Go to content

13 szczegółów, które zdradzają twoją osobowość

fot. LumiNola/iStock

Każdy z nas zna osobę, która nie lubi mówić o sobie i wyjątkowo chroni prywatność. Trudno na siłę wyciągać od kogoś informacje słowo po słowie, aby bliżej go poznać. Czasem bywa, że my sami nie mamy ochoty otwierać się na innych, z wyboru trzymamy się na uboczu lub po prostu jesteśmy ostrożni w kontaktach międzyludzkich. 

Ale największa ostrożność może przegrać z tym, co można zauważyć patrząc na nasze zachowania i chętnie wykonywane czynności.

Cechy osobowości, które mówią o tobie więcej, niż byś chciała

Możesz przybierać różne maski, nie dawać się wciągać w bliższe znajomości i trzymać się na uboczu z wyraźną niechęcią do innych, ale trudno cały czas stwarzać pozory. A jeśli jest ci obojętne, co pomyślą inni na twój temat, sama dla siebie przyjrzyj się nawykom, bo to pomoże lepiej zrozumieć siebie i własne skłonności.

1. Rutynowe czynności o poranku

Rutyna, którą praktykujemy co dzień w ten sam sposób, dużo wyjawia. Zdaniem ekspertów, rutynowe wykonywanie czynności jest przypisywane najczęściej ludziom odnoszącym sukcesy. Świadczy to o sile woli oraz ich lepszej samokontroli. Ponadto ci, którzy od samego rana się krzątają, są mniej neurotyczni i depresyjni niż nocne marki.

2. Zacięcie do plotkowania

Do plotkowania mało kto sam się przyznaje, ale o innych, bez innych, rozmawia większość osób. Nie ma się czym chwalić z powodu badań, które wykazały wyższy poziom lęku u nałogowych plotkarzy. Mogą nimi kierować również czynniki takie jak nuda, zazdrość czy potrzeba zwrócenia na siebie uwagi.

3. Zamiłowanie do podróży

Częste wyjazdy i czerpanie radości z odwiedzania nowych miejsc, mogą świadczyć o twojej otwartości, a także oszczędności, inteligencji i bogactwie. Podróże kształcą, ale i kosztują.

4. Przyciąganie innych osób

Jeśli stale otaczasz się wianuszkiem nowych osób wcale o to nie zabiegając, to znaczy, że masz charyzmatyczną, wyrazistą osobowość. Jesteś swobodna i pewna siebie, zdecydowanie możesz odnaleźć miejsce dla siebie na kierowniczym stanowisku, na którym trzeba zarządzać innymi ludźmi.

5. Brak zdecydowania

Badania wykazały, że ludzie zdecydowani mają tendencję do rozważania mniejszej ilości czynników podczas podejmowania decyzji, a niezdecydowani są bardziej wnikliwi i chętniej analizują zalety i wady. To pozwala uniknąć rozczarowań.

6. Zbyt wielka pewność siebie

Nadmierna pewność siebie może być mylona z agresją, byciem osobą idącą po trupach. Takie mylące innych zachowanie może wynikać z przekonania o własnej wyjątkowości.

7. Pozostawianie bałaganu 

Zarówno bałagan pozostawiany w sypialni, jak i na biurku w pracy, traktowany był dotychczas jako przejaw niechlujnego charakteru. Jednak jest i druga strona braku porządku w najbliższej przestrzeni — coraz częściej „artystyczny nieład” rozumiany jest jako przejaw kreatywności danej osoby.

8. Uzależnienie od adrenaliny

Może określać kogoś jako osobę spragnioną emocji i spontaniczności. Poszukujący adrenaliny bardziej cenią działania zorientowane na doświadczenie, stymulujące zmysły na nowe sposoby. Niestety, tacy ludzie również wykazują skłonność do ryzykanctwa.

9. Pamięć o ważnych wydarzeniach

Fakt, że ktoś pamięta o urodzinach czy rocznicach bliskich osób, świadczy o tym, że ma nie tylko dobrą pamięć, ale może czuć się odpowiedzialny za rodzinę czy przyjaciół. Najczęściej pamiętamy właśnie o tym, co jest nam bliskie.

10. Sumienność

Osoby postrzegane jako sumienne, wykazują cechy dobrej organizacji, efektywnego działania i samowystarczalności. Przez innych, mniej sumiennych postrzegani są jako ci, którzy są uparci, działają wręcz obsesyjnie.

11. Skłonność do kompromisów

Ugodowy charakter przypisywany jest osobom, które są uważane za godne zaufania, uprzejme, chętnie angażujące się w działalność prospołeczną. Przez to mogą być postrzegani jako osoby naiwne i pasywne w samodzielnym działaniu.

12. Nieodporność na sytuacje stresowe

Tacy ludzie mogą destabilizować pracę czy funkcjonowanie bliskich, poprzez częste doświadczanie lęków, irytacji, impulsywnego reagowania na różne rzeczy. Inni mogą odbierać je jako osoby niestabilne emocjonalnie, nieradzące sobie samodzielnie.

13. Medytowanie

Zamiłowanie do medytowania wskazuje na skłonność do introwersji. Badania wykazały, że medytowanie może kształtować osobowość, która jest mniej reaktywna i lepiej zrównoważona emocjonalnie. 


źródło: www.lifehack.orgcharaktery.eu