Go to content

„Miałam myśli samobójcze”. 7 rzeczy, których dowiedzieliśmy się z wywiadu Harrego i Meghan

Fot. Instagram/20minutesfrance

Ta rozmowa nie przejdzie bez echa. Choć przez ostatni tydzień brytyjskie i amerykańskie media dosłownie przerzucały się newsami dotyczącymi kulisów wywiadu, jakiego książę Harry i jego żona – aktorka i aktywistka Meghan Markle – udzielili Oprah Winfrey, dzień po emisji rozmowy emocje nie opadają. Fani monarchii zarzucają Meghan granie ofiary, a Harremu brak lojalności w stosunku do rodziny. Z drugiej strony padają mocne zarzuty o rasizm na brytyjskim dworze i brak wsparcia dla młodej księżnej, która nie radziła sobie psychicznie z osamotnieniem, nieustanną krytyką ze strony angielskich tabloidów i brakiem wsparcia po stronie rodziny męża.

Dwugodzinna rozmowa małżonków z Oprah Winfrey z pewnością nie ociepli tych stosunków. Zobaczcie, jakie słowa z ust Meghan i Harrego padły podczas wywiadu udzielonego amerykańskiej dziennikarce.

7 rzeczy, których dowiedzieliśmy się z wywiadu Harrego i Meghan

1. Meghan Markle miała myśli samobójcze będąc w ciąży

To jedna z najbardziej szokujących i porażających informacji, które padły podczas wywiadu. Księżna przeżywała tak trudne chwile na brytyjskim dworze, że w pewnym momencie, będąc w piątym miesiącu ciąży zaczęła mieć myśli samobójcze. Jak wyznała, w głowie pojawiały się głosy mówiące, że tak właśnie byłoby dla wszystkich lepiej. W wieczór, gdy para pojawiła się wspólnie w Royal Albert Hall, Meghan i Harry przeżywali prawdziwy koszmar – kilka godzin wcześniej Meg wyznała mężowi, że jej stan jest poważny i że rozważa samobójstwo. Mimo to zdecydowali się na uczestnictwo w uroczystości – po części z poczucia obowiązku, po części dlatego, że Meghan obawiała się zostać sama w domu.

2. Członkowie rodziny królewskiej wyrażali obawy dotyczące kolory skóry dziecka, które miałoby się narodzić ze związku Harrego i Meghan

Para nie podała dokładnie, z czyich ust padły te słowa. Meghan przyznała, że przeprowadzono kilka rozmów z Harrym, podczas których wyrażano zaniepokojenie tym, jak bardzo brązowy będzie odcień skóry dziecka Sussexów i jakie reakcje mogłyby temu towarzyszyć.

3. Książę Karol nie odbiera telefonów od syna

Książę Karol miał przestać odpowiadać na próby kontaktu ze strony Harrego w momencie, gdy ten zdecydował o wycofaniu się z funkcji, jakie pełnił jako royals. Tak wany Megxit przypieczętował sprawę. Jest wiele pracy przed nami, żeby naprawić tę relację – powiedział Harry, zapewniając jednocześnie, że wciąż bardzo kocha ojca i brata, z którym łączą go te same, przykre doświadczenia.

4. Księżna Sussex nie mogła skorzystać z pomocy psychologicznej na dworze

Mimo jawnych objawów depresji, olbrzymiej dawki stresu i poczucia izolacji, Meghan nie otrzymała na dworze żadnej pomocy psychologicznej. Uznano, że mogło by to zostać zle odebrane.

5. Para pobrała się podczas prywatnej ceremonii trzy dni przed ślubem, który transmitował cały świat

Miliony ludzi śledziło uroczystość podczas której Harry i Meghan składali sobie przysięgę na zamku Windsor w 2018 roku. Ale para ujawniła, że w rzeczywistości pobrali się trzy dni wcześniej, w ogrodzie swojego domu.

6. To księżna Kate doprowadziła do płaczu Meghan, a nie – jak podawała prasa brytyjska – Kate płakała przez Meghan

Kilka miesięcy po ślubie Sussexów do prasy wyciekła informacja, jakoby podczas przygotowań co ceremonii Meghan miała doprowadzić księżną Kate do płaczu. Spór dotyczył sukienek dziewczynek sypiących kwiatki podczas ślubu.

Meghan zaznaczyła jednak, że sytuacja wyglądała dokładnie odwrotnie, a Księżna Cambridge przeprosiła biorąc pełną odpowiedzialność za wyrządzoną szwagierce przykrość. Kate podarowała Meghan kwiaty i wysłała jej specjalny liścik. To dobra osoba – powiedziała Meghan o przyszłej królowej.

7. Mały Archie będzie miał siostrę

Para spodziewa się córeczki, która na świat przyjdzie już w lecie. Fani pary spekulują, że dziecko, w hołdzie dla swojej tragicznie zmarłej babci, otrzyma imię Diana.