Go to content

6 błędów w naszych letnich stylizacjach – też je popełniasz?

fot. iStock/ AleksandarNakic

Choć latem w modzie wolno nieco więcej i stawiamy przede wszystkim na luz i wygodę, to jednak nie wszystko ujdzie nam płazem. Każdej z nas mogą zdarzyć się błędy stylizacyjne i modowe wpadki, zwłaszcza wówczas, gdy żar leje się z nieba, a wysokie temperatury biją kolejne rekordy. Zobaczcie, co nie wypada nawet latem i czego powinnyśmy się wystrzegać.

Zbyt krótko

Spódniczka mini i króciutkie szorty są wspaniałe na upały, ale nie pasują do każdej okazji! Ochłodę przyniesie też luźna, przewiewna spódnica i z pewnością nikt się nie oburzy i nie powie, że to nieodpowiedni strój. Nie każdy ma ochotę na oglądanie cudzej bielizny wystającej spod spodenek, więc wychodząc na miasto, do pracy czy w celu załatwienia spraw urzędowych, upewnij się, że jesteś odpowiednio ubrana.

Zbyt obcisło

Przyklejone do ciała ubrania nie zapewnią ochłody, wręcz przeciwnie! Poza tym podkreślają każdą niedoskonałość, fałdkę czy oponkę i nie każdy powinien decydować się na opięte stroje. To, że się w coś mieścisz, nie znaczy, że pasuje!

Sztuczne materiały

Ubrania ze sztucznego materiału, który nie przepuszcza powietrza, to bardzo zły wybór na słońce i upały. W sekundę będziesz zlana potem, ugotowana i poczujesz się bardzo niekomfortowo, gdy pod pachami czy na plecach pojawia się plamy z potu. Latem lepiej jest wybrać naturalne materiały, takie jak len, czy bawełna.

Złe buty

Na plaży w szpilkach a do pracy w basenowych japonkach? Zgroza! Także i obuwie trzeba dobrać do sytuacji, miejsca i okazji. W niektórych zawodach obowiązuje dress code, którego nawet podczas upałów trzeba przestrzegać. Górskie szlaki, nadmorska plaża czy biwak nad jeziorem to nie miejsce na wieczorowe buty i zaprezentowanie najnowszych szpilek – dodatkowo może się to okazać niebezpieczne!

Wszędzie w kostiumie

Rozumiemy, że upały, że sklep jest zaraz obok plaży, że w kostiumie najwygodniej, ale weźmy pod uwagę tez innych! Może ktoś nie ma ochoty oglądać obcych kąpielówek, gołych torsów lub ręczników owiniętych wokół bioder?

Biustonosz na widoku

Wystające spod bluzki ramiączka i miseczki biustonosza to nie jest najlepszy pomysł – sprawdź przed wyjściem, czy wybrana bielizna pasuje do danej bluzki lub sukienki, po co później męczyć się i gimnastykować próbując ją zakryć.  No chyba, że to biustonosz ma być najważniejszy i grać pierwsze skrzypce w twojej stylizacji – postaw zatem na jakiś fantazyjny kolor lub wzór i dobrą jakość!


Na podstawie: www.macademiangirl.com      www.ofeminin.pl

Zapisz

Zapisz