Lifestyle

6 chorób, których objawem jest zmęczenie

Redakcja
Redakcja
16 lutego 2018
1 z 6

Anemia

Fot. iStock / stock_colors

W przypadku anemii organizm nie produkuje wystarczającej ilości czerwonych ciałek krwi i hemoglobiny, która odpowiada za przenoszenie do komórek organizmu tlenu i składników odżywczych. Organizm jest niedożywiony, brakuje energii, mogą pojawić się problemy z wypadaniem włosów, bladość skóry, problemy z koncentracją, a następnie omdlenia. Anemia może pojawić się na skutek niedoborów żelaza, witaminy B12 lub kwasu foliowego.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

5 zachowań, dzięki którym jesteśmy uznawani za atrakcyjnych

Redakcja
Redakcja
16 lutego 2018
Fot. Materiały prasowe
 

„Jak ona to robi?” – myślimy o koleżance mającej duże powodzenie u płci przeciwnej i zawsze otoczonej sporym gronem przyjaciół i znajomych, chociaż niekoniecznie jest pięknością, która prowadzi niesamowite życie. Bycie postrzeganym jako atrakcyjnym to nie tylko zasługa tego, jak wyglądamy, a przyciąganie do siebie ludzi nie jest wyłącznie domeną tych, którzy prowadzą życie pełne przygód np. zdobywają Himalaje czy zwiedzają odległe zakątki świata. Co sprawia, że jesteśmy atrakcyjni dla innych?

Wielu ludzi uważa, że atrakcyjność to w głównej mierze ich wygląd. Uroda z pewnością jest tym, co zwraca uwagę innych osób w pierwszym momencie, jednak jeśli poza wyglądem człowiek nie ma zbyt wiele do zaoferowania, jego atrakcyjność w oczach rozmówców szybko maleje. Oto 5 zachowań, które sprawiają, że jesteśmy odbierani za bardzo atrakcyjnych dla otoczenia.

Pewność siebie

Do kawiarni wchodzą dwie kobiety: jedna, całkiem ładna, ale bardzo niepewna siebie, z miną jakby chciała powiedzieć „nie patrzcie na mnie, ja tak sobie nieśmiało weszłam i siądę gdzieś z boku” i druga, która zdecydowanym i pełnym gracji krokiem przemierza lokal i nie stresuje się spojrzeniami innych osób. Osoba pewna siebie przykuwa uwagę i wzbudza ciekawość, ponieważ instynktownie wysyła sygnały, że jest kimś interesującym. I nie zastanawia się na każdym kroku, co inni o niej wtedy pomyślą – jej dobra samoocena nie jest uzależniona od cudzych opinii i aprobaty otoczenia.

Tylko nie maruda!

Mężczyzna umawia się na randkę z piękną dziewczyną. Przychodzi na spotkanie, jest pod wrażeniem jest urody i wdzięku. Wchodzą do restauracji, zaczynają rozmawiać i… czar pryska. Jego towarzyszka narzeka dosłownie na wszystko: a to lokal jakiś mało elegancki, bywała w lepszych, menu średnie, kelner jakiś powolny, zamówione danie niesmaczne, u niej w pracy fatalna atmosfera itd. Jeżeli większość rozmów z daną osobą polega na wysłuchiwaniu jej narzekań, to nic dziwnego, że staje się coraz mniej atrakcyjna  w oczach innych. Dla porównania – osoba, która każdą rozmowę rozpoczyna z uśmiechem nawet gdy opowiada o swoim pechowym dniu,  przyciąga do siebie pozytywną energią i jest postrzegana jako atrakcyjniejsza.

Ma pasje. Nieudawane

Osoby, które mają swoje pasje i je realizują, są postrzegane jako atrakcyjne – o ile oczywiście nie zaczną zanudzać nimi otoczenia i opowiadać o nich non stop bez sprawdzenia czy inni chcą o tym ciągle słuchać. Pasja to nie to samo, co przypominanie sobie od czasu do czasu, że można by coś zrobić w danym kierunku, albo wręcz udawać zainteresowanie jakąś dziedziną, żeby wydać się komuś bardziej interesującym. Wybranie się raz w roku na przejażdżkę rowerową czy jednorazowe wyjście na siłownię nie uczyni nas wielkimi miłośnikami „dwóch kółek” czy fanów zdrowego trybu życia. Pasja, to coś robimy ze względu dla siebie, a nie dla kogoś komu np. chcemy zaimponować lub żeby tylko „się pokazać”.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Indywidualistka

Kto wydaje się być bardziej atrakcyjnym rozmówcą: osoba, która nie ma własnego zdania, woli przytakiwać innym i boi się zrobić coś według własnego pomysłu, bo lepiej „wtopić się w tłum” czy ktoś, kto ma odwagę być sobą i chodzić własnymi ścieżkami? Indywidualistka nie obawia się kolorowo ubierać – a że się wtedy wyróżni i być może narazi na krytykę? To problem krytykujących, a nie jej! Jako pierwsza testuje nowe trendy i np. wybierze się na przejażdżkę po mieście stylowym rowerem elektrycznym jak np. eLille Le Grand czy wypróbuje nieszablonową metodę nauki języków. Człowiek, który nie boi się być sobą, przyciąga innych jak magnes – zwłaszcza we współczesnym świecie pełnym sztuczności i udawania kogoś kim się nie jest.

Uśmiech i umiejętność aktywnego słuchania

Wiecznie skwaszona mina, skupienie na własnej osobie i brak zainteresowania rozmówcą, któremu nie daje się dojść do słowa  – to najlepszy i najszybszy sposób na, aby stracić na atrakcyjności w oczach drugiej osoby. Nie ważne jak świetnie byśmy nie wyglądali, z jakiej niesamowitej podróży byśmy nie wrócili, albo czego niebywałego byśmy nie dokonali – ludzie coraz rzadziej będą chcieli spędzać czas w naszym towarzystwie. Atrakcyjni stajemy się wtedy, gdy zarażamy uśmiechem i aktywnie słuchamy tego, co mówią do nas inni. W relacjach damsko-męskich np. przed pierwszą randką, warto nie tylko skupić się na tym, w co się ubierzemy i o czym będziemy rozmawiać, lecz również poćwiczyć uśmiech – jak pokazują badania, uśmiech podnosi atrakcyjność kobiety w oczach nawet dziesięciokrotnie.

Modne ubrania, zabiegi kosmetyczne czy zrzucenie nadprogramowych kilogramów nie sprawią nagle, że będziemy przyciągać do siebie ludzi jak magnes, jeśli poza „zewnętrznymi” zmianami nie będzie kryło się coś więcej – większa pewność siebie, częsty uśmiech i pozytywne nastawienie do życia.


Informacja prasowa


Lifestyle

To, w jakim miesiącu się urodziłaś, wiele mówi o tym, jakiego partnera potrzebujesz

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
16 lutego 2018
1 z 1

To, w jakim miesiącu się urodziłaś, wiele mówi o tym, jakiego partnera potrzebujesz

Fot. istock/Anchiy

Sierpień

Bywasz nieufna i bardzo wrażliwa. Najlepiej poczujesz się w związku z mężczyzną, co do którego uczciwości nie będziesz miała żadnych wątpliwości. To musi być ktoś taktowny i kulturalny.

Wrzesień

Potrzebujesz intelektualnego wyzwania, by być szczęśliwą w związku. Fascynuje cię nauka i logika. Zawsze chcesz poszerzać swoją wiedzę. A więc musisz znaleźć partnera, który ci dorówna i może podzielić się z tobą swoją pasją.

Październik

Musisz być z mężczyzną, który nigdy nie uzna cię za pewnik. Jesteś niesamowitą kobietą, miłą, dobrą, hojną. Właśnie dlatego często bywasz wykorzystywana. Potrzebujesz partnera, któremu daleka jest manipulacja ukochaną osobą.

Listopad

Miewasz kompleksy i swoje dziwactwa, bywasz niezrozumiana. Właśnie dlatego naprawdę musisz znaleźć sobie człowieka, który będzie ciebie ciekawy, który będzie chciał cię poznawać i zaakceptuje twoją „inność”.

Grudzień

Zabawa. Tego właśnie potrzebujesz. Jesteś głęboko emocjonalna i wrażliwa. Zbyt często bywasz smutna.  Potrzebujesz partnera, który sprawi, że naprawdę zrozumiesz, co znaczy żyć i wywoła uśmiech na twojej twarzy.


Na podstawie: relrules.com

PoprzedniNastępny

Zobacz także

6 zachowan toksycznych ludzi

Czujesz, że ucieka z ciebie życie i jesteś w pułapce, gdy ich spotykasz? 6 zachowań toksycznych ludzi

Przetrwaj odrzucenie. Dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy cierpliwie czekają

Kup babo rower, żaden lowelas tak cię nie odmłodzi! Wsiadłam, pojechałam, żyję i mam się świetnie. Jak testowałam "miejskie cudo"

Kup babo rower, żaden lowelas tak cię nie odmłodzi! Wsiadłam, pojechałam, żyję i mam się świetnie. Jak testowałam „miejskie cudo”