Lifestyle

5 mln zł na 5-lecie programu „Pomagamy jak umiemy”

Redakcja
Redakcja
9 listopada 2021
 

Program „Pomagamy jak umiemy” realizowany jest w Rossmannie od 2017 r. Podczas czterech pierwszych edycji, udało się dotrzeć z pomocą o wartości 18,5 mln zł do ponad 600 organizacji w całej Polsce. W tym roku, dzięki klientom, skanującym podczas zakupów aplikację Rossmann PL , udało się zebrać kolejne 5 mln zł – dla organizacji wspierających kobiety.

Tegoroczna, piąta edycja jest jubileuszowa. Miała być inna od wcześniejszych, dlatego od 2021 r. Do współpracy w akcji „Pomagamy jak umiemy kobietom” zaproszono 60 organizacji, działających na rzecz kobiet, które na co dzień:

  • organizują pomoc psychologiczną, prawną, a niekiedy również medyczną dla kobiet doświadczających przemocy
  • wspierają samotne mamy, w tym także nastoletnie – oferując im schronienie i pomoc w znalezieniu pracy i mieszkania
  • organizują pomoc wytchnieniową dla niezwykle obciążonych psychicznie opiekunek chorych i niepełnosprawnych dzieci, które bardzo często nie pozwalają sobie nawet na skromne przyjemności, jak wyjście na spacer czy do fryzjera
  •  walczą z ubóstwem menstruacyjnym
  • organizują mieszkania treningowe, umożliwiają kontynuację nauki, a także pomoc w znalezieniu pracy dziewczętom opuszczającym placówki pieczy zastępczej.

W tym roku, oprócz wsparcia rzeczowego, w postaci środków higieny osobistej, podpasek, tamponów, chemii domowej, pieluszek i kaszek dla dzieci przekazano darowizny finansowe na realizację konkretnych projektów wskazanych przez współpracujące z Rossman organizacje.

Dzięki tym pieniądzom w 2021 r. udało się m.in:

  • wydłużyć z 6 do 12 godzin pracę infolinii dla ofiar przemocy Niebieska Linia oraz uruchomić portal, na którym można szukać wsparcia, informacji czy wziąć udział w webinarach
  •  zatrudnić opiekunki i opiekunów medycznych, którzy poprzez Fundację Ktoś oraz Fundację Między Niebem a Ziemią pomogli kilkudziesięciu rodzinom osób zależnych oferując swój czas, wiedzę oraz wsparcie
  • nawiązać współpracę z prawie 100 szkołami w całej Polsce – i razem z Kulczyk Foundation rozpocząć realizację pilotażowego programu przeciwdziałającemu ubóstwu menstruacyjnemu w Polsce
  • wesprzeć Fundację Po Drugie, która wybuduje dom dla samotnych nastoletnich mam.

Na początku 2022 r. ruszy kolejna edycja „Pomagamy jak umiemy Kobietom”. Pamiętajmy, że każde zakupy w Rossmannie, w trakcie których zeskanujemy swoją kartę w aplikacji Rossmann PL zwiększają pulę pomocy przekazanej przez Rossmanna wybranym organizacjom. Klienci sami zdecydują komu będą przekazywać uzbierane na koncie punkty CSR, listę organizacji biorących udział w „Pomagamy jak umiemy Kobietom” ogłosimy w styczniu 2022r.


Lifestyle

Policja w największym schronisku dla psów. Niektóre z nich to „żywe trupy”

Redakcja
Redakcja
10 listopada 2021
 
Ponad 100 zagłodzonych i chorych zwierząt odebranych zostało w wyniku kilkudniowej interwencji policji, prokuratury i Stowarzyszenia „Pogotowie dla Zwierząt” w schronisku dla psów, w Wojtyszkach pod Sieradzem. – Niektóre z tych psów to „żywe trupy” – mówi Grzegorz Bielawski, który kierował akcją ratunkową. Organizacja apeluje o pomoc w adopcji psów i wsparcie w ich leczeniu.

Schronisko w Wojtyszkach jest największe w Polsce. Przebywa tu kilka tysięcy zwierząt. Zdaniem wolontariuszy interwencja w tym miejscu była konieczna, ponieważ od lat dochodziło tam do znęcania się nad zwierzętami. W roku ubiegłym Stowarzyszenie „Pogotowie dla Zwierząt” zlikwidowano schronisko w Radysach pod Olsztynem, gdzie odebrano ponad tysiąc psów w ciężkim stanie. W Wojtyszkach pod Sieradzem do sprawdzenia jest o wiele więcej zwierząt. Z zebranych dowodów wynika, iż dochodziło tam do głodzenia psów, braku ich leczenia oraz uśmiercania. Na miejscu pracują policjanci wraz z lekarzami weterynarii z „Pogotowia dla Zwierząt”.

„Oceniany jest stan każdego z psów. Pracują też biegli sądowi. W boksach widzimy psy chore, potrzebujące natychmiast pomocy, w bardzo złym stanie psychicznym” – mówi Grzegorz Bielawski z „Pogotowia dla Zwierząt”.

Obecnie ze schroniska wywieziono interwencyjnie 104 zwierzęta. Transportowane będą do klinik weterynaryjnych i szpitali. Większość z nich potrzebuje natychmiastowej pomocy.

Organizacja uruchomiła zbiórkę na ratowanie odebranych psów jak i tych pozostałych w schronisku, które czekają na ratunek. Pomóc organizacji można także rzeczowo.

Link do zbiórki: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/odbieramy-psy-z-wojtyszek

Źródło informacji: Pogotowie dla Zwierząt


Lifestyle

Ciuszki na prezent dla dziecka – jak je wybrać?

Redakcja
Redakcja
9 listopada 2021
fot. materiały prasowe

Urodziny, święta, Dzień Dziecka, mikołajki – okazji do wręczenia prezentu dziecku jest mnóstwo. I o ile rodzice wiedzą, z jakiego podarunku maluch ucieszy się najbardziej, problem może pojawić się w przy wyborze upominków dla dzieci dalszej rodziny czy przyjaciół. W takim wypadku najlepiej postawić na coś uniwersalnego i praktycznego. Do takich prezentów bez wątpienia zaliczymy ubranka. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ciuszków na prezent dla dziecka?

O tym pamiętaj, kupując ubranka na prezent

Zakup odpowiednich ciuszków dla malucha na prezent to nie lada wyzwanie. Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze, jest materiał. Dziecięca skóra jest bardzo wrażliwa i delikatna, dlatego ważne jest, aby maluchy nosiły ciuszki uszyte z miękkich, przyjemnych w dotyku tkanin – np. ze stuprocentowej bawełny. Ubranka nie powinny obcierać, podrażniać skóry czy uczulać. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na zdobienia, guziczki czy inne dodatkowe elementy znajdujące się na ubrankach, które potencjalnie mogłyby powodować dyskomfort.

Co dla niemowlaka?

Maluszki w pierwszych miesiącach życia bardzo szybko rosną, a co za tym idzie – błyskawicznie wyrastają z ciuszków. Niestety wiąże się to z koniecznością częstej wymiany garderoby, co może być dużym obciążeniem finansowym dla rodziców. Dlatego obdarowanie kilkumiesięcznego malucha zestawem ubranek to strzał w dziesiątkę!

Jakie ciuszki na prezent dla niemowlaka będą najlepsze? W niemowlęcej garderobie nigdy za wiele pajacyków, śpioszków, miękkich bluzeczek i spodni. Maluchowi można podarować również zestaw wyjściowy (np. komplet dresików czy sukienkę), czapeczkę lub skarpetki.

Prezent dla dziewczynki

Małe dziewczynki to… małe strojnisie. Kilkulatki mają już swoje pierwsze upodobania, ulubione stroje, kolory. Niektóre dziewczynki stają się bardziej wybredne i same chcą decydować, co będą nosić. Aby prezent był trafiony, warto poprosić o pomoc rodziców małej.

Doskonałym pomysłem na prezent dla dziewczynki będzie sukienka. Na rynku znajdziemy niezwykłą różnorodność fasonów, wzorów i kolorów sukieneczek – począwszy od prostych kreacji na krótki, długi rękaw lub na ramiączkach, kończąc na ciuszkach z falbankami i innymi ozdobnymi elementami. Łatwo znaleźć coś, co przypadnie do gustu obdarowywanej dziewczynce.

Zamiast sukienki możemy wybrać koszulkę z modnym printem, komplet kolorowych dresików czy tiulową spódniczkę.

Jakie ubranka kupić chłopcu?

Odzieżowy prezent dla chłopca – podobnie jak w przypadku prezentu dla dziewczynki – również powinien odzwierciedlać upodobania i preferencje malucha. Kilkulatkowi możemy kupić t-shirt z jego ulubionym superbohaterem, wygodny dres, elegancki garnitur dla małego gentlemana, czy też bluzę z jakąś bajkową postacią.

Ciuszki na prezent dla dziecka powinny wyróżniać się doskonałą jakością i najwyższą estetyką wykonania. Warto postawić na ubranka uszyte przez znaną i cenioną markę.

Firma TuSzyte oferuje szeroki wybór ciuszków dla niemowląt oraz starszych dziewczynek i chłopców. Jej propozycją są produkty szyte w polskich szwalniach ze starannie wyselekcjonowanych materiałów – przede wszystkim z miękkiej, przyjemnej w dotyku bawełny. Doskonałą jakość wykorzystywanych tkanin potwierdzają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Na stronie tuszyte.pl dostępne są ciuszki o ciekawych wzorach, kolorach i fasonach oraz w różnych rozmiarach. Każdy znajdzie tam coś odpowiedniego na prezent dla malucha.

Ciuszki to doskonały pomysł na prezent dla dziecka. Przy zakupie przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość ubranek. Nie bez znaczenia są również preferencje malucha. Jeśli je uwzględnimy, upominek z pewnością będzie trafiony.


Zobacz także

Akcja "Miłość to spotkania"

A może chrzanić te wszystkie dobre rady i po prostu się zakochać? 5 rzeczy, które sprawiają, że miłość, której się nie spodziewasz jest tą wyjątkową!

Dlaczego mężczyźni czują się samotni

„Cześć kochani, znów święta, mam przesrane. Ale większość z was też”. List singielki do całej reszty ludzi