki na zdjęcia. Obdarowują nimi rodzinę, przyjaciół i znajomych przyjaciół. Akcja Rossmanna to szansa na to, by przestać działać „po godzinach” i „na boku”, ośmielić się rozpocząć działalność na  większą skalę. Sprawić by pasja stała się źródłem utrzymania.

„Stań na własnych nogach” ma zachęcić kobiety do pochwalenia się swoimi wyrobami. Granty, które mogą dzięki temu zdobyć, umożliwią im udoskonalenie produktów i rozwój własnego biznesu. Pomogą w tym członkowie Klubu Rossmann oraz Fundacja Mamo Pracuj, która od lat wspiera aktywizację zawodową kobiet i właśnie dlatego została partnerem merytorycznym akcji.

Posiadaczki aplikacji Rossmann PL, będące osobami fizycznymi bądź prowadzącymi jednoosobową działalność gospodarczą, mogą zgłaszać swoje pomysły na biznes za pośrednictwem strony internetowej www.rossmann.pl/stannawlasnychnogach. Aby to zrobić należy: zaakceptować regulamin konkursu, wypełnić formularz zgłoszeniowy, dołączyć fotografię lub filmik o produkcie, a także jego opis. Do zgłoszenia należy także dodać tzw. biznesplan, ale uspokajamy: na stronie będzie dostępny specjalny dokument, który ułatwi jego samodzielne przygotowanie. Co ważne – biznesplan jest wyłącznie dla wiadomości jury i nie będzie publikowany – wiadomo: konkurencja nie śpi. Produkty można zgłaszać w pięciu kategoriach: uroda, zdrowie, moda i akcesoria, drobne artykuły wyposażenia wnętrz oraz artykuły dla dzieci. Na zgłoszenia klubowiczki mają czas do 20 lipca.

Kolejnym etapem konkursu będzie głosowanie na jeden z (maksymalnie) 50 najlepszych, zdaniem jury, zgłoszonych projektów. W komisji zasiądą przedstawiciele firmy Rossmann oraz Fundacji Mamo Pracuj. Oceniane będą: oryginalność, innowacyjność, walory użytkowe i artystyczne produktów. Od 1 sierpnia do 5 września wszyscy posiadacze aplikacji Rossmann PL będą mogli głosować na jeden z projektów. Nazwiska trzech wygranych poznamy we wrześniu.


Zobacz także

Jak uczyć się języków obcych skutecznie i bez stresu? 7 praktycznych wskazówek lektorki

kaszotto gryczane

Kaszotto gryczane z botwinką, kurczakiem, marchewką i ziołami

Kiedy zobaczyłam go pierwszy raz, pokazałam go z daleka przyjaciółce a potem siedziałyśmy wzdychając